Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
La anlatıyorum, manga atıyorum sürekli konuyu başka yere çekmeler bahane üretmeler. Artık saldım, laf anlamayana, mangaya inanmayana ben napayım?
Herkes kendi düşüncesini yazıyor. Biz mangada ki şeyi yazıyoruz fan oluyoruz abartıyoruz.
Mangada yazılmayanı yazılmış gibi gösterip hatta ''elimizde bilgi var'' diyenlere neden laf anlatırsın ki kendine yazık...

La anlatıyorum, manga atıyorum sürekli konuyu başka yere çekmeler bahane üretmeler. Artık saldım, laf anlamayana, mangaya inanmayana ben napayım?
Herkes kendi düşüncesini yazıyor. Biz mangada ki şeyi yazıyoruz fan oluyoruz abartıyoruz.
Crocodile hakkında manga'dan istediğini atsan nolur çüçükten bir karekter işte Buggy gibi milleti eglendirsin diye ortalıkta dolanıyor. :D

Belki son sahnede böyle olur ama luffynin sadece uyanış ile indireceği düşman değil daha birkaç birşey çıkacaktır. Myō-ōdan, güneş tanrısından, meyvenin özel olmasından boşuna bahsedildiğini sanmıyorum. Herhalde luffyde ateş ile ilgili bir mevzuda çıkacak. Sonuçta myō-ō çok şiddetli ateş kullanan bir tanrı, kezza güneş tanrısı zaten direkt ateş ile bağdaşıyor.
Hyo dede G4'ü ateş tanrısına benzetmişti. Bir de şu Nika mevzusu da vardı. Bunları göz önünde bulundurursak evet ateşle ilgili bir şeyler çıkabilir cidden de.

Manganın olmadığı haftalar onu kum torbası niyetine kullanıyorum da ondan ileri geri gidip geliyor.:oleyo2:
Olum seni şamarlamadığım konu kalmadı kaç yıldır, dediğin laflara bak...
@Sir Crocodile hocam sen olarak neyi tartışıyorsun tam olarak. Ne zaman seni görsem Croco hakkında konuşuyorsun.
Bu forumda Crocodile'ı Hordy'e yediren insanlar var. Hatta Arlongu yenemeyeceğini düşünen ve bunu yazan insanlar var.
Zamanında Pekoms Crocodile'ı yener diyen insanlar oldu. Şimdi baya azaldılar, fakat tek tük var yine onlardan onunla ilgili konulara bakarsan görebilirsin.
Şimdi ben neyi tartışıyorum, bu adamın hakkının verilmediği tartışıyorum o kadar.
Mangada yazılmayanı yazılmış gibi gösterip hatta ''elimizde bilgi var'' diyenlere neden laf anlatırsın ki kendine yazık...
Sende haklısın da işte, görünce dayanamıyor insan.
Crocodile hakkında manga'dan istediğini atsan nolur çüçükten bir karekter işte Buggy gibi milleti eglendirsin diye ortalıkta dolanıyor. :D
@Raum bakınız böyle tipler, sorsan objektiflikte dünya markaları...
Tamam Mihawk, Croco'ya karşı R yaptı. Akainu da R yaptı, WB de R yapardı eğer Luffy abdest suyuyla Croco'nun ifadesini almayacak olsaydı.
Tamam knk sana göre ''Mihawk istese tek atardı'' demek objektiflik ama Crocodile'a gelene kadar Okamalara, Daz Bones kim varsa kesen ama ona gelince hiç bir şey yapamayan Mihawk R yapıyor deyince fan oluyoruz. Hem de bu adam GL'den 4 denize Don Krieg kovalayan biriyken Croc'dan öyle sözler işitince bir şey demiyor. Sorsanız manga ergüman şu bu diye hikayeler anlatırsınız başka konularda. İşinize gelmeyince mangayı istediğiniz gibi eğip büküyorsunuz. Sonra şu R bu R diye hikayeler anlatıyorsun. ''Ben WB R yaptı, Akainu R yaptı'' demedim hiç bir zaman. Bu adam geçmişte WB'ye meydan okumuş yenilmiş, öyle ki meydan okuduğu WB'ye yenilmeyecek kimse yok şuan. Bununla beraber MF de ki WB hakkında söylediklerinin de ne kadar gerçek olduğu, orada ki halinin zayıf olduğunu gördük gerçekten. Zamanında o sözlerini bile adamın sağa sola çekip eleştirenler oldu burada. Diyorum ya size bir şey anlatmak boş...

@Sir Crocodile
Mihawk eğer Croco'dan çekindi ve cevap vermediyse, aynısını Akainu için de söyleyebilirsin. Arcın tutarsızlığı zaten diz boyu. Luffy'yi abartısız 2 saniye içinde öldürebilecek amirallerin arasından Ace'i kurtardı bu çocuk. O yüzden bana bu arctan güç dengesi çıkarma. Çıkmayacağına dair çok örnek bulurum, açıklayamazsın.Ben sana senin "salt manga paneli" mantığının tutarsızlığını gösteriyorum sadece.

Önemli figürlerden Ace ve WB hariç hiç kimseyi orada rezil etmedi Oda. Hikaye açısından düşün. Mihawk'ın orada Croco gibi tekrar seriye dönmesi muhtemel birini yenmesi mantıklı mı? Oda'nın Mihawk'ı MF'ye getirme amacını ben de bilmiyorum. Ancak gücünü göstermek değildi, çünkü bu anlamda bir şey çizmedi. 30 bölümlük arcta toplasan kaç kare gözüktü bu adam yahu?

@Sir Crocodile
Mihawk eğer Croco'dan çekindi ve cevap vermediyse, aynısını Akainu için de söyleyebilirsin. Arcın tutarsızlığı zaten diz boyu. Luffy'yi abartısız 2 saniye içinde öldürebilecek amirallerin arasından Ace'i kurtardı bu çocuk. O yüzden bana bu arctan güç dengesi çıkarma. Çıkmayacağına dair çok örnek bulurum, açıklayamazsın.
Önemli figürlerden Ace ve WB hariç hiç kimseyi orada rezil etmedi Oda. Hikaye açısından düşün. Mihawk'ın orada Croco gibi tekrar seriye dönmesi muhtemel birini yenmesi mantıklı mı? Oda'nın Mihawk'ı MF'ye getirme amacını ben de bilmiyorum. Ancak gücünü göstermek değildi, çünkü bu anlamda bir şey çizmedi. 30 bölümlük arcta toplasan kaç kare gözüktü bu adam yahu?
Ben sana senin "salt manga paneli" mantığının tutarsızlığını gösteriyorum.
Bak arada şöyle bir fark var görmek istersen ben yazayım gerisi sana kalmış...

Mihawk orada Luffy peşinde gidiyor net. Bunun öncesinde Okamalar geliyor kesiyor, Daz geliyor slashı engelliyor ve özellikle ''Şefin emri, şuan düşmanımız denizciler'' diyor. Bu sıra Mihawk gelip ''Daz Bones'dı değil mi?'' deyip kesiyor. Devam etmeye kalkıyor Croc gelip kanca ile bloklayıp net olarak engel oluyor. Bak bu noktaya kadar eğer bu adam Daz Bones gelince dursa derim ki ''Eyv. alakasız biri engel olunca durdu'' fakat hiç bir şekilde öyle bir şey söz konusu değil. Adam her halükarda her noktada devam ediyorken Crocodile durdurunca tamamen vazgeçiyor. Siz diyorsunuz ki ''tek atardı'' cidden böyle bir düşünce aşırı saçma bunu kabul edin. Daz Bones'a bile tek atıp aradan çıkarmaya çalışıyor o bile yerde olmasına rağmen bilinci kendinde kalkıp devam ediyor sonra. Emin ol orada böyle bir şey yapabilse yapardı. Şimdi başka türlü eğip bükme de şu ''MF de Crocodile geçmişte yenilmişti iade-i itibar yapıldı'' ne alaka? Geçmişte yenilen her karakter bu karakterleri mi durduruyor?

Moria o zaman neden şu hale düşüyor?
Bu adam yenilmedi mi Luffy'e? Shichibukai değil mi? Yani mangaka fark koyduğu yerlerde koyması gereken yerlerde farkı koyuyor ilk önce bunu anlamak lazım.
Bu adam hakkında Sengoku WB'ye olan kini sebebiyle beklenti içine giriyor. Moria'ya zayıfsın diyen Dof geliyor ortaklık teklif ediyor, Crocodile ''Kendini benimle bir tutma'' deyip reddediyor. Herkes adam kendini yüksek görüyor herkesten diye yorumlarda. Yahu bu adam herkesten kendini yüksek görüyor da neden Dof kendini adam ile bir tutup ortaklık teklif etmeye çalışıyor hem de 2 defa geliyor alakasız yerlerden. Mihawk tek atar diyorsunuz o kadar kılıç sallayan, milleti kesen Mihawk neden Crocodile'a gelince duruyor. Eğer dediğiniz kadar fark varsa bak yukarıda Jinbe-Moria örneği ortada, görseydik böyle bir şey diyorum bende.

Sen güç dengesini tartışıyorsun. Luffy'nin olayı ile bu 1v1 olaylarını karıştırma. Luffy'i bir tekmede pert ettiler, 2 ışın ile içinden geçtiler Ivankov vb. hormon basıp durdu da yaptı bunları. Bunu yaparken aldığı yardımlar, Garp'ın vurmaması, MR3^ün kelepçe olayları gibi kaç tane ek olay gördük. Sen şimdi bu iki olayı aynı tutuyorsan bir şey tartışmak baştan mantıksız zaten.

Kimseyi rezil etmedi demişsin Moria örneği ortada, hem de 2 defa rezil etti bir karakteri. Başka eleştirilecek konular da var ama işte boşver...

Bak ''Mihawk'ın orada tekrar seriye dönmesi gereken Croc'u yenmesi mantıklı mı?'' diye sormuşsun. Neden değil? Seviye farkı varsa yenmese bile farkı gösterebilir. Size göre tek atacak seviyede Mangaka neden göstermiyor? Neyi saklıyor? Yani burada tutarsızlığınızı kabul etmeniz lazım. Bugün Moria denilen karakter Jinbe karşısında o duruma düşüyor, fakat 2 yıl sonrası Karasakal adasını basıyor limanı yok ediyor onu durdurmaya Shilev ve Devon geliyor. Sen bana ''senin attığın salt manga tutarsızlığını gösteriyorum'' diyorsun ama kendi tutarsızlıklarını görmüyorsun...

Mihawk orada Luffy peşinde gidiyor net. Bunun öncesinde Okamalar geliyor kesiyor, Daz geliyor slashı engelliyor ve özellikle ''Şefin emri, şuan düşmanımız denizciler'' diyor. Bu sıra Mihawk gelip ''Daz Bones'dı değil mi?'' deyip kesiyor. Devam etmeye kalkıyor Croc gelip kanca ile bloklayıp net olarak engel oluyor. Bak bu noktaya kadar eğer bu adam Daz Bones gelince dursa derim ki ''Eyv. alakasız biri engel olunca durdu'' fakat hiç bir şekilde öyle bir şey söz konusu değil. Adam her halükarda her noktada devam ediyorken Crocodile durdurunca tamamen vazgeçiyor. Siz diyorsunuz ki ''tek atardı'' cidden böyle bir düşünce aşırı saçma bunu kabul edin. Daz Bones'a bile tek atıp aradan çıkarmaya çalışıyor o bile yerde olmasına rağmen bilinci kendinde kalkıp devam ediyor sonra. Emin ol orada böyle bir şey yapabilse yapardı. Şimdi başka türlü eğip bükme de şu ''MF de Crocodile geçmişte yenilmişti iade-i itibar yapıldı'' ne alaka? Geçmişte yenilen her karakter bu karakterleri mi durduruyor?

Bu adam yenilmedi mi Luffy'e? Shichibukai değil mi? Yani mangaka fark koyduğu yerlerde koyması gereken yerlerde farkı koyuyor ilk önce bunu anlamak lazım.
Bu adam hakkında Sengoku WB'ye olan kini sebebiyle beklenti içine giriyor. Moria'ya zayıfsın diyen Dof geliyor ortaklık teklif ediyor, Crocodile ''Kendini benimle bir tutma'' deyip reddediyor. Herkes adam kendini yüksek görüyor herkesten diye yorumlarda. Yahu bu adam herkesten kendini yüksek görüyor da neden Dof kendini adam ile bir tutup ortaklık teklif etmeye çalışıyor hem de 2 defa geliyor alakasız yerlerden. Mihawk tek atar diyorsunuz o kadar kılıç sallayan, milleti kesen Mihawk neden Crocodile'a gelince duruyor. Eğer dediğiniz kadar fark varsa bak yukarıda Jinbe-Moria örneği ortada, görseydik böyle bir şey diyorum bende.

Sen güç dengesini tartışıyorsun. Luffy'nin olayı ile bu 1v1 olaylarını karıştırma. Luffy'i bir tekmede pert ettiler, 2 ışın ile içinden geçtiler Ivankov vb. hormon basıp durdu da yaptı bunları. Bunu yaparken aldığı yardımlar, Garp'ın vurmaması, MR3^ün kelepçe olayları gibi kaç tane ek olay gördük. Sen şimdi bu iki olayı aynı tutuyorsan bir şey tartışmak baştan mantıksız zaten.

Kimseyi rezil etmedi demişsin Moria örneği ortada, hem de 2 defa rezil etti bir karakteri. Başka eleştirilecek konular da var ama işte boşver...

Bak ''Mihawk'ın orada tekrar seriye dönmesi gereken Croc'u yenmesi mantıklı mı?'' diye sormuşsun. Neden değil? Seviye farkı varsa yenmese bile farkı gösterebilir. Size göre tek atacak seviyede Mangaka neden göstermiyor? Neyi saklıyor? Yani burada tutarsızlığınızı kabul etmeniz lazım. Bugün Moria denilen karakter Jinbe karşısında o duruma düşüyor, fakat 2 yıl sonrası Karasakal adasını basıyor limanı yok ediyor onu durdurmaya Shilev ve Devon geliyor. Sen bana ''senin attığın salt manga tutarsızlığını gösteriyorum'' diyorsun ama kendi tutarsızlıklarını görmüyorsun...
Mihawk'ı başka kim durdurabilirdi korsan tarafında bir düşün lütfen. Yoklukta iş görüyor senin adam, anla bunu artık. :D

3 tane fazla satsın diye manga tek attırmamış işte bu kadar basit.

Mihawk tutupta Crocodile'a tek atsa kimse umursamaz dı bile çakısı ile atsa bile umursayan 2 tane adam bulamazdın.

İşte tek attırmayınca 3-5 tane fazla satarız diye umuyorlar.

Jinbei'nin tek atması ise Yeni Dünya'nın orta seviye bir karekteri ile Gl en iyisi arasındaki farkı göstermek açısından iyi bir örnekti.

Mihawk gibi zirve bir karekterin GL'ın başındaki bir adama tek atması,rüzgarı ile teklemesi,tırnağı ile yenmesi vs. onunla ilgilenen kişiler yada seri açısından gram önemli değil özetle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık