Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Goku vs Saitama

Hangisi kazanır.

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .
Baya alakasız örnekler ya
İkisi de olana değil olması gerekene bakmakla ilgili.

Bence Saitama'nın meme karakteri olduğu için hangi evrende olursa olsun herkese tek atacağı inanılmaz mantıklı bir argüman, bak hatta iddialı konuşuyorum bu argümanın tek bir açık noktası bile yok. Ama aynısı luffy ana karakter olduğu için eşleştiği herkesi yeneceği argümanında da geçerli, biz mangayı da mangakayı da tanıdığımız için bunu biliyoruz hatta buna eminiz, ama değerlendirmeye alırken bu tarz aşkın bilgileri hep görmezden geliriz

Saitama gibi ecnebi tabiri ile "gag character" ve türevlerinin başka herhangi bir karakter ile karşılaştırılması saçma.Bu yüzden bu dövüş hakkında kesin bir şey söylenemez.

One taslağı çizer;murata ve yardımcıları taslağa göre geri kalanı halleder. Kendi kafasına göre murata ekleyip bir şey çıkartamaz.
Çizerlerken yanındaymışın gibi söylemişsin ben bundan bahsetmiyorum zaten. Ben kendi kafasına göre One'dan habersiz şeyler çizer ve söyler demedim bana niye bunu söylüyorsun. Manga yazarı ve çizeri güç konusunda daha önce açıklamalar yaptı zaten. Goku vs. Saitama konusunda da bir şey demiş, ama ne hikmetse sanki One bu konuda farklı bir şey söylemiş gibi One'dan bahsedildi. One'ı bu konuya dahil eden kişi de zaten Saitama'nın hasar aldığını ve uzaya fırlatıldığını inkar edip önce webcomic'te böyle bir şey yok diyen sonra argüman kalmayınca önceden söylediğini unutarak bu seferde mangayı yazan webcomic'i yazan kişi ile aynı demiş biri, kısaca tutarsız çelişkili açıklamalar yaptı.

Yani önceden dediğim gibi bu tarz şekilde söylenen şeyler insanı sevdiği karakterden soğutur umarım olmaz.
Yumruk yumruğa bir dövüşte Saitama'yı anca Superman yener.
Goku'nun şuan güncel durumundan çok daha zayıf olan hali ile Beerus yumruk çarpıştırdılar ve oluşturdukları şok dalgası bütün evrende hissedildi ve yumrukları ile bütün evreni yok edebilecekleri söylendi.

Zannetmiyorum Saitama'nın en ciddi yumruğu bile bu şekilde galakside hissedilsin. Bunu Saitama seven birisi olarak söylüyorum bu arada, Saitama'nın Goku'nun çok daha önceki versiyonlarına karşı bile şansı yok bana göre.

Çizerlerken yanındaymışın gibi söylemişsin ben bundan bahsetmiyorum zaten. Ben kendi kafasına göre One'dan habersiz şeyler çizer ve söyler demedim bana niye bunu söylüyorsun. Manga yazarı ve çizeri güç konusunda daha önce açıklamalar yaptı zaten. Goku vs. Saitama konusunda da bir şey demiş, ama ne hikmetse sanki One bu konuda farklı bir şey söylemiş gibi One'dan bahsedildi. One'ı bu konuya dahil eden kişi de zaten Saitama'nın hasar aldığını ve uzaya fırlatıldığını inkar edip önce webcomic'te böyle bir şey yok diyen sonra argüman kalmayınca önceden söylediğini unutarak bu seferde mangayı yazan webcomic'i yazan kişi ile aynı demiş biri, kısaca tutarsız çelişkili açıklamalar yaptı.

Yani önceden dediğim gibi bu tarz şekilde söylenen şeyler insanı sevdiği karakterden soğutur umarım olmaz.

Goku'nun şuan güncel durumundan çok daha zayıf olan hali ile Beerus yumruk çarpıştırdılar ve oluşturdukları şok dalgası bütün evrende hissedildi ve yumrukları ile bütün evreni yok edebilecekleri söylendi.

Zannetmiyorum Saitama'nın en ciddi yumruğu bile bu şekilde galakside hissedilsin. Bunu Saitama seven birisi olarak söylüyorum bu arada, Saitama'nın Goku'nun çok daha önceki versiyonlarına karşı bile şansı yok bana göre.
Superman, tanrısal olanlar hariç en güçlü DC kahramanıdır. Çünkü potansiyelinin sınırı yok.

Halen One'ın Goku vs. Saitama konusunda farklı bir şey söylediğini göremedim.

Bir önceki sayfada bana uzaya fırlama ve hasar olayı webcomic'te yok diyordun, eğer mangayı ONE yazıyorsa o zaman niye uzay ve hasar konusu orada yok diyorsun? Eğer mangayı yazan One ise o zaman yine aynı kapıya çıkar, ONE demiş ki Boros Saitama'ya hasar vermiş manga aracılığıyla, ayrıca uzayada fırlatmış.

Manganın yazarı ve çizeri Murata güç seviyeleri konusunda açıklamalar yaptı daha önce, Goku vs. Saitama konusunda bilmiyorum diyor, yani güç seviyelerini bilmiyor gibi bir durumu yok manga yazarının. Ayrıca yukarıda dediğim gibi, müşteşar yine kendi içerisinde çelişmiş oldu eğer mangayı yazan One ise.
manga yazarı ve eser sahibi her zaman ONE'dır her iki manga da.
Güç seviyeleri umrumda değil.

Her horoz kendi çöplüğünde öter. Saitama kendi evreninden dışarı çıkarsa onu yenecek çok adam var.
Goku gibi galaksi düzeyi karakterlere gerek yok. Yamuça Saitama'yı tokatlar geçer.

Superman, tanrısal olanlar hariç en güçlü DC kahramanıdır. Çünkü potansiyelinin sınırı yok.
Superman konuda sorulsaydı, o da Saitama'yı yener derdim. Sıralama yaparsam benim için güç olarak Goku > Superman > Saitama'dır. Sevdiğim karakterler olarak Saitama başa oynar orası ayrı bir konu.

Superman ile ilgili sıkıntı dediğin gibi bazı versiyonları çok çok güçlü, DC'de ki tanrılar hariç çoğu karakterden güçlü olabiliyor, dünyaya benchpress basabilen, dünya yok edecek saldırıları bile alabilen versiyonları var. Ancak bazı versiyonlarıda Doomsday ile eşit güçte, Wonder Woman'a bile neredeyse yenilen, Firestorm'un saldırısı ile bayılan, ve yine bazı Superman versiyonları, tanrı bile olmayan diğer DC karakterlerine yenilebilen birisi. Superman versiyonlarının alt ve üst sınırlarının güç seviyeleri arasında çok açıklık var, bu sebepten hangi Superman versiyonu olduğu da çok önemli. Bazı çizgiroman yazarları hatta Thor ile Hulk da Superman'i yener diyebiliyor. Doomsday, Superman'in bir versiyonu ile eşit güçteyken, Hulk için Doomsday Clock romanında Hulk, Doomsday'den bile daha güçlü deniyor. Bazı Superman versiyonları da çok daha güçlü olabiliyor, özellikle ilk çıktığı eski versiyonları.

Enerji seviyelerini karşılaştırırsak, Goku'nun sadece SSJ 3 formu bile, hiçbir yere saldırmadan sadece enerji salınımı yaptığı ve sadece gücünü gösterdiğinde, enerjisi o kadar kuvvetli dünyada depremler ve fırtınalar ortaya çıkıyor hiçbir yere saldırmamasına rağmen. Superman'in normal versiyonlarında böyle bir şey pek rastlanmıyor. Hulk'ın dünya yok eden formu World Breaker'ın ayağını yere bastığında deprem oluşturması var, ancak o da Hulk için geçerli, Superman'in normal versiyonlarının uzaktan uçup dalış yapması ve yumruk atması falan gerekiyor bu tarz bir güç ortaya çıkarmak için. Sıradan Superman versiyonları sadece enerji dışarı salarak SSJ3 gibi büyük bir etki pek yaratamıyor. Çok eski versiyonlar veya Prime versiyonları hariç.

Superman ile ilgili ikincisi dezavantaj ise, Superman'in üstün bir dövüş tekniği, ve dövüş sanatı ustası olmaması. Yani Saitama gibi sıradan şekilde dövüşmeyi bilen birisi. Dövüş sanatı üstadı değiller ikiside. Goku ise küçüklükten beri dövüş sanatlarında eğitiliyor, bir dövüş sanatı üstadı, yani kas hafızaları bakımından, Goku ile Superman/Saitama arasında çok fark var. Örneğin Saitama fiziksel, kuvvet ve hız olarak Garou'dan üstün olmasına rağmen, Garou sırf dövüş sanatlarındaki yeteneği sayesinde, ve kas hafızası sayesinde, Saitama'nın yapacağı saldırıyı, saldırı gelmeden önce anlayıp Saitama'nın saldırılarından sıyrılabiliyordu. Aynı dezavantaj Superman içinde geçerli, Wonder Woman dövüş esnasında Superman'den hızlı olduğunu söylüyor, bunun sebebini küçüklükten beri dövüş sanatlarında eğitilmesi ve kas hafızasında reflekslerinin artık kendiliğinden hareket ettiğini söylüyor.

Hız çok büyük bir avantaj. Goku'da aynı Wonder Woman gibi ve hatta ondan çok daha yetenekli bir dövüş sanatı üstadı. Kaldı ki, Garou'da olmayan inanılmaz seviyelerde fiziksel kuvvet ve hız, uçabilme, teleportasyon, enerji saldırıları avantajı da Goku'da var, yani sadece teknik yetenek farkını göz ardı etsek bile zaten Goku, saf kuvvet olarak Beerus ile karşılıklı evreni etkileyecek yumruklar atabildiği için fiziksel olarak bile Saitama'dan zaten önde, Goku'nun dövüş sanatlarındaki yetenek artısına daha gelmeye bile gerek yok. Bu açıdan Goku > Superman > Saitama olarak görüyorum.

Bir diğer mevzuda dediğin gibi DC'de tanrı seviyesinde karakterler Superman'den üstün olabiliyor, Goku'da bu düzeye ulaştı zaten. Yani SSJ ''God'' formu ile Ki enerjisini Tanrı enerjisine çevirmiş biri, Goku'nun Ki enerjisinin türü değişti SSJ God formundan sonra, tanrıların farklı şekilde olan enerjisini kullanabiliyor artık Goku. Ondan sonra bile bir çok güçlenme daha elde etti, SSJ Blue, ve Ultra Instinct gibi. Ultra Instinct öyle bir güç ki, bazı tanrılar bile tam anlamıyla bu gücü kullanamıyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık