Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Millennium Wizard Bırak yav, o zaman cidden haki falan bilmiyor diye yorum yapıyordun sen. :D

Kaybeden kazananın istediği avatarı 1 ya da 2 ay kullansın.Ne dersin buna ? İddia da bir daha gözüktüklerinde kimin seviyesi daha yüksek,daha güçlü şeklinde olsun.Croco Kata'dan daha güçlü gözükürse ben kaybederim.Kata Croco'dan daha güçlü gözükürse sen kaybedersin.
Olur. :D

Doflamingo deseki ben senin yancin olayım gel gemimize kaptan ol croco sen ne biçim adamsın. Yine doftan güçlü görmem yada denk görmem adamı. Doflamingo aptallasir gözümde.

Yahu tamam biliyoruz bazı şeyleri. Shichiler küçümsenecek yerde değiller buna hem fikiriz.
Ama hani ilk ana arcta bir düşman ne olursa olsun mangaka tarafından düşman olarak bellendiyse bunda bir düşünün derim yani. Hiç seri 5 sene surecekmis falan konularina girmeyin. Eskiden seri zaten 4 yonko ile savaş üzerine tasarlanmış. Shichiler bile sonradan eklenmiş.

Yani alabastada kuma,Jimbei,dof,mihawk,hancock falan gibi shichiler düşman olarak gelseydi izdiham ortaya çıkardı. Pilot armorun babasını ver hala alabastayi okuyor olurduk arc düşmanı düşsün diye 10 kere yenilirdi Luffy yine yenemezdi.
Croco ve dof arasında öyle tek tık falan fark yok. Eski shichiler ayrılmış durumda birbirinden.
Sıralamaları net bence.

1.Mihawk(kral halısı var,tahmini gelecek görüşü vardır, en iyi kılıc ustası ki kingi yenen Zorodan daha ileri seviyede bu net gibi)
2.Doflamingo(kral hakisi ve uyanışı var, kutsal ejder,tayfa her ne kadar dandik destekte adam yonkolar dan ve hasirsapkalardan sonra serideki en güçlü tayfanin sahibi belkide)
3.Hancock( kral hakisi ve op meyvesi var)

Bu üç eleman en saglamlari idi.

4.Kuma(devrimcilerin en sağlam 3. Adamı. Meyvesi ve dayanıklılığı muazzam)
5.jimbei(her kulvarda elit bir savaşçı 2 yıl önceki luffyden net çok üstün)
6.croco( iyi meyvesi var fiziksel olarak çok sağlam değil. Hiç bana jozu rerrrorroo demeyin. Bu seride ulti bigmomu tankladi)

En haketmeyen ise
7. Moriahti.
Yani bu sıralama bence aşırı netti seride. Belki Jimbei falan kumadan güçlü olabilir bilmiyorum onun dışında netti bence

Birde az düşünün kafa yorun doflamingo kime ortaklık teklif edebilir.
Denizcilerin emrinde zaten, tek bir yonko ile zaten ortaklar. Evet dof kaidounun ortağı. Diğerleri hayatta kabul etmezler. Bunun dışında supernovalar o sıra zaten leşler mihawkin ortaklık bilmemne savaş ülküsü yok. Kendi halinde adam. Hancock kendi kutsal ejderlere köle düşmüş biri. Jimbei gibi bir adam dofun yüzüne bakmaz. Hani kuma desen aklı yok.

Doflamingo croco dışında kimi safına katabilir ki? Ülküleri benzer. Kendiside saçma biri değil yani vergodan sağlamdır bence

Hani insanların dediği önemli ise bigmom diyor jimbeiye sen güçlüsün bize katıl. Wb çok güçlü olduğunu dillendiriyor jimbeinin.

Yani gözümde teklif shanksin marcoya gel bize katıl demesi gibi birşey aynı muhabbet

Son düzenleme:
Croc’a ortaklık teklif eden dof croc’u indirdiğini bildiği halde luffy’i önce vergo’ya sonra diamante’ye bıraktı. Tekliften güç ölçmenin anlamı yok. Croc’un kişiliğini azcık biliyorsa “gel bana çalış” diyemeyeceğini de bilir zaten. Deli herif wb’a dikleniyor.

Croc’a ortaklık teklif eden dof croc’u indirdiğini bildiği halde luffy’i önce vergo’ya sonra diamante’ye bıraktı. Tekliften güç ölçmenin anlamı yok. Croc’un kişiliğini azcık biliyorsa “gel bana çalış” diyemeyeceğini de bilir zaten. Deli herif wb’a dikleniyor.
Bilmiyor.Sadece Smoker indirmedi onu biliyor.Alabasta olaylarını bilse ya Croco ile dalga geçerdi yada Luffy’i bu kadar küçümsemezdi.

Bilmiyor.Sadece Smoker indirmedi onu biliyor.Alabasta olaylarını bilse ya Croco ile dalga geçerdi yada Luffy’i bu kadar küçümsemezdi.

Smoker’ın indirdiğinin yalan olduğunu biliyor dediğin gibi. Luffy’nin ödülünün fırlamasından ve “monkey D” isminden de luffy’nin indirdiğini anlıyor.

Luffy’nin yaptığı şeyleri düşünürken aklına geliyor bu olay. Bunu hatırladıktan sonra “ondan sonra da” diyerek luffy’nin yaptığı diğer şeylerden bahsediyor. Luffy’nin indirdiğini anlamış bence dof.

Smoker’ın indirdiğinin yalan olduğunu biliyor dediğin gibi. Luffy’nin ödülünün fırlamasından ve “monkey D” isminden de luffy’nin indirdiğini anlıyor.

Luffy’nin yaptığı şeyleri düşünürken aklına geliyor bu olay. Bunu hatırladıktan sonra “ondan sonra da” diyerek luffy’nin yaptığı diğer şeylerden bahsediyor. Luffy’nin indirdiğini anlamış bence dof.
Dövüşürken gücünü görünce anlamıştır ama ondan önce emin olamazdı Luffy konusunda.Smoker muhabbetine kanıtlı konuşamasa da %100 emin oluyor çünkü güç dengelerini iyi biliyor Smoker çapı ne ki Croco’yu alsın şeklinde.Yalan olduğunu anlaması zor değil hükümet böyle adamları bu tarz haberlerle kandıramaz.Croco da okusa başka lord için onu da kandıramazlardı.

Hayır güçlerinin ederi o diyorum.. Bu ittifakta ikisinin de ödülü eşit olacak orası kesin.. Luffy ve Law'a sırf ittifaklar diye eşit ödül düşmesi gibi.. Bm 4.38 olduğu için ödülleri toplamda 4.4 olur. Ynai ikisini de 2.2 bekliyorum. Luffyde 4.7 olur. Zoro 1.5, Sanji 1.4
Normalde Law daha güçlü ama Kid'in tayfası daha iyi durumu var ortada. Oda böyle bir düşünceyle ödülleri eşit tutabilir. Lakin ödüller eşit olsa da bence Law güç-ödül olarak daha avantajlı durumda. Çünkü tayfası leş.

Bana kalırsa da Kid-Law 2 milyarı bulur(+-200) ama fazlası olmaz.

Luffy'nin Kid-Law'dan farkı ödüllerde de gösterilmeli artık. Bunun aksini düşünmek mümkün değil fakat Oda'nın aklında hala bunların rakip olduğuna yönelik bir mesaj verme ya da algısı yapma durumu varsa Luffy +4 milyarı görmez.

Tayfanın ödüllerini belli bir formüle göre verecek diye bekliyorum bu sefer. Daha önce de yazdığım gibi;

*Jinbe 2×
* Sanji 3x
* Zoro 4x şeklinde. Zoro ekstra bir iş daha yaparsa 5x de olabilir ama ödülünün 5x yapacağını düşünmüyorum. Sanji'yle arasında +600m bir fark oluşur çünkü. Hee normalde olması gereken budur zaten ama Oda bunu yansıtacak kadar erkek değildir o yüzden diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 29)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık