Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace.

Ace, yakın dövüş de, hız konusunda daha üstün. Artı logia avantajı da var. Uyanışsız Doflamingo'yu 2 yıl önce ve sonraki halini alır.

Uyanışı bilemiyorum. Dof alabilir.

Ace'in uyanışı da zorlayabileceğini düşünüyorum.
Ace'in yeteneksel anlamda bir gelişimini, bir yol kat edişini görmedik ki? Serinin başından beri Hiken atıp duruyor.

Ace'in meyve yeteneğini bu kadar yüzeysel işlemişken seri, şimdi "Ace Doflamingo'yu yener" demek bence "Luffy de sadece Gomu no Pistol/Rocket atıp yener" demek gibi bir şey oluyor bence.

Yeni bir savaş mekanizması uyandırarak yendi luffy dof'u, yeni mekanizması da çok extra bişii zaten kralı gelse duramayacak gibi önünde.

Ne biliim ben böyle düşünüyorum.

Doflamingo alır , daha dayanıklı, meyvesini daha iyi kullanıyor, bana göre gear 4 hızına azda olsa yetişen biri Aceden hızlıdır Ace'in logia meyvesinin verdiği hızdan başka aman bir hızını da görmedik zaten, Aceden tek eksik yanı saldırısının bitiriciliği Doflamingonun onu da bir şekilde halleder Dof.

Dof Ace kıyasına ödülden hiç girilmez.

Law da 500 milyonluk adam,mesela.

Dof Ace'i yener.fakat Ace'in okadar kolay lokma olacağınida düşünmüyorum.

Adil değil diyen bi arkadaş vardı, katılıyorum. Mangada Ace'in geçmişi gelince 2. tümeni hak ettiğini göreceğiz bence. O zamana kadar ki belki de hiç gelmez o zaman, ne dersek yalan olur.

Ace yakın dövüşte luffy gibi bi karakter. Sürekli sıyrılmaya dayalı dövüşüyor (boyuna bakarak tahminde bulunuyorum). Dof yumruk yumruğa dövüşüken luffy'e karşı sıkıntı yaşadıysa logia vücudu olan ace yakın dövüşte üstün gelir.

üretilen enerjinin kontrolsüz bi biçimde kullanıldığında verdiği hasarla küçük bi yerde toplanıp vurulduğunda verdiği hasar aynı olmaz. Yani ace'in gemilere attığı hiken dof'a fazla hasar vermez ama yakın mesafede elinde hiken gücünde ateş varken dof'a yumruk atarsa dof yamulur. Elephant gun gibi ağır da değil spider web falan işe yaramaz. İpli tekme falan da o yumruğu durdurmaya yetmez. Red hawk'a kan tüküren bi karakter hikenli yumruktan sonra kendini zor toparlar.

Ace'i ve meyvesini güçlü yapan da buydu zaten. logia'ların çoğu yıkıcılıkta iyi olmadığı için bu şekilde kullanamıyorlar (smoker, caribou falan). Ama ace'in meyvesi yakın mesafe gücünü inanılmaz arttırıyor. Sabo dragon claw'a ateş eklediğinde gördük bunu. O yaşta ikinci tümen komutanı olabilmesine bu yüzden pek şaşırmamak lazım.
________

Dof'un uyanışı çok güçlü olduğu için emin değilim. Ama uyanış kullanmazsa ace'e karşı şansı yok.

Law'u Dof dövüşü üzerinden değerlendirmek çok yanlış. Hani köprüdeki savaşta zaten 2v1 yapılıyor adama, bir şey yapabilmesi beklenemez.(Hatta Dof Fuji'ye diyor "Kendini tutamıyorsun değil mi?" diye.)

İkinci savaşlarında zaten adam açığını kollamak için bilerek öyle davrandığını söylüyor. Sonra planını başarıyla uyguluyor. Bu Luffy Dof'u dövdü deyip arkasındaki sebepleri hiç irdelememeye benziyor.

Ace meselesine gelirsek, Dof kazansa bile allahı şaşarak kazanabilir anca.

Dof Ace kıyasına ödülden hiç girilmez.

Law da 500 milyonluk adam,mesela.

Dof Ace'i yener.fakat Ace'in okadar kolay lokma olacağınida düşünmüyorum.
Hocam Ace ile Lawı odul bakimindan kiyaslayamazsin 2 y once ve 2 y sonra olarak bakman gerek.2y onceki oduller ile 2y sonraki odullee arasinda ucurum var. 80m lik bir odul ozamanlar büyük bir oduldu hatirlarsan hatta shicbukailiği getircek kadar.

Hocam Ace ile Lawı odul bakimindan kiyaslayamazsin 2 y once ve 2 y sonra olarak bakman gerek.2y onceki oduller ile 2y sonraki odullee arasinda ucurum var. 80m lik bir odul ozamanlar büyük bir oduldu hatirlarsan hatta shicbukailiği getircek kadar.
Ben de mesela Ace, Law olarak değil de genel olarak herhangi iki karakteri kıyaslarken ödülün bir fark yaratacağını hiç düşünmem. Manasız gelmiştir hep.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık