Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marco'nun Luffy'de daha iyi bir saldırı gücü olamaz. O defansa ek olarak bu kadar yüksek bir saldırı gücü olsa o seviyenin adamı olmaz Marco.

Farazi mi.Luffy Dressrosa'da bile Dof'u kmlerce uçuran bir saldırı gücüne sahip.Fiziksel gücü+meyvesi sayesinde Jozu'nun kurtulamadığı parasiteden kurtuluyor adam Rosa'da bile.Luffy'nin hakilerinin Marco'dan iyi olduğu çok bariz bir şey.

Marco'nun, geleceği görebilen,Ray'in bildiği ileri seviye b.hakiyi kullanabilen,baygınken bile h.haki kullanabilen bir adamdan daha iyi bir haki kullanıcısı olma ihtimali olabilir mi sence ? Luffy'yi inanılmaz küçümsüyorsunuz.Öyle böyle değil.
Marco da Aokijiyi Kizaruyu uçuruyor ee yani ?

Haki konusunda Marcoyu görmeden konuşuyorsun.Bu da farazi ve taraflı bir bakış açısı oluşturuyor.Saydığın özelliklerin Marcoda olmadığını belirten hiç bir şey yok.Marco da ileri seviye b.haki ve geleceği görme gayet de çıkabilir.Şaşırtıcı dahi olmaz.H.hakinin ise hiç bir ehemniyeti yok.Ne alaka yani baygınken h.haki kullanma ?

Luffy onu yenemez demiyorum ben ama net bir üstünlüğü yok kolay kazanamaz şuanki haliyle Garp olayına gelecek olursak 3 Amiralin yapamadığını yaptı çünkü O Denizci Kahramanı ve En güçlü MARINE :))
Biz de "Luffy, Marco'dan üstün" dediğimizde "Luffy, Marco'yu tekler." demiyoruz ki. Ama şu var ki Luffy Marco'dan güçlü şu an için.

Sadece Garp olduğu için değil, Garp'ın güç özelliğine de bakmak lazım. Adam haki kullanıyor değil mi? Marco hakili atak aldığında daha sıkıntı yaşayan bir karakter, en azından benim gördüğüm öyle. Luffy de fizik+ haki üzerine dövüşen birisi. Dolayısıyla Marco için büyük bir problem bu.

Haki konusunda Marcoyu görmeden konuşuyorsun.Bu da farazi ve taraflı bir bakış açısı oluşturuyor.Saydığın özelliklerin Marcoda olmadığını belirten hiç bir şey yok.Marco da ileri seviye b.haki ve geleceği görme gayet de çıkabilir.Şaşırtıcı dahi olmaz.H.hakinin ise hiç bir ehemniyeti yok.Ne alaka yani baygınken h.haki kullanma ?
Oda beleşten ileri seviye haki dağıtmaya başlamış herhalde. Şunlara sahip olup üstüne öyle meyve yiyen biri net amiral olmalı zaten. O kadar güçlü olmamalı.

Biz de "Luffy, Marco'dan üstün" dediğimizde "Luffy, Marco'yu tekler." demiyoruz ki. Ama şu var ki Luffy Marco'dan güçlü şu an için.

Sadece Garp olduğu için değil, Garp'ın güç özelliğine de bakmak lazım. Adam haki kullanıyor değil mi? Marco hakili atak aldığında daha sıkıntı yaşayan bir karakter, en azından benim gördüğüm öyle. Luffy de fizik+ haki üzerine dövüşen birisi. Dolayısıyla Marco için büyük bir problem bu.
Vallaha yumruğu atan kişi hem Yumruğu ile ünlü hem de muhtemelen Silahlanma hakisinin zirvesi o yüzden o olayda yere gömülmesi normal. Luffy şuan Sağ Kol seviyesinde bence Marco alır almaz bilemem zaten yukarıda sıraladığım top 10 listesinde Luffy'i Kaido ve Linlin'in hemen ardına koydum. Sonuçta bu savaşın merkez isimlerinden birisi Luffy; ama Marco > Luffy diyenleri çok garipsemiyorum çünkü olabilitesi var.

Marco bu bu saydığın özelliklere sahipse onun sağ kol olmasının bir mantığı yok.Adamda hem mistik zoan,hem geleceği görme hem de ileri silahlanma varsa bu adamlar nasıl Teach'lere ağır yeniliyor yahu.Marco'nun k.hakisi Luffy'ninkinden %100 daha kötüdür buna iddiaya bile girerim.Yeni silahlanmayı gösterince de anlaşılır gerisi.Saldırı gücü,hız,fiziksel güç gibi saydığım faktörler mangada geçen şeyler zaten.Bunların farazi olmasının imkanı nasıl olacak.Wano başı Luffy'nin bile yenme ihtimali vardır Marco'yu.

Katakuri de nerdeyse ikisi de vardı.Sonuç ?
Kata'da ileri seviye b.haki yok yalnız.Ki Kata Marco'nun aksine hakisiyle öne çıkan birisi,meyvesiyle değil.

Vallaha yumruğu atan kişi hem Yumruğu ile ünlü hem de muhtemelen Silahlanma hakisinin zirvesi o yüzden o olayda yere gömülmesi normal. Luffy şuan Sağ Kol seviyesinde bence Marco alır almaz bilemem zaten yukarıda sıraladığım top 10 listesinde Luffy'i Kaido ve Linlin'in hemen ardına koydum. Sonuçta bu savaşın merkez isimlerinden birisi Luffy; ama Marco > Luffy diyenleri çok garipsemiyorum çünkü olabilitesi var.
Garp ile Luffy aynı etkiyi bırakır demiyorum. Luffy de şu an Garp gibi hakisi ile dövüşüyor. Dolayısı ile Marco'nun meyve özelliği o kadar kurtarıcı olmaz.

Valla Luffy şu an sağ kol seviyesini aştı. Adam Kaido'ya yürüyor, bizim forum can hıraş bir şekilde Luffy'nin seviyesini düşürmeye çalışıyor.:) Ne desek boş olacak şu an.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık