Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mihawk konusuna girdikmi cıkamıyoruz.:D forumda kuvvetli bir kesim, shanksle anasının nikahındaki zamanda yapılan düelloya aldanıp, yonko gücü bekliyor. ama mangaka wbnin agzından söylüyor: basamakları iyi cıktın diyor. yani shanks almıs yürümüs, yonko olmus o vsden sonra. yok mihawk tekti bla bla. adamın marinefordda wbye dedigi söz bile manidar. adam diyorki; ben bu adamdan zaten gücsüzümde, acaba ne kadar fark var :) benim ayrıca bekledigimse; su anki 7. shicbukai, mihawktanda güclü olmalı. ve mihawk bu kardeşimizle, doflamingo arasında olmalı. yani g4 luffy mihawka yenilse bile, vampirimizden kan kusturur. mihawk vs bittigi gibi uzanır yere :D

sonra, böyle yorum yapınca atılan arkadaslarımız oluyor. ya luffy zoronun nihai hedefiyle şimdi böyle eşit dövüsecekse, zoronun hedefinden ne olur diye ? ben zoro fanıyım. hiç bir zaman mihawkı, zoronun nihai hedefi görmedim. zoro serideki nadide japon karakterlerden biri. adamın göz yarasından tut, gögüs yarasına kadar... resmen rayleigh olarak çizildigi asikar. korsanlar kralının, sag kolu olarak hizmet veren, 2 adam var bu seride...

kizaru, rayleigh vssinde, rayleigh az acılsın kizaruyu alabilir dedim(bakın ihtimal), yok olmaz öyle sey dediler. benim gördügüm, gencken rayleighin sahip oldugu güc mihawkı asar. ki bence shiliewde, mihawkı asacaktır. asması lazım.

herkesin kendi fikri var. sonucta hepsine saygı duyarım. ama 2 yıl önce luffy, mihawkın kesişlerini yüzde 5 acılmıs kenbunshokusuyla görebiliyordu. su anki g4 luffye, doflamingo tepki veremiyor. yani mihawk eşit reaksiyon gösterse bile, gayet denk bir vs ortaya cıkmalı. yoksa yok vistaydı, yok buggydi ben bunlara takılmam. ama kurguda gayet net seyler de var.

mesela; e.oda, shanksı wbnin karsısına eşit olarak çiziyor. adam wbnin sag koluna gel tayfama katıl diyor. shankste, marcoyu adamı yapıcak güc var. ama benim gördügüm marco, mihawka biat etmez. çünkü ondan güclüyse bile mihawk...bir yonko kadar yok. mihawk benim gözümde saldırı gücüyle ve yetenegiyle amiral eder. ama nasıl amiral ? bizim su 3 logia canavardan, daha düşük gücte bir amiral.

ve g4 luffyde, mihawka yakın seviyededir bence. su g4ün zaman sınırı olmasa luffy belki yenebilir mihawkı ama, zaman sınırı oldugu sürece mihawk her türlü alır. yinede agır hasar alacaktır diye düşünüyorum. çünkü doflamingoda cok saglam adam ve bu adam sıfırdan bile g4 luffyle vs atasa bence yinede cok agır hasar alırdı. tabi bu benim fikrim.

Son düzenleme:
Yonko kolu alan Balık gücünün zirvesindeyken Shanks'ı alırmıydı acaba.
Oda'nın özellikle bilgi verdiği bir konuda hala daha ısrar etmek ne kadar doğru ? Hani macerasını yeni başlayan Luffy bile tekliyor bu deniz canavarını. Shanks gibi o yıllarda bile tecrübeli bir korsan ile kıyaslmanın hiçbir mantığı yok. Ayrıca Oda bunu açıklamış. Mangada da bu olaydan Shanks'in bahsi olarak bahsetmiş. WB koluna ne oldu diye sorunca. Yeni dünya üzerine bir bahse girdim diyor. Güzel kardeşim :D

@gyjbsch ya bu konularda pek yazan biri değilim de, senin bu dof fanlığın hiç çekilmiyor be. :(
Alpamis'e, hard Luffy fanı demekle hata mı ediyoruz, ne yapıyoruz.

Oda'nın özellikle bilgi verdiği bir konuda hala daha ısrar etmek ne kadar doğru ? Hani macerasını yeni başlayan Luffy bile tekliyor bu deniz canavarını. Shanks gibi o yıllarda bile tecrübeli bir korsan ile kıyaslmanın hiçbir mantığı yok. Ayrıca Oda bunu açıklamış. Mangada da bu olaydan Shanks'in bahsi olarak bahsetmiş. WB koluna ne oldu diye sorunca. Yeni dünya üzerine bir bahse girdim diyor. Güzel kardeşim :D
10 yıl geçiyor aradan Luffy öyle dövüyor. Balık yaşlı ve güçten düşmüş olabilir, Shanks'tan kol alırken de yaşını bilmiyoruz. Gücünün zirvesindeyken kapışsa nasıl olur diye merak ettim :D

10 yıl geçiyor aradan Luffy öyle dövüyor. Balık yaşlı ve güçten düşmüş olabilir, Shanks'tan kol alırken de yaşını bilmiyoruz. Gücünün zirvesindeyken kapışsa nasıl olur diye merak ettim :D
O gibi canavarlar için 10 yıl çok kısa. Yani büyük ihtimal ders alıp daha da güçlenerek geri dönmüştür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık