Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

@Hyakuju no Kaido mantıksızlık dediğin hazı şeylerin sebepleri var açıklamak istiyorum.

Bu oldukça normal değil mi? Malfoy'a sectumsempra yaptığı kitap melez prens kitabı ve Voldemort bundan iki kitap önce ateş kadehinde diriliyor. Harry'i okuldan atsalar öldürürler ölüm yiyenler her yerde kol geziyor. Çocuğu annesinin kan büyüsünün etkin olduğu Dursley'lerin evinden Hogwarts'a götürmek için bile Alastor Moody'in başında olduğu koruma ekibi geliyordu beşinci ve yedinci kitaplarda. Altıncı kitapta yani melez prenste ise direk Dumbledore geliyor götürmeye.

Bu konuda şöyle bir açıklama getirebilirim. Dumbledore Draco'yu okuldan atsa Voldemort tarafından öldürülecek. Babası kehaneti almakta başarısız olduğu için tüm Malfoy ailesini öldürmeye bahane arıyor zaten. Kitap boyunca Draco'nun ne kadar korktuğunu görüyoruz. Ve Dumbledore diriltme taşı olan hortkuluğu yok ederken aldığı lanet yüzünden zaten ölüyordu bir yıldan az zamanı kalmıştı Snape'in söylediğine göre. Dumbledore en baştan kendi ölümünü planlıyor Draco'nun kendisini öldüremeyeceğini de tahmin etmişti.

Burada yanlışın var, sorun Voldemort'un bakanlığa girememesi değil. Kehaneti almak için Nagini'yi kullanıyor zaten günler boyunca yılanı kontrol ederek kehaneti arıyor ve ulaşıyor da Harry sürekli rüyasında görüp duruyordu yılanı. Ancak kehanete dokunamıyor ve bunun sebebi üstündeki tılsım oradaki kehanetleri kehanetin yapıldığı kişiler dışında kimse alamaz. Ve bu yüzden Harry'e rüyasında Sirius'un orada yakalandığında ve işkence gördüğüne dair sahte anılar gösteriyor ve oraya çekiyor.

Bunun dışında Veritaserum olayı saçma gerçekten ona diyecek bir şeyim yok. :)
Link attım. Veritaserum engellenebiliyor panzehirle ve Zihinbend ile.

yazdıklarına numara verdim.
1-) adalet adamına göre olmaz, kara büyü kullanıldı sebep ne olursa olsun bu bırak okuldan atılmayı azkabanlık bir suç olması muhtemel.

2-) Dumbledore kendi ölümünü planyabilir, kendi alacağı hasarı görmezden gelebilir ama diğer öğrencilerin zarar görmesine göz yumamaz. Bunu anlatmak istedim zaten Katie ya da ron ölebilirdi ve aileleri eminimki malfoy'un öldürülmesini ya da voldemort tarafından işkence görecek olmasını umursamazdı. O lanetli madalyonu vermek bir şey ama imperius laneti kullanması zaten direk azkabanlık bir suç. Bize ne malfoy'un korkmasından ya da hizmet ettiği kişi tarafından öldürülmesinden. Katie ya da Ron'un günahı neydi?

3- Dediğim gibi sahte anılar mevzusu tamamen şansa dayanıyor, o anda Harry Siriusla iletişim kurabilir ve sahte olduğunu kanıtlayabilirdi. Harry'i bakanlığa çekmeye çalışmak ve tüm ölüm yiyenleri oraya salmak mı gizlice bir gece kılık değiştirip kehaneti alıp gitmek mi? Ki bir sene önce Voldemortun nasıl muazzam plan kurduğunu görüyoruz ki ona da laf etmiyorum ama Harry tüm sene Moody(Barty Crouch Jr) ile sürekli yalnız kaldı herhangi bir nesneyi anahtara çevirip kupayla uğraşmadan harry'i 1500 kere kaçırabilirdi.
Üzgünüm ama çok fazla fazla düz bakıyorsun her şey siyah ve beyaz değil. Bunu kitaptaki mantıksızlık olarak ortaya süremezsin. Okul kurallarını çiğniyor mu? Evet. Peki sence Dumbledore kendi yönettiği okuldaki bir kaç kural için bir çocuğu, üstüne de sağ kalan çocuğu ölümüne mi göndermeliydi? Esas mantıksızlık budur.

Tamamen şansa dayanmasının ne önemi var? Sonuç olarak o kehaneti almanın tek yolu kehanetin yapıldığı kişi olan Harry'in gelmesi. Üstündeki tılsım yüzünden dokunamıyorsun diyorum bana hala neden kılık değiştirip gitmedi diye soruyorsun. Alabiliyor olsaydı Voldemort'un oraya kendisinin gitmesine gerek bile yok zaten, Sirius Malfoy başta olmak üzere kendi ölüm yiyenleri bakanlıkta cirit atıyor ancak kehanete dokunamıyorlar. Daha ne söylemek gerek bilmiyorum hatta bak direk kitaptan göstereyim;

Yarım saattir şu metni arıyorum kitapta yav neyse. Bunu kaçıncı defadır söylüyorum bilmiyorum ama üstte de göreceğin üzere Voldemort şekil değiştirip girse de kehanete dokunamaz. O kehanete dünya üzerinde dokunabilecek tek kişi Harry ve bu yüzden sahte anılarla oraya çekilmesi gerekiyordu.

Barty Crouch olayının da kehanet ile hiç bir alakası yok çok farklı bir konu bu.

Üzgünüm ama çok fazla fazla düz bakıyorsun her şey siyah ve beyaz değil. Bunu kitaptaki mantıksızlık olarak ortaya süremezsin. Okul kurallarını çiğniyor mu? Evet. Peki sence Dumbledore kendi yönettiği okuldaki bir kaç kural için bir çocuğu, üstüne de sağ kalan çocuğu ölümüne mi göndermeliydi? Esas mantıksızlık budur.

Tamamen şansa dayanmasının ne önemi var? Sonuç olarak o kehaneti almanın tek yolu kehanetin yapıldığı kişi olan Harry'in gelmesi. Üstündeki tılsım yüzünden dokunamıyorsun diyorum bana hala neden kılık değiştirip gitmedi diye soruyorsun. Alabiliyor olsaydı Voldemort'un oraya kendisinin gitmesine gerek bile yok zaten, Sirius Malfoy başta olmak üzere kendi ölüm yiyenleri bakanlıkta cirit atıyor ancak kehanete dokunamıyorlar. Daha ne söylemek gerek bilmiyorum hatta bak direk kitaptan göstereyim;

Yarım saattir şu metni arıyorum kitapta yav neyse. Bunu kaçıncı defadır söylüyorum bilmiyorum ama üstte kitaptaki göreceğin üzere Voldemort gizlice girse de kehanete dokunamaz. O kehanete dünya üzerinde dokunabilmek tek kişi Harry idi ve bu yüzden oraya çekti.

Barty Crouch olayının da kehanet ile hiç bir alakası yok çok farklı bir konu bu.
Bende diyorumki olay dumbledore'u bile aşıyor artık bildiğin karabüyü kullanıldı snape anında müdahele etmese cinayete gidebilirdi. Harry'Nin muggle'ların önünde sihir kullanması ve yargılanmasını hatırlayanlar için bu olayın vehameti anlaşılabilir. Olayın şahitleri var ve Harry'e ceza veriliyor yani tamamen de örtbas edilmiyor.

Çeviri hatası yoksa kehanetin hakkında yapıldığı diğer kişi karanlık lord'un kendisi olduğu için o da alabilirdi gayet. Onun alamama nedeninin bakanlıkta belirmesinin planlarına ters olduğu gibi bir konuşma var kitapta. Ve bende diyorumki çok özlü iksir var tanınmadan gezebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık