Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muhtemelen paylaşılmıştır da ben yeni gördüm. Sanji’ye mavi ateş yakışmış.

Zoro’nun duman efektlerinin yeşil olmasını beklemezdim ama hoş olmuş o da. Kral haki ve bu efekti bazen aynı anda yaptığı için ayırması kolay olur.

Değildi yav yapma etme. :D
''Oysa çok et yemiştim niye böyle oldu'' diyordu Luffy bayıldıktan sonra uyanınca... :D

Neden değildi sana çok net manga sayfaları ve Oda'nın açıklamalarıyla anlatayım...
O zaman ki durumdan ve şimdiden bakalım bu konuya.

Crocodile meyvesini üst düzey kullanan bir karakter. Muhtemelen meyve uyanışını ilk gösteren ve bu konuda ilk konuşan kişi...

Fakat laf da suya karşı bir antiliği var, fakat bu meyvesini tamamen iptal etmiyor ve kuma dönüşmesini engelliyordu.
Buraya kadar her hangi bir sorun yok. Fakat Oda'ya bir SBS de Crocodile'ın suya karşı güçlerinin zayıfladığı nasıl duş aldığını, hatta ''yoksa duş almıyor mu?'' tarzında bir soru soruyor. Biliyorsun bu tip sorular Mangaka'ya karşı soruluyor, o da yeri geliyor komik yeri geliyor ciddi cevap veriyor. Burada ise şakayla karışık ciddi bir cevap veriyor. Kısaca ''Şeytan meyvesi güçleri deniz tarafından sevilmez, bu duşta da akar suda da geçerli. Yağmur suyu ya da damlalar buna bir engel teşkil etmiyor'' tarzında bir cevap veriyor. Aslında daha uzun bir cevap da konuya geleyim hızlıca. Artı ''Crocodile duş alıyorken çevresinde düşmanları yok gibi, fakat bahse girerim güçleri bloke olsa bile onları alır'' fakat bugün Crocodile sadece meyve hakimiyeti olan bir karakter ve haki bilmiyor deniliyor. :S

Ek olarak meyvesi olmazken + kairoseki kelepçeli halde gördüğü muamele sonrası ID de Croc-Jinbe ve Ace hakkında söylenen şey.

Yani Luffy'nin o zaman Croc'un meyvesi iptal olsa bile onu yenebilecek herhangi bir fiziksel gücü ya da tekniği yok. Bak meyvesini hiç kullanmasa Crocodile yine yenememeli öyle bir durum...

Öyle ki Amiralden bile tekniksiz saldırısıyla kan alan bir Jozu Crocodile'a arkadan gelip gafil avlayarak, isim saldırısını yapıyor ve biraz kan almak dışında bir şey yapamıyor.
Bu noktada Jozu'ya bakalım Elmas meyvesi + hayvansal fiziksel güç + sağlam silahlanma hakisi. Ek olarak ''Jozu WB tayfasında saldırı gücü en yüksek kişidir'' açıklaması. Peki Luffy? ''Ben lastik adamım yav'' ve sen buna mantıklı ve iyi diyorsun... :(

Luffy Alabasta sonrası Enel hadi diyelim meyve sayesinde, sonrasında Lucci daha sonrasında ise Moria'yı yendi. Üstüne Shabondy de kutsal edere saldırıp adaya Amiral getirtti, sonrasında ID bastı ve yakalandı. Peki kaçıncı seviyeye hapsedildi? :D
5. seviyeye, yani burada bile aslında Mangaka ID'ye girer girmez farkı koyuyor. Öyle ki Ivankov dediğimiz bir karakter bile seviye 5 suçlusu konumunda...

Mesela sen ''Crocodile işleniş olarak Dof'u katlar ama güç konusunda ondan zayıf'' diyorsun. Yahu Dof gelip adama ortaklık teklif ediyor, kendi ile bir görüyor...
Sonrasında ise Crocodile ''Kendini benimle aynı seviyede görme'' diyor. Hadi diyelim ki Crocodile egolu biri, fakat burada okuyucunun anlamadığı nokta Dof da öyle. Yani Dof Law'a bile kalp koltuğunu vermek istemiyordu. Bu noktada Crocodile'a ortaklık teklif ediyor adam, öyle ki Dof ''Ben kutsal ejderim, herkes statü olarak benim altımdadır'' kafasında olan biri bak bunların derin tartışmasına girmek bile istemiyorum... :D

Sengoku desen idam platformu sonrası verdiği tepki ortada. Yani pek çok kişi seriyi düzgün okumayıp ''Bu adam ID de güçlendi'' bile dedi çünkü artık okuyucuya mantıksız geldi bazı şeyler. Oysa böyle bir şey yok adam için Mangaka ''Psikolojik olarak yaralıydı'' dedi. MF sonrası ise Croc'un ağzından ''Yaralarımı iyileştirdim'' dedirtti. Mesela bu bile bir sıvamadır. Neden? Alabasta sonrası çünkü Mangaka ''Bu adam gençliğinde hızlıca yükselip Shichibukai oldu, sonrasında ise WB'ye meydan okudu ve yenildi'' diyor. Bak karakteri işledikten sonra yazdığı bir hikaye bu Mangaka'nın...

Yani Yeni Dünya'ya bile ''Eskiden eğlenceli bulduğum Yeni Dünya'ya gidiyorum'' diyen biri o zaman ki Luffy'e yenildi...
Sen bu adam için meyvesi bloke olsa bile rakiplerini yener tarzında bir açıklama yapıyorsun. :S
Öyle ki o zaman ki Luffy'i şimdi ki şartlarda Yeni Dünya'da hayal et ne olurdu? :D
Yani Hordy'e harcanırdı der pek çok kişi ve bu saçma ama seride bakıldığında deniyor. Öyle ki Hordy bile Arlong'u örnek alan biri gibi gösteriliyordu. Hordy Arlong'un tırnağı etmez biri gibi ama güç olarak baksan Arlong'a tek atacak şekilde görünüyordu...

Yani seride bu şekilde alakasız dengesizlikler mevcut. Şuan bu daha da arttı o ayrı ama bunlar her zaman vardı. Bu adam seride güç dengelerini düzgün seçemeyen, bunu beceremeyen biri. Bu konuda ise büyük hataları var, MF de Crocodile'a çizdiği aksiyonlar da bu yüzden diye düşünüyorum. Yani NW de iyi bir konumda çizerse bu sefer bahanesi de hazırlandı ''Crocodile WB sebebiyle psikolojik olarak yaralıydı. Zaten kendisi de dedi 'Yaralarımı iyileştirdim' diye. Bu sebeple MF ve sonrasında eski haline döndü'' diye kıvıracak. Oysa pek çok noktada saçmaladı panel panel incelesek...
deniz suyu,içtikleri su,yağmur su aynı terane değil mi? Nerden geliyor bu kadar su ? Bence opta çok fazla açıklık var yazarımsı odanın bir sıçmığı daha çıktı

Bu bölümle birlikte mümkün artık. Luffy başka insanları da lastik yapabiliyor. Dövüşten önce Zoro, Luffy'i elbise gibi giyse kolu bacağı uzayan hatta devleşen bir kılıç ustamız olmuş olur.
Seri bitmesin bence Wano'da yarıda kalsın. En azından olabildiğince güzel hatırlamaya çalışırız. İlerledikçe b*ka sarma ihtimali artıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık