Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Role en müsait o var.
Oyunculuğunu beğendiğim biri ve tip olarak da cuk diye oturuyor. Aklıma bundan iyi uyacak başka bir oyuncu gelmiyor şahsen.
Ama illa Britanyalı oyuncu seçeceğiz de diyebilirler malum zamanında öyleydi.
Hermione kesin zenci olur bence.
Bu en çok korktuğum şeylerden biri.
Hani bazı karakterlerin dizide siyahi falan olması sıkıntı değil ama yeni kitle ve yeni nesli yakalayalım derken Harry Potter'ı vaktinde takp etmiş eski nesli de korkutmamaları gerekiyor.
Kitaplarının yeri bende çok ayrı, ilk kitabını 10 yaşında okumuş iken, son kitabını 17 yaşımda okumuştum, her zaman yeri özeldir bende, filmlerini ise çok çok beğenmesem de, kafamda kurduğum dünyayı bir nebze de olsa(özellikle Hogwarts) yansıttığı için severim ama kitapta olup da filmde olmayan veya farklı işlenmiş yerler/sahneler olduğu için eksik buluyordum, bence kitaplara bağlı kalarak dizi yaparlar ise çok çok güzel olur, sabırsızlanıyorum.
Uyarlamalarda illaki farklılıklar oluyor bu kaçınılmaz bir şey maalesef. Uçuk bir şey olmadığı sürece sıkıntı yok benim açımdan.
Mesela 5. filmde birtakım rahatsız edici durumlar vardı. Dumbledore'u olması gerektiği gibi dominant göstermedikleri için ölüşü bende kitaptaki gibi etki yaratmamıştı. Bunun gibi kitaplar arası bağlantıyı kuracak önemli şeyleri düzeltseler yeterli benim açımdan.
Ben dizinin filmlere göre kitaplara daha uzak olacağını düşünüyorum ama benim açımdan farklı yapılan şeylerin tutarlı olması önemli.
Dediğin gibi umarım güzel bir dizi olur ve Harry Potter serisi 3. baharını yaşar.

Bütün flimlerini kardeşim sayesinde izlemiş olduğum için yorum yapma hakkı var evren güzel ama bence tutarsızlıklar var ondan sonra son yeni bir tane kitap çıktı onun filmi çıksa bir de hbo uyarlama yapcakmış herhalde güzel olur inşallah ama bu evren yüzükler efendisi ile karşılaştırılamaz.

Bütün flimlerini kardeşim sayesinde izlemiş olduğum için yorum yapma hakkı var evren güzel ama bence tutarsızlıklar var ondan sonra son yeni bir tane kitap çıktı onun filmi çıksa bir de hbo uyarlama yapcakmış herhalde güzel olur inşallah ama bu evren yüzükler efendisi ile karşılaştırılamaz.
Bir çok seride tutarsızlıklar olur ama hpde bunlar çok göze batıyor. O son kitabın bir kısmını okudum da bayağı kötüydü ya dayanamayıp devam etmemiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık