Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Lütfen Snape hakkında olumlu konuşmayın. 13 yaşında bir çocuğun en çok korktuğu şey olacak kadar kötü, kendi istediğini elde ettiği sürece masumların ölmesini umursamayacak kadar da bencil biri. Onunki aşk değil saplantı. Kendisyle bağırmadan konuşan ilk kişiyi bağlanıyor. Daha okula gelmeden herkesten çok kara büyü biliyor üstüne kendi kara büyülerini yaratıyor. Cesareti ve kabiliyeti haricinde savunulacak hiçbir yanı yok.
Bu kısım tamamiyle benim düşüncelerim :good:Zaten kendi sebeb olduğu trajedinin bedelini ödemek için Harry'e yardım etti diye bu kadar mükemmelleştirilmesini garipsiyorum. Gerçi Lily ölmeyip sadece bebek Harry ölse bunu da umursamazdı veya Longbottom ailesi seçilmiş olsaydı...

Bu kısım tamamiyle benim düşüncelerim :good:Zaten kendi sebeb olduğu trajedinin bedelini ödemek için Harry'e yardım etti diye bu kadar mükemmelleştirilmesini garipsiyorum. Gerçi Lily ölmeyip sadece bebek Harry ölse bunu da umursamazdı veya Longbottom ailesi seçilmiş olsaydı...
Longbottom'lar seçilmiş olsaydı zaten hala Ölüm Yiyen olurdu. Alan Rickman mükemmel bir aktördü ve Rowling de ona kıyak yapıp Snape'in sonunu söylediği için rolünü daha iyi aktarabilirmişti. Hoş filmlerde iyice her şey birbirine girmiş ve alakasızdı Ron'a ve Ginny'ye yaptıkları bence Snape'in ne kadar kötü olduğunu göstermemelerinden/gösterememelerinden daha affedilemez.

Kadına kim ırkçı demiş ne zaman demiş?

Öyle bir şey yazıldığını görmedim.
Bir kaç sayfa geriden geldim ben, orada konuşulmuş.

@Ryuk gördüğün yorumu alıntılayabilirsen sevinirim. Öyle bir yorum yazılmadığına eminim. Çünkü bizim orada konuştuğumuz Rowling'in ırkçı olup olmaması değildi.

Rowling ırkçı değil ama tarafcidir. Hufflepuff ve Ravenclaw`'ın hakkı yenmiştir çok. Hpufftan Cedric ve Nymphdora Rclawdan Luna ve Cho ötesi yok. Her şey Griffindora. Slyhtherinde bile yeni nesilde Draco gibi boş beleş herifler yaratmış. Geçmişte çizdiği karizmadan eser yok.

@Ryuk gördüğün yorumu alıntılayabilirsen sevinirim. Öyle bir yorum yazılmadığına eminim. Çünkü bizim orada konuştuğumuz Rowling'in ırkçı olup olmaması değildi.
Belli ki seriye başlarken ırkçıymış, sonuçta film seçmelerinde bile özellikle kadroyu İngilizlerden kurmuş. Şimdilerde herkesin yönelimine göre şerbet veriyor, popüler olandan kar ve itibar elde etme peşinde, politik doğruculuğun dibine vuruyor. Hop onu siyahi, hop bunu homo, şunu lezbiyen bunu, bilmem ne.

Sen ırkçı dememişsin zaten. Ayrıca homofobiden de nefret ederim. Rowling'in Dumbledore ile Grindelwald'ın ilişkilerinde ayrıntıya girmesinden daha çok rahatsız etti beni. Yine de bence Netflix'in de sık sık yaptığı şey FBAWTFT serisine yaptıkları diğer saçmalıklar kadar kötü de degil. (Nagini, Fawkes, Credence vs...)

@Ryuk Aslında ırkçı olup olmadığına bir şey diyemeyiz ama medyaya göre hareket ettiği bariz. Aptalca bir şekilde zenci duyarcılığı kastığı gibi sıra lgbtye gelince de Dumbledore gaydi dedi.

Rowling ırkçı değil ama tarafcidir. Hufflepuff ve Ravenclaw`'ın hakkı yenmiştir çok. Hpufftan Cedric ve Nymphdora Rclawdan Luna ve Cho ötesi yok. Her şey Griffindora. Slyhtherinde bile yeni nesilde Draco gibi boş beleş herifler yaratmış. Geçmişte çizdiği karizmadan eser yok.
Çocuk serisi reyiz ne bekli10. Zıtlıklardan besleniyor işte. Şimdilerde de hep yancılık yapıyor, kaburgaları içine çökmese bari.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık