Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Siyasi İdeolojiye Sahipsiniz

Sonuç = Sol Popülizm

Devletçi çıkmışım ama o bahsedilen devlet şimdiki devlet/hükümet değil tabii:p Atatürk'ün bahsettiği gibi, Platon'un Devleti veya Farabi'nin İdeal devleti gibi:cool:

Son düzenleme:
Devletçi çıkmışım ama o bahsedilen devlet şimdiki devlet/hükümet değil tabii:p Atatürk'ün bahsettiği gibi, Platon'un Devleti veya Farabi'nin İdeal devleti gibi:cool:

Ekşide sol popülistlik bildiğin modern Türk milliyetçiliğine(Atatürkçülük de denebilir) denk geliyor diye bir yorum gördüm doğru bence .d

"Gelenek"in %15 çıkması saçma geldi maksimum %6-7 beklerdim, "Ulus" da nitekim öyle %10 falan bekliyordum... Onun dışında -şu anki ben için- doğru denilebilir.
Bu tam olarak neye denk geliyor merak ettim. Forumdakilerin çoğundan farklı bir çizgisi var özellikle enternasyonalist ağırlıkta.

Ha bu arada mülteciler konusunda ve göçmenler asimile edilsin mi konusunda sırasıyşla hayır ve evet demişsin normal o yüzdelik.

Şahsen asimile edilsin şıkkını topluma zararlı olacak bir davranışları varsa giderilsin diye seçmiştim ama gelenek kısmına artı yazdı sanırım.
Doğal olarak. Muhafazakarlık yeni şeylere karşıdır basitçe. Ama bu yeni şeylerin her zaman iyi olması gerekmez bu zaten muhafazakar argümanlarından birisidir.

Bir de bu quizi çözerken sadece makul görüşleri düşünmeyin skdld. Yani mesela Gençliğe hitabedeki "ulusunuzu savunun" temali yerleri "onun yerine geldilerse neden geldiler diye sorun, anlaşon" tadında eleştiren Sevan Nişanyan'ın görüşü de görüştür slcldşd. Yani bunlar Entarnasyonalizmdeki sınırı tanrı dağına çekiyorlar. Yani o yüzden 100 beklerken 80'de 90'da kalmak normal.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık