Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Haki ve Şeytan Meyvesi'nin Güçleri Nereden Geliyor?

• Konbuyu başlatan karolla
  • Başlangıç tarihi

Teoriye katılıyor musunuz?

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 15 45.5%
  • Hayır, teori yazmak zorunda mısın?

Kullanılan: 7 21.2%
  • Kendi teorim var, aşağıda yazdım

Kullanılan: 2 6.1%
  • Evet, gülmekten katılıyorum

Kullanılan: 9 27.3%

• Kullanılan toplam oy
    33
Eline sağlık güzel teori yazmışsın. Teorini okuduktan sonra acaba Teach de 2 kalp olabilir mi sorusu aklıma geldi. Çünkü farklı bir bedeni olduğu söyleniyor du.

@Smoker meyveler 50 yılda bir doğmuyor muydu kullanıcısı öldükten sonra?

@Izuku Midoriya Belki de meyve çalmak için karanlık gücü şart değildir. Vücudun yanına zaten var olan bir meyve koyarsan, meyve kullanıcısı ölünce meyvenin şeytanı, en yakındaki meyveye gidiyordur. Punk hazardda o kertenkele ölünce böyle bir şey olduydu sanki.
Hayır. O 50 yıl mevzusu Romance Dawn'da olan bir şeydi. Ana seri ile alakası yok. Meyvenin kullanıcısı öldüğü zaman, meyvenin ruhu anında kendi türündeki en yakın meyveye geçer.

http://www.mangareader.net/one-piece/676/8

Yukarıda gördüğün gibi Smiley ölürken, meyvesi önündeki elmalardan birinde yeniden doğuyor. Doflamingo'nun adamı da tam olarak bu döngüyü anlatıyor orada.

Teorine gelecek olursak, kendi yaptığım teoriden ötürü Şeytan Meyveleri için söylediklerine katılmıyorum.

Yediriliyor ama meyve ruha bağlı değil. Bedene bağlı diyorum ben. Aksi halde smoka tashiginin vücudunda meyvesini kullanırdı. Yeni ruh geldimi o meyveyi kullanır. Ben zaten bunu diyorum.
Ruha bağlı derken kastettigim o değil. Ruh var o bedende gene. Smoker'i ruhu olmasa da bir ruh var. Ancak Smoker'in ruh komple çıksa ve geri başka kimsenin ruhu gelmese meyvenin ruhu giderdi. Benim anladigim o. Yani ruh degistirme değil de Mom ruhu komple sokse Smoker'in meyvesi su an başka birinde olurdu bana kalirsa. Yahut yenmeyi bekliyordu.

Enel kalbini tekrar attırıyor. Adam teknik olarak ölü. Madem kalp ile alakali kalp durunca niye ucmadi bu meyve? Demek ki ruh ile baglantisi var. Çünkü Enel'in kalbi durduğunda ruhu bedenden cikmis olmuyor hemen.

Kalbi durursa bi halt yiyemez meselesidir bence o. Çok baska sekillerde de aciklanabilir. Vergo konusunda lawun kalbinin kendinde olmasi vergo icin büyük bir avantajdi. Kafasina gore sıkıyodu falan. Ben pek katilmiyorum teoriye.

Enel in kalbi durduktan sonra meyve gücü sayesinde kalbine şok atıyordu kendi kendine, buda Seytan meyvesinin kalpte olduğu teorisini destekler sanırım.

Bence şeytan ruhları Raftele yani ait oldukları yere dönüyorlar. Orada üretildiler çünkü. Daha sonra orada bulunan bir şey, bu ruhları meyveye nakledip denize bir sandık eşliğinde bırakıyor.

karolla

Enel in kalbi durduktan sonra meyve gücü sayesinde kalbine şok atıyordu kendi kendine, buda Seytan meyvesinin kalpte olduğu teorisini destekler sanırım.
Çok güzel tespit. Bak ben bunu unutmuştum. Ölmüş bir adamın şeytan meyvesi, kendi iradesi veya önceden ona verilmiş bir emirle hareket edebilir.

Gerçek hayatta da şok ile adamı canlandırmak için kalbe şok uygulanır. Enel'de de aynı şey oldu. Kalbi durmuş adamın, yaşaması için kalbinin atması gerek. Böbreğine şok atacak hali yoktu ya.

karolla

Gerçek hayatta da şok ile adamı canlandırmak için kalbe şok uygulanır. Enel'de de aynı şey oldu. Kalbi durmuş adamın, yaşaması için kalbinin atması gerek. Böbreğine şok atacak hali yoktu ya.
Adam ölmüş artık kendi iradesi söz konusu değil. Meyvenin şeytanı kendi iradesi ile veya, ona önceden verilmiş bir emirle diriltme uyguluyor. Önemli olan nokta bu. Dediğim gibi kişinin kendi iradesi ve meyvenin iradesi tamamen farklılar.

Önemli olan Enel bunu kendi iradesiyle mi yaptı yoksa Meyve Gücü mü bunu gerçekleştirdi. Ben o kısımları tam hatırlamıyorum.
Hatırladığım meyvenin Enel'in iradesinin dışında hareket edip Enel'in kalbine şok yollamasıydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık