Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yıllardır denizlerde korsanlık yapan, en güçlü oluşumların içindeki 2 numara olmuş isimlerin ödülü ancak 1 milyardan başlıyor.
Bireysel olarak 1 milyar üzerine çıkmak çok zordur diye düşünüyorum. Yani tek takılarak, Kata'dan fazla ödül almak için ondan birkaç tık güçlü olmak gerekir. Croco gibi tayfası olmayan birine, mesela 900 milyon ödül verilmesi demek, onun aslında bir Yonkou tayfasına girse sağ kol olabileceğine işaret etmez mi? Oda bunu göz önünde bulunduracaktır. Sırf okuyucuya Schilerin komutanlara göre nasıl bir güçte olduğunu göstereyim diye, böyle bir tutarsızlığa girmez. Öyle ödüller verir ki yine tartışmalara yol açar. Bir kısım hani şu kadar bekliyordunuz ne oldu derken, diğer kesim de bunların bireysel ödül olduğunu savunur. Kuzan'a bir ödül biçilse tüm resim daha netleşir bence.
Bu biraz güç dışında karakter ve aktiflik ile de alakalı.Katakuri'nin tek başına takılarak 1 milyar alabilme ihtimali çok yüksek bana kalırsa.Eğer gelene geçen saldıran,sürekli bir tehdit unsuru olarak kalırsa hele.

Marco WB'den dolayı o ödülü aldı,en büyük olayların da kahramanlarından.King ise Kaido+ırk+karakterden aldı muhtemelen.Katakuri'nin ödülündeki güç oranı Marco ile King'ten yüksektir.

Ne kaptanı onlar kadar yüksek ödüle sahip, ne onlar kadar büyük olaylara girmiş birisi çünkü herif.Yıllardır adasından çıkmadığı da az çok garanti.Hem Cracker'ın hem de Kata'nın söylemleri var bu konuda.

Yıllardır denizlerde korsanlık yapan, en güçlü oluşumların içindeki 2 numara olmuş isimlerin ödülü ancak 1 milyardan başlıyor.
Bireysel olarak 1 milyar üzerine çıkmak çok zordur diye düşünüyorum. Yani tek takılarak, Kata'dan fazla ödül almak için ondan birkaç tık güçlü olmak gerekir. Croco gibi tayfası olmayan birine, mesela 900 milyon ödül verilmesi demek, onun aslında bir Yonkou tayfasına girse sağ kol olabileceğine işaret etmez mi? Oda bunu göz önünde bulunduracaktır. Sırf okuyucuya Schilerin komutanlara göre nasıl bir güçte olduğunu göstereyim diye, böyle bir tutarsızlığa girmez. Öyle ödüller verir ki yine tartışmalara yol açar. Bir kısım hani şu kadar bekliyordunuz ne oldu derken, diğer kesim de bunların bireysel ödül olduğunu savunur. Kuzan'a bir ödül biçilse tüm resim daha netleşir bence.
Ben buna katılmıyorum ya Kaptanın ödüle etkisi olsa, Marco, King, Katakuri ksptanları 4ken 1de takılı kalmazdı. Veya Luffy, 1.5 olmuşken sağ kolu olduğu bilinen Zoro 320de kalmazdı. Kaptanın ödüle etki yaptığını hiç sanmıyorum.

Bu biraz güç dışında karakter ve aktiflik ile de alakalı.Katakuri'nin tek başına takılarak 1 milyar alabilme ihtimali çok yüksek bana kalırsa.Eğer gelene geçen saldıran,sürekli bir tehdit unsuru olarak kalırsa hele.

Marco WB'den dolayı o ödülü aldı,en büyük olayların da kahramanlarından.King ise Kaido+ırk+karakterden aldı muhtemelen.Katakuri'nin ödülündeki güç oranı Marco ile King'ten yüksektir.

Ne kaptanı onlar kadar yüksek ödüle sahip, ne onlar kadar büyük olaylara girmiş birisi çünkü herif.Yıllardır adasından çıkmadığı da az çok garanti.Hem Cracker'ın hem de Kata'nın söylemleri var bu konuda.
Ne yapmışta Marco ve King’ten yüksekmiş. :D Hani adasında oturuyordu bu adam güç oranını nasıl anlamışlar.

Ben buna katılmıyorum ya Kaptanın ödüle etkisi olsa, Marco, King, Katakuri ksptanları 4ken 1de takılı kalmazdı. Veya Luffy, 1.5 olmuşken sağ kolu olduğu bilinen Zoro 320de kalmazdı. Kaptanın ödüle etki yaptığını hiç sanmıyorum.
Oda'nın söylediği bir söz diye biliyorum. Yoksa haklısın, Luffy 1 milyarlık artış sağladığında WCI'da olmayan Zoro bundan etkilenmedi. Ancak bir sonraki ödül artışında, totale yansıyacaktır belki.
Jack gibi birinin 1 milyarlık ödül almasında, Kaido'nun tayfasında yer almasının payı büyüktür mesela. Onun ismiyle gidip sağı solu yağmalayan biri sonuçta. Aşırı güçlü de değil.

@Miyata Ichiro BM tayfasının, Kata'nın ödülü üzerindeki etkisi diğer sağ kollara göre daha düşüktür bence de. Ancak söylediğim gibi, Croco 900 milyonluk gelse onu YC2 den güçlü kabul etmek bile gerekirdi mesela. YC2 ödülüne tek başınayken sahip çünkü.

Oda'nın söylediği bir söz diye biliyorum. Yoksa haklısın, Luffy 1 milyarlık artış sağladığında WCI'da olmayan Zoro bundan etkilenmedi. Ancak bir sonraki ödül artışında, totale yansıyacaktır belki.
Jack gibi birinin 1 milyarlık ödül almasında, Kaido'nun tayfasında yer almasının payı büyüktür mesela. Onun ismiyle gidip sağı solu ya
Jimbei sadece Who'yu yenmiş gibi değil de ayrıca hasır şapkalara girdiğinden ödülü artarsa o zaman fikrim değişir. Bekleyip görelim...

Ben bu kadar yüksek beklemiyorum. Beraber bir tayfa kursalar Yonkou yapılanması gibi bir ödülleri olurdu ve dediğine yakın çıkabilirdi.
Ancak bir oluşum içinde olmamaları büyük bir eksi yazıyor ödül hanesine.
O yüzden kişisel bazda Mihawk'ın 2'den yukarda çıkacağını sanmıyorum. Yanılıyor olsam bile Karasakal'dan yüksek olmasına imkan vermiyorum.

Yonkou oluşumuymuş gibi en üstten güce göre sıralı ödül verecek olursam:
Mihawk: 2.1 milyar
Dof: 1.3 milyar
Weevil: 1 milyar
Croco: 900 milyon
Hancock: 750 milyon

Ben kesinlikle bu rakamları görebileceğimizi düşünmüyorum. Devrimcilerin ödülleri beklentimi çok düşürdü.
Yonkou tayfalarının bu kadar yüksek ödüllü olmalarının sebebi yıllardır denizlere hakim güç olmalarından geliyor.
Karasakal'ın ödülünün bu kadar düşük olmasının sebebini de buna bağlıyorum.
Hatta ödüller tanıtılırken, Shanks'ın görece yeni Yonkou oluşuna vurgu vardı. Buna rağmen, ödülünün 4 milyarı görmesine dikkat çekilmiş diye düşünüyorum.
Devrimcilerin kendisi hayal kırıklığı ödülleri nasıl hayal kırıklığı olmasın haklısın. Başta Sabo'ya o aptal ödülü vermekle bütün devrim ordusu beklentisinin içine etti zaten Oda. Sırf Luffy'yi ödül olarak katlamasın ayağına Sabo ve Devrimcileri harcadı. Luffy'nin 500 olduğu yerde Sabo'nun en azından 850 falan olması lazımdı ki devrim ordusunun bir ağırlığı olsun. Dediğin gibi çok bir şey beklememek lazım normalde ama bir ümit var bu konuda diye düşünüyorum.

Oda ödülleri hep Luffy'ye odaklı verdi. Diğer karakterler hep Luffy'ye ayak uydurdu. Wano sonrası güncellenecek olan ödüllere göre Luffy'nin ödülünün en az 2.5m olacağını düşünürsek diğer karakterlerin ve shicilerin bir ağırlığının olması için onların da ödüllerini dolu dolu vermesi lazım. Yani mesele sadece bu da değil. Gerçekten de komutanların minimum 860m ödülle piyasaya sürüldüklerini düşünürsek ve Buggy hariç diğer shicilerin en az komutan ayarında çıkacağını düşünürsek en düşük barajın yine +860'dan başlaması lazım. Nitekim Hancock'un kendisi diyor, "biz güçlü olduğumuz için shicbukai olduk" diye.. Hancock dediğimiz hatunun base halı Yk3 olsa bunun üzerine kral haki faktörünü eklediğimiz zaman +900m olması gerek zaten. Ee bir de bu kadının kendi çapında da olsa bir krallığa hükmettiğini düşünürsek ve ödül mantığını yukarıda yazdığım Luffy'nin ödülü ve komutan mantığı ölçütünde düşünürsek benim tahminlerim şu yönde olacak:

Crocodile: Meyve kullanımı çok pro. İki tip ortalama veya üstü hakiyle gelirse 880-920m :beli:

Kendisini beğenirim de severim de ayrıca.

Hancock: Zaten yukarıda bahsettim. Ek olarak üç tip haki ile 950-1.1 milyar :beli:

Kendisini sevmem.

Doflamingo: Bu adam zaten çok iyi yansıtılmamış olsa da Yk2'ye yakın bir seviyedeydi. Yine 3 tip haki, silah ve smile ticareti, bir yonkou ile çalışması ve kutsal mallar hakkında bildiği sır gibi etmenler hükümet tarafından biliniyorsa 1.2-1.4m :beli:

Kendisini severim.

Weevil: Hakkında hiçbir şey bilmiyoruz ama bu adam hakkında yapılan tek vurgu var o da güç! İlk defa bir amiral tarafından övülen ve gücü Wb'nin gençliğine benzetilen adam herhalde sağ kol-amiral bandında biri çıkar diye düşünüyorum. 1.3-1.5m :beli:

Mihawk: Mihawk yazınca bir gülümseme alıyor beni. Yazsam paragraflar Wano şelalesine dönüşecek ama gerek yok :)

Bu adamdaki ödül bandını belirleyen bence 3 şey var; Karasakal, Rayleigh, Shanks.

1.5m:beli:minimum yonkou seviyesine biçilen ödül olarak gözükse de bu ödülün Wano başı Luffy'ye ait olduğunu, bu ödül seviyesindeki Luffy'nin toy olduğunu hatta Karasakal'ın da bu toyluğu "bu seviye için daha erken Mugiwara" demesiyle ifade ettiğini göz önünde bulundurursak Mihawk gibi yılların tecrübesi ve gücüyle kıyaslarken bu ödülü referans almıcam ben.

Minimum yonkou seviyesi olarak kabul ettiğim Karasakal, Zoro'nun yerini tayfadaki konumu ile karşılayan efsane Rayleigh ve Mihawk'la uzun bir süre rekabet edip adı neredeyse hep beraber geçen ölümüne kankası olan Shanks. Bu üçlü arasındaki rakam 2.247m :beli: ile 4.048m :beli: arasında.
Ray'in de 3 milyar :beli: bandında çıkacağını düşündüğüm için Mihawk'ın ödülünün 2.4-2.8m :beli: çıkacağını düşünüyorum.

Şunu da ifade edeyim ki bence yonkou seviyesi karakterlerin ödüllerindeki en büyük etken kaptan faktörüdür. Bu faktörü rakama dökecek olursam tabi ki karakterden karaktere farklılık gösterir ama total ödülün %25'i ile %50'si arasındaki bir orana tekabül ettiğini söyleyebilirim. Dolayısıyla Mihawk kaptan olmadığı için hiçbir zaman 3 milyarın üzerinde bir ödül beklemiyorum kendisinden. Lakin garanti yonkou gücü olduğundan ve dünyanın en güçlü kılıç ustası olduğundan dolayı da Karasakal'dan düşük bir ödülü olmayacaktır. Bu ikisi arasında kalacaktır.

Son düzenleme:
Devrimcilerin kendisi hayal kırıklığı ödülleri nasıl hayal kırıklığı olmasın haklısın. Başta Sabo'ya o aptal ödülü vermekle bütün devrim ordusu beklentisinin içine etti zaten Oda. Sırf Luffy'yi ödül olarak katlamasın ayağına Sabo ve Devrimcileri harcadı. Luffy'nin 500 olduğu yerde Sabo'nun en azından 850 falan olması lazımdı ki devrim ordusunun bir ağırlığı olsun. Dediğin gibi çok bir şey beklememek lazım normalde ama bir ümit var bu konuda diye düşünüyorum.

Oda ödülleri hep Luffy'ye odaklı verdi. Diğer karakterler hep Luffy'ye ayak uydurdu. Wano sonrası güncellenecek olan ödüllere göre Luffy'nin ödülünün en az 2.5m olacağını düşünürsek diğer karakterlerin ve shicilerin bir ağırlığının olması için onların da ödüllerini dolu dolu vermesi lazım. Yani mesele sadece bu da değil. Gerçekten de komutanların minimum 860m ödülle piyasaya sürüldklerini düşünürsek ve Buggy hariç diğer shicilerin en az komutan ayarında çıkacağını düşünürsek en düşük barajın yine +860 barajından başlaması lazım. Nitekim Hancock'un kendisi diyor, "biz güçlü olduğumuz için shicbukai olduk" diye.. Hancock dediğimiz hatunun base halı Yk3 olsa bunun üzerine kral haki faktörünü eklediğimiz zaman +900m olması gerek zaten. Ee bir de bu kadının kendi çapında da olsa bir krallığa hükmettiğini düşünürsek ve ödül mantığını yukarıda yazdığım Luffy'nin ödülü ve komutan mantığı ölçütünde düşünürsek benim tahminlerim şu yönde olacak:

Crocodile: Meyve kullanımı çok pro. İki tip ortalama veya üstü hakiyle gelirse 880-920m :beli:

Kendisini beğenirim de severim de ayrıca.

Hancock: Zaten yukarıda bahsettim. Ek olarak üç tip haki ile 950-1.1 milyar :beli:

Kendisini sevmem.

Doflamingo: Bu adam zaten çok iyi yansıtılmamış olsa da Yk2'ye yakın bir seviyedeydi. Yine 3 tip haki, silah ve smile ticareti, bir yonkou ile çalışması ve kutsal mallar hakkında bildiği sır gibi etmenler hükümet tarafından biliyorsa 1.2-1.4m :beli:

Kendisini severim.

Weevil: Hakkında hiçbir şey bilmiyoruz ama bu adam hakkında yapılan tek vurgu var o da güç! İlk defa bir amiral tarafından övülen ve gücü Wb'nin gençliğine benzetilen adam herhalde sağ kol-amiral bandında biri çıkar diye düşünüyorum. 1.3-1.5m :beli:

Mihawk: Mihawk yazınca bir gülümseme alıyor beni. Yazsam paragraflar Wano şelalesine dönüşecek ama gerek yok :)

Bu adamdaki ödül bandını belirleyen bence 3 şey var; Karasakal, Rayleigh, Shanks.

1.5m:beli:minimum yonkou seviyesine biçilen ödül olarak gözükse de bu ödülün Wano başı Luffy'ye ait olduğunu, bu ödül seviyesindeki Luffy'nin toy olduğunu hatta Karasakal'ın da bu toyluğu "bu seviye için daha erken Mugiwara" demesiyle ifade ettiğini göz önünde bulundurursak Mihawk gibi yılların tecrübesi ve gücüyle kıyaslarken bu ödülü referans almıcam ben.

Minimum yonkou seviyesi olarak kabul ettiğim Karasakal, Zoro'nun yerini tayfadaki konumu ile karşılayan efsane Rayleigh ve Mihawk'la uzun bir süre rekabet edip adı neredeyse hep beraber geçen ölümüne kankası olan Shanks. Bu üçlü arasındaki rakam 2.247m :beli: ile 4.048m :beli: arasında.
Ray'in de 3 milyar :beli: bandında çıkacağını düşündüğüm için ödülünün Mihawk'ın 2.4-2.8m :beli: çıkacağını düşünüyorum.

Şunu da ifade edeyim ki bence yonkou seviyesi karakterlerin ödüllerindeki en büyük etken kaptan faktörüdür. Bu faktörü rakama dökecek olursam tabi ki karakterden karaktere farklılık gösterir ama total ödülün %25'i ile %50'si arasındaki bir orana tekabül ettiğini söyleyebilirim. Dolayısıyla Mihawk kaptan olmadığı için hiçbir zaman 3 milyarın üzerinde bir ödül beklemiyorum kendisinden. Lakin garanti yonkou gücü olduğundan ve dünyanın en güçlü kılıç ustası olduğundan dolayı da Karasakal'dan düşük bir ödülü olmayacaktır. Bu ikisi arasında kalacaktır.
Roman yazsan okurum :utan:

Bu arada şu oyun cidden Odadan bilgi alıyor. Daha öncesinde konuşmuştuk zaten ama İleri seviye fatihin hakisi kullanıyor resmen Şenks

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık