Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garpın Roger seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Aralarındakı farkı Luffy-Smoker gibi görüyorum.

1. Buggynin tayfadan olmasına rağmen sadece Beyazsakala kaptanla eşit savaşa bilen tek kişi diyor. Garpın ismini anmıyor.

2. Rogerı yendiğini düşünmüyorum. Eğer yenseydi zaten Roger teslim olmadan önce idam edilmış ve ya IDyi boylamış olurdu.

Çoğu kişi belki Garp ve Rogerın konuşmasını atıcak bana
. Burası çoğu çeviride (Türkcece de öyle) birbirimiz öldürmeye yakınlaştık gibi çevriliyor. Galiba resmi çevirideyse böyle “We've been fighting each other for years! I trust you as much as any of my shipmates"(" Yıllardır birbirimizle savaştık! Sana arkadaşlarım kadar güveniyorum"). Yani sadece savaşmışlar. Luffy ve Smoker gibi.

3. Garpın kahraman olarak anılmamasını isteme ve Rocks meselesine gelince konuşmak istememesinin sebebini Smokerın Croco olayına çökmesi gibi olduğunu düşünüyorum. Yani Croco olayında butun yapanın Luffy olmasına rağmen hükumet bunu saklamak için Smoker yapmış gibi gösterdi. Garpdaysa olayı Rogerın hall etmiş ama kutsal ejderler onları kurtarının Korsan olmasını istemedikleri için Garp yapmışdır gibi göstermeye çalışmışlardır. Bu yüzden Garp da Smoker gibi terfiyi redd etdiyini düşünüyorum. Gerçi Smokera zorla rütbe atlatdılar ama Smoker hala bu hakda şikayetci olduğunu gördük.
@sensey @Montana @Yubashiri-sama siz nasıl düşünüyorsunuz ?

Not: Sengoku mfde hayatını kurtarmışdır.
Kankam Buggy ve Shanks büyük ihtimalle Roger tayfasıyla çok zaman geçirmemiştir. Buggy'nin şahit olmaması normal.

Garpın Roger seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Aralarındakı farkı Luffy-Smoker gibi görüyorum.

1. Buggynin tayfadan olmasına rağmen sadece Beyazsakala kaptanla eşit savaşa bilen tek kişi diyor. Garpın ismini anmıyor.

2. Rogerı yendiğini düşünmüyorum. Eğer yenseydi zaten Roger teslim olmadan önce idam edilmış ve ya IDyi boylamış olurdu.

Çoğu kişi belki Garp ve Rogerın konuşmasını atıcak bana
. Burası çoğu çeviride (Türkcece de öyle) birbirimiz öldürmeye yakınlaştık gibi çevriliyor. Galiba resmi çevirideyse böyle “We've been fighting each other for years! I trust you as much as any of my shipmates"(" Yıllardır birbirimizle savaştık! Sana arkadaşlarım kadar güveniyorum"). Yani sadece savaşmışlar. Luffy ve Smoker gibi.

3. Garpın kahraman olarak anılmamasını isteme ve Rocks meselesine gelince konuşmak istememesinin sebebini Smokerın Croco olayına çökmesi gibi olduğunu düşünüyorum. Yani Croco olayında butun yapanın Luffy olmasına rağmen hükumet bunu saklamak için Smoker yapmış gibi gösterdi. Garpdaysa olayı Rogerın hall etmiş ama kutsal ejderler onları kurtarının Korsan olmasını istemedikleri için Garp yapmışdır gibi göstermeye çalışmışlardır. Bu yüzden Garp da Smoker gibi terfiyi redd etdiyini düşünüyorum. Gerçi Smokera zorla rütbe atlatdılar ama Smoker hala bu hakda şikayetci olduğunu gördük.
@sensey @Montana @Yubashiri-sama siz nasıl düşünüyorsunuz ?

Not: Sengoku mfde hayatını kurtarmışdır.
Birincisinde tek kişi demiyor tek korsan diyor cnet zamanlarında. O zamanki çeviriler dandikti. @Tilqi_Gin daha iyi bilir.

Bu arada @CupCake şakayı bir kenara bırakırsak yorumun kronolojik olarak hatalı, god valley incident 38 yıl önce gerçekleşti ve buggy şu an 39 yaşında. Kısacası buggy'nin garp ve rogerin karşı karşıya geldiği veyahut beraber savaştığı dönemlerden hiçbirine denk gelmemiş olması muhtemel

Bu panele bakılırsa Buggy kaptanının gerçek adını da bilmiyor.

Garp<Roger diyorsun, orijinal çeviri falan diyorsun da bunun sonucu “Roger o kadar vasıfsızmış ki kendinden güçsüz birisini yıllarca öldürememiş” gibi değişik bir ifadeye çıkıyor.

Ayrıca Garp güçsüzdür, Roger’ı yenseydi Roger çok önceden hapise atılmış olurdu gibi bir şey demişsin. Böyle değişik bir şekilde yorumlayarak Kizaru’nun Rayleigh’ten güçsüz olduğunu da çıkarabiliriz galiba. Rayleigh’i hapiste göremedik ne de olsa :) Hatta biraz daha abartıp Akainu’nun Marco’yu Jozu’yu ve diğerlerini hapise atamamasından Akainu bunlardan güçsüzdür de diyelim :)

Yazının sonunda Garp antisi Akainu fanı olduğunu da belirtmişsin anlamsızca.

Çok garip bir yorumlama biçimi. Nereden bakarsam bakayım kendi doğrularını yaratmaya çalışan ağır bir fan görüyorum. Bu zorlu yolda başarılar dostum.
Gerçek adını bilmediğinden değil ya zerre inanmıyorum artık böyle şeylere.Yazarın ters köşe yapmak istemesinden dolayı o sıralar öyle söylemiş.Mangadan daha teyit etmedim ama geçen Garp - Ace hapis konuşmasında baba muhabbeti geçince direk Dragon yapıştırmışlar sesin üstüne.Ne alaka diyorsun şimdi.Ama o zamanlar idam sebebini gizlediği için okuyucuyu ters köşe yapma niyetindeydi işte.Böyle detaylar fark edilince can sıkıyor.Sırf twist uğruna...

Gerçek adını bilmediğinden değil ya zerre inanmıyorum artık böyle şeylere.Yazarın ters köşe yapmak istemesinden dolayı o sıralar öyle söylemiş.Mangadan daha teyit etmedim ama geçen Garp - Ace hapis konuşmasında baba muhabbeti geçince direk Dragon yapıştırmışlar sesin üstüne.Ne alaka diyorsun şimdi.Ama o zamanlar idam sebebini gizlediği için okuyucuyu ters köşe yapma niyetindeydi işte.Böyle detaylar fark edilince can sıkıyor.Sırf twist uğruna...
Yazdığım yazının ana fikri o değildi ya.

Ama haklısın sonuna kadar. Manganın başındaki kurgusu bu kadar geniş ve derin olmadığı için kim bilir kaç tane retcon atmıştır çizdiği panellere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık