Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hangi Çağda Yaşamak İsterdiniz?

Hangi Çağ Size Göre?

• Kullanılan toplam oy
    174
Detaylı hatırlamıyorum Adem ve Havva yüzündendi sanırım. Onlar mağara adamı olamazmış, müzede sergilenenler sahteymiş. :D Öyle hatırlıyorum. Senin tahminin neydi?
Bildiğim kadarıyla bizim okuduğumuz tarihin tamamıyla çarpıtılmış olduğu gibi iddialar var komplo teorilerinde. Yani tarih hakkında bildiğimiz her şey yalan,başkaları tarafından kendi çıkarlarına göre değiştirilmiş teorinin temelinde. Bu bahsettiğim kişiler de dönemin en güçlü adamlarından meydana geliyor.(zengin ve nüfuzlu)

Tüm gerçek tarihin vatikan gizli arşivlerinde olduğu da söyleniyordu.

Bildiğim kadarıyla bizim okuduğumuz tarihin tamamıyla çarpıtılmış olduğu gibi iddialar var komplo teorilerinde. Yani tarih hakkında bildiğimiz her şey yalan,başkaları tarafından kendi çıkarlarına göre değiştirilmiş teorinin temelinde. Bu bahsettiğim kişiler de dönemin en güçlü adamlarından meydana geliyor.(zengin ve nüfuzlu)

Tüm gerçek tarihin vatikan gizli arşivlerinde olduğu da söyleniyordu.
Ben de yazılı tarihin %100 doğru olabileceğine inanmıyorum açıkçası. İnsan gözlemi sonucu sonuçta tüm bildiklerimiz illa bazı yerler eksik, yanlış veya değiştirilmiştir ama komplo mu? :D Tüm tarih yalan mı? :D Dünya düz zaten reyis sıkıntı yok. :D

10 yıl önceki lise çağındaki gençler gözlerini full hd dönemine açıyorken şimdikiler 4k oyun oynuyor. Bir on sene sonra 8k yalayıp yutulmuş ve 16k'ya giriş yapılmış olur herhalde. Ondan sonraki 10 yıllık dilim sanal gerçeklikle çok ciddi atılımların yapıldığı ve bilim kurgu filmlerinden özendiğimiz atmosferin oluşturulduğu zamana denk gelir falan. 20-30 yıllık gelecek bile şimdiki döneme göre çok uçuk şeyler vaat ediyor. Yemişim geçmişi ve günümüzü. Gelecekte hayat var. 2050'lerde gelişmiş bir Avrupa ülkesinde doğmak çok seksi olurdu herhalde.

Bir sürü şey yazarım da forumda böyle şeyleri kabullenemeyip hakarete varacak sözler kullananları hiç çekemem. Tarihin objektif yazıldığına inanlara bir şey diyemiyorum. İnsanın olduğu her şeyde biraz yalan vardır. Sahi bir de piramitler var, m.ö bilmem kaç yılında yapılmışlar ama o zamanlarda yapılması neredeyse imkansız gözüken piramitler. Dünya tarihinde bana kalırsa çok karanlık noktalar var bilerek aydınlatılmayan ama bunların hepsi komplo teorileri ve saçmalık neticesinde. Sahi göbekli tepe var, mevcut tarih bilgimizle öyle bir yapı hangi döneme koyacağız acaba ? Neyse fazla düşünmeyelim en iyisi her şeyi bilim adamları bizim yerimize araştırır ve tüm insanlığın faydası için bize en doğru bilgileri verirler kuşkusuz :D Önümüzde mersini oydular adamlar tek kelam etmediler, gerçekten dünya tarihini yerle bir eden bir buluş bulsa(lar) herkese bu bilgileri açıklayacaklarına inanan var mı? İlk önce tüm devletler milli menfatlerini düşünür, baktı artık işine yaramıyor etinden sütünden faydalandıktan sonra insanlığa katkımız olsun diye yeni bir buluşmuş gibi bize aktarırlar... O aktardıkları bilgiler de boş bilgiler olur, bize posasını bırakırlar sadece. Savaşla değişen tarihlere girmiyorum bile, onu napolyona bırakıyorum :D Tabi kazanmak sadece savaşla olmayabilir, bir devletin iç işlerine karışırsan da her türlü dezenformasyon yapabilirsin. Mesela kut'ul amare zaferi var 1.dünya savaşında ingilizlerle yaptığımız. İngilizlerin baskısı ile bize unutturulmaya çalışılmış, araştırabilirsin.

Son düzenleme:
1 aylığına geçmişe gitseniz, ilk birkaç gün vaovvv dersiniz ama 1 ayın sonunda tost makinasına sarılıp ağlayacak hale gelirsiniz. Ama çalışırken yani. xd

Her çağda budist rahip olsam yine rahatım adamlar ibadet olarak gözlerini kapatıyor om diyor sadece .Yemekleri beleş kalacak yerleri var

Bir sürü şey yazarım da forumda böyle şeyleri kabullenemeyip hakarete varacak sözler kullananları hiç çekemem. Tarihin objektif yazıldığına inanlara bir şey diyemiyorum. İnsanın olduğu her şeyde biraz yalan vardır. Sahi bir de piramitler var, m.ö bilmem kaç yılında yapılmışlar ama o zamanlarda yapılması neredeyse imkansız gözüken piramitler. Dünya tarihinde bana kalırsa çok karanlık noktalar var bilerek aydınlatılmayan ama bunların hepsi komplo teorileri ve saçmalık neticesinde. Sahi göbekli tepe var, mevcut tarih bilgimizle öyle bir yapı hangi döneme koyacağız acaba ? Neyse fazla düşünmeyelim en iyisi her şeyi bilim adamları bizim yerimize araştırır ve tüm insanlığın faydası için bize en doğru bilgileri verirler kuşkusuz :D Önümüzde mersini oydular adamlar tek kelam etmediler, gerçekten dünya tarihini yerle bir eden bir buluş bulsa(lar) herkese bu bilgileri açıklayacaklarına inanan var mı? İlk önce tüm devletler milli menfatlerini düşünür, baktı artık işine yaramıyor etinden sütünden faydalandıktan sonra insanlığa katkımız olsun diye yeni bir buluşmuş gibi bize aktarırlar... O aktardıkları bilgiler de boş bilgiler olur, bize posasını bırakırlar sadece. Savaşla değişen tarihlere girmiyorum bile, onu napolyona bırakıyorum :D Tabi kazanmak sadece savaşla olmayabilir, bir devletin iç işlerine karışırsan da her türlü dezenformasyon yapabilirsin. Mesela kut'ul amare zaferi var 1.dünya savaşında ingilizlerle yaptığımız. İngilizlerin baskısı ile bize unutturulmaya çalışılmış, araştırabilirsin.

Piramitler kaç yılında yapıldı o zaman? Giza Piramidi'nin şimdi bile yapılmasının çok zor olduğu söyleniyor. O kadar gelişmiş araç gerece rağmen 2020 yılında bu laf söyleniyorsa, Piramitler'in milattan önce 4500 yılında yapılmış olması ya da üç gün önce yapılmış olması fark etmiyor demektir. Peki Piramitler'in varlığı yalan mı? Değil, orada duruyorlar. İsteyen gidip kendi gözleri ile görebilir. O zamanlar yapılmasına imkansız gözüyle bakılan Piramitler'e halen aynı gözle bakılıyor. Bununla ilgili birçok mühendislik sitesi var, adamlar tane tane açıklamışlar neden şimdi bile yapmanın çok zor olduğunu. Tarihi kim yazarsa yazsın, birileri o piramidi yapmış ve oraya koymuş. Muhtemelen "İnsanlar bunu yapamaz, kesin dünya dışı varlıklar yapmıştır" diyenlerden birisin.

Kutü-l Amare Savaşı'nın da muhtemelen 1952 yılında yasaklanan kutlama olayından bahsediyorsun. 1952 çok da geç bir tarih değil. Bana bu savaşın zaferinin kutlandığına dair bir tane fotoğraf gösterebilir misin? İlber Ortaylı bu savaşla alakalı kapsamlı bir yazı yazmış, buradan okuyabilirsin, ne hikmetse kutlamalardan hiç bahsetmemiş. Wikipedia'da kutlamaların 1952'de kaldırıldığı yazıyor, buna kaynak olarak verdikleri site de burası. Cumhuriyet'in arşivi 1930'lu yıllara kadar gidiyor, ama Kut Bayramı ile ilgili bir tane bile haber yok. Ne tesadüftür, Milliyet'in 1950 yılına kadar giden arşivlerinde de bununla ilgili bir haber yok. 2016 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından detaylı bir Kutü-l Amare Kitapçığı basıldı, tahmin edeceğin üzere içinde yine bu kutlamalarla alakalı bir belge yoktu. Hatta konuda bahsedilen kutlamaların iptali ile ilgili de "bir rivayete göre" başlayan bir cümle kurulmuş. Bu savaşla ilgili çok kapsamlı bir internet sitesi açmışlar. Orada bile "Ortaya atılan iddialara göre bu zaferin, 1930 yıllarında İngilizler tarafından yasaklatıldığıydı. Diğer bir iddia ise 1950 yıllarında Türkiye’nin NATO üyesi olmasından sonra Kut’ül Amare Zaferi yasaklanmıştır." yazmışlar, kesinlik yine belirtilmemiş. Tüm bunları geçtim, az uğraşarak o yılları görmüş yaşayan birini bulabilir ve böyle bir kutlama gerçekten yapılmış mı diye sorulabilir, ancak alınacak cevap belli gibi görünüyor.

Dediğin gibi araştırdım ve senin söylediğinin uydurma olduğunu gördüm. Sen bunu yazmamış olsaydın, muhtemelen ben de bu kutlamayı İngilizler'in kaldırttığını düşünecektim. Yine de dünya tarihinde aydınlatılmamış, karanlıkta bırakılmış ve bilerek yanlış anlatılmış şeyler vardır, buna katılıyorum.

Çapraz okuma > açıklayamadığımız şeylere iki komplo yazalım broomm

Ruhi Çenet, düz dünyacılar, Enigma, Michael sikkofield gerçekten gençlerin üzerinde iyi iş çıkarmış.

üzüldüm.

Gelecek çağlardan birinde ama baya uzak olmalı şu andakinden nekadar uzak o kadar iyi olur.Ha bir de bir zahmet buralarda olmayayım şöyle Avrupa ülkelerinden birisi olur ABD olur Kanada olur doğudan ne kadar uzak o kadar iyi. Bu arada ilk çağ falan diyen var komşu kabile bir gece çıkıp gelip babanızı kesip yiyor anaları karıları kızları ne yapacakarını söylemeye gerek yok gençlerde köle olarak alınıyor ya da işe yaramazlar kesiliyor.Orta çağ zaten maşallahı var vebaları salgınları geçtim düşman ordu işgal ediyor ülkeni seni kesip atıyor oğlunu asker olarak yetiştirmeye alıyor karını kızını alıp mal olarak kullanıyor ya da satıyor. Yani dünyanın geçmişi bok arkadaşlar geleceğe gidelim bir ihtimal orada belki birşeyler değişir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 23)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık