Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro bu serideki en güçlü yeteneği kullanıyor artık.
Lütfünün Kata ile dövüşen haliyle yada Kata ile falan kıyaslamam. Senin fikrine saygı duymakla beraber katılmıyorum King, Kata'dan güçlü olabilir çok olası bir şey.
Buna bir şey demiyorum ki zaten. Hatta asura bile atmadan kazandı o yüzden Wci Luffy ile ben de kıyaslamam. Konu King vs Kata. King'in Kata'ya göre üstün bir tek dayanıklılığı var diye düşünüyorum. Ateşini söndürürse hızda kapışabilir ama o zaman da savunması çok düşüyor.

En güçlü yetenek dediğin şeye karşı King biraz olsun varlık gösterebilseydi bu dediğine ben de katılabilirdim reddicim.
Zoro sadece kral haki kullanmıyor kılıçara bakarsan çok fazla b haki de kullanıyor. Üstelik ateşi kesme avantajı da vardı. King'in tek şansı uçup oradan kaçması olurdu.
Buna bir şey demiyorum ki zaten. Hatta asura bile atmadan kazandı o yüzden Wci Luffy ile ben de kıyaslamam. Konu King vs Kata. King'in Kata'ya göre üstün bir tek dayanıklılığı var diye düşünüyorum. Ateşini söndürürse hızda kapışabilir ama o zaman da savunması çok düşüyor.
Kata karşısında savunmasını düşürmesine gerek yok, uçma avantajı, dayanıklılık avantajı var. meyvesi artı meyveye eş bir ırkı var, 2 meyve yemiş gibi. Kata ile dövüşünde benim favorim olur.

Kata karşısında savunmasını düşürmesine gerek yok, uçma avantajı, dayanıklılık avantajı var. meyvesi artı meyveye eş bir ırkı var, 2 meyve yemiş gibi. Kata ile dövüşünde benim favorim olur.
Kata snakeman ile hız konusunda kapışabilecek düzeyde biri. King vurmak için elbet yaklaşmak ve ateşini söndürmek zorunda kalacaktır. Kata'nın arc boss u olduğunu da unutmamak lazım diye düşünüyorum.

Zoro sadece kral haki kullanmıyor kılıçara bakarsan çok fazla b haki de kullanıyor. Üstelik ateşi kesme avantajı da vardı. King'in tek şansı uçup oradan kaçması olurdu.
Kral haki önemli ya. İleri seviye kullanamasa bile kişinin potansiyelini ve iradesini yücelten bir şey. King en başta buradan kaybediyor. Aşağı yukarı aynı konumda olan iki karakter için bence oldukça önemli bir etken bu.

Gidişat da o yöne doğru ilerliyor gibi zaten. Bigmom adasına geri dönemeyecek gibi. İleri seviye h.haki kullanırsa anasını da aratmaz zaten. En az onun kadar güçlü olabilir zamanla.
Valla Oda az çok yolunu yaptı bunun Perospero'yla Daifiku'nun tartışmasıyla. Peros en büyüğüm diye ben geçeyim dedi ama o da yenildi. Seçenek kalmadı Kata'dan başka fakat Big Mom'ın ölümü üzerine konuştular bunu. Umarım yenildikten sonra kaça kaça adasına dönmez. Big Mom'un bitsin bütün hikayesi burada.

Kral haki önemli ya. İleri seviye kullanamasa bile kişinin potansiyelini ve iradesini yücelten bir şey. King en başta buradan kaybediyor. Aşağı yukarı aynı konumda olan iki karakter için bence oldukça önemli bir etken bu.
Kaido'nun tayfada Yamato vardı işte. Her tayfada direkt o oluşumdan olmasa bile bir tane böyle çıkacaktır:

Big Mom-Katakuri
Kaido-Yamato
Wb-Ace ve Oden
Shanks-?
Roger-Ray ve Oden.
Luffy- Zoro ve umarım Yamato ;)

Lütfücülerin mantığı bölüm 02.

Lütfü saldırı atıyor rakibi ile karşılıklı.
Saldırılar sonrası, Lütfü ve rakibinin durumu

Zoro saldırı atıyor rakibi ile karşılıklı
Saldırılar sonrası, Zoro ve rakibinin durumu

Bunlara bakan lütfücünün yaptığı çıkarım.

Lütfü sağ kol seviyesini AŞTI.
Zoro sağ kol seviyesine GİRİŞ yaptı.
Birinde ikisi de birbirine vurup hasar veriyor. Diğerinde saldırı çarpışıyor bu farkı illa söylemek mi lazım? Zoro magmayı yiyip kenardan slash atsaydı görürdük dövüş sonu halini :D

Dof dövüşünde saldırıları çarpıştırdılar orda da luffy son çarpışmada hasar almadı mesela. Sadece dövüş bitince bayıldı tıpkı zoro gibi. Ama sorsak hakisizlikten bayıldı diye zor kazandı. Hatta kazandığı kabul edilmiyor sırf kazandığını sanıp erken bıraktığı için.

King’in karşısına kinemon’u koysan o bile keserdi saldırısını. Herifin nihai saldırısı çöp oldu ateş kesme karşısında. Zoro’nun saldırısını doğrudan yemiş oldu.

Luffy kata’nın nihai saldırısını suyla yok edip kkg atsaydı hayatta susmazdın adım gibi biliyorum. Yc3’lük adam kata’yı zayıf noktasından vurup anca kazandı derdin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık