Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

@Reiper kitapları oku kanka, filmlere kulak asma, Emma Watson ile Bonnie Wright'a bak gerisini salla. Bu konuya da 7 kitap artı birkaç yan hikayeyi okumadan gelme.

Seriyi iki defa okudum, lise yıllarında. Hâlâ net hatırlıyormuşum. İlk fırsatta kapsamlı birkaç şey yazacağım.

Filmin İsmi Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Oldu
Genç Dumbledore

Mürver Asa ve Dumbledore'un asası

Belli değil henüz. Okursan burda bir sürü şeyler var, ufak tefek spoilerlı
16 kasım 2018 de çıkıyormuş ayrıca.
Okumasam daha iyi olur. Hayecanı kaçmasın :D Umarım rolünün hakkını verir Sherlock Holmes filminden hatırladığım kadarıyla fena oyuncu değildi. Alışmışım yaşlı Dumbledore'a genç halini bir türlü hayal edemiyorum :D

Harry'nin hortkuluğu Voldi Voldi'nin ki Harry birbirlerindeki canlari gidiyor :D
Bak şimdi bu dediğin değişik bişey oldu. Voldy'de Harry'nin hortkuluğu olamaz :(

Aklıma gelince yazayım dedim öyle.
Birini öldürünce ruhun etkileniyor. Ruhun külliyetini bozup zedeliyorsun fakat karanlık sanatlar bunu kendi çıkarına çevirip bozulan ruh bütünlüğünü canlı cansız nesnelere bağlamanı sağlıyor. Voldy Harry'i öldürmek için büyü yapıyor fakat kendini feda eden Lily'nin sevgi tılsımlı Harry'i koruyor ve büyü Voldy'e geri sekiyor. O ara parçalanan ruhu Harry'e bağlanıyor fakat bu isteyerek yapılan bi hortkuluk değil :/

Neyse Harry'de Voldy'nin hortkuluğu olabilir ama Voldy'de Harry'nin hortkuluğu olamaz. Çünkü Harry kimseyi öldürmedi. Büyü Harry'den sekti denebilir fakat büyüyü yapan zaten Voldy, ve sevgi tılsımlının sorumlusu da Lily.

Bak şimdi bu dediğin değişik bişey oldu. Voldy'de Harry'nin hortkuluğu olamaz :(

Aklıma gelince yazayım dedim öyle.
Birini öldürünce ruhun etkileniyor. Ruhun külliyetini bozup zedeliyorsun fakat karanlık sanatlar bunu kendi çıkarına çevirip bozulan ruh bütünlüğünü canlı cansız nesnelere bağlamanı sağlıyor. Voldy Harry'i öldürmek için büyü yapıyor fakat kendini feda eden Lily'nin sevgi tılsımlı Harry'i koruyor ve büyü Voldy'e geri sekiyor. O ara parçalanan ruhu Harry'e bağlanıyor fakat bu isteyerek yapılan bi hortkuluk değil :/

Neyse Harry'de Voldy'nin hortkuluğu olabilir ama Voldy'de Harry'nin hortkuluğu olamaz. Çünkü Harry kimseyi öldürmedi. Büyü Harry'den sekti denebilir fakat büyüyü yapan zaten Voldy, ve sevgi tılsımlının sorumlusu da Lily.
Harry'nin hayatta kalması nasıl bağlanmıştı hocam?

Harry'nin hayatta kalması nasıl bağlanmıştı hocam?
Valla benim anladığımı yazayım doğru yanlış birisi düzeltir elbet.

Harry Voldy tarafından mürver asa ile lanetlendiğinde araf gibi bi yere gitti ve Dumbledore ile konuştu. O Dumbledore gerçek miydi değil miydi bilemiyorum ama Harry'e bi ipucu verdi. Ölmek yada yaşamak senin elinde, seçim senin diyor ki bu Harry'nin ölümün efendisi olmasına gönderme. Aynı şekilde Harry'den önceki ölümün efendisi de Dumbledore'du ve belki o ölmeyi seçmişti.

Voldy'nin dezavantajı Harry'e itaat eden bilinen en güçlü asayla sahibini öldürmeye çalışmak ki sahibi de ölümün efendisi. Boşa koyulmuş bir sıfat değil gibi geldi. Ve dahası büyücüler dünyasında erdemler karşılıksız kalmıyor. Nasıl ki Lily kendini çocuğunu korumak uğruna feda ettiğinde sevgi tılsımı ile ölmüşken bile Harry'i koruyabildiyse Harry de ölümün efendisi olmasına rağmen kendi isteği ile ölüme gitti ve seçim hakkına kavuştu. Cesaret, fedakarlık, güçten vazgeçmek vs. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık