Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu durumu Gorosei'nin hangi ışıkları silelim İmu-reyiz sohbetine bağlayan teoriler var. Varlık silme, toplu hafıza ile oynama tarzı bir yetenek çıkacak bir olasılık, İmu'dan.
Toplu hafıza silme olayı çok silik gibi geldi bana. Düşünsene bu antik dili bilenlerin hafızasını silsen yeter. 800 yıl sonra bile antik dili bilen Oharalılar, 20 yıl önceye kadar Odenin neslinin aktarması. Rayliegh'nin ve Raftele gidenlerin bunu bildiği gerçeği. Belki toplu hafıza silme olayının da bir hamdigabı olabilir. 1 kere kullanılmak gibi. Ama böyle bir meyve de çok anlamsız geliyor bana.
Edit :Işık söndürme olayının hafızaya alakalı olduğunu da sanmıyorum.
Edit 2:Işık söndürme olayını Im'in yaptığını sanmam. Öyle olsa Gorosei'yi çağırmaz kendisi yapar. Işık söndürme olayı Gorosei'nin işi bence.

Son düzenleme:
Toplu hafıza silme olayı çok silik gibi geldi bana. Düşünsene bu antik dili bilenlerin hafızasını silsen yeter. 800 yıl sonra bile antik dili bilen Oharalılar, 20 yıl önceye kadar Odenin neslinin aktarması. Rayliegh'nin ve Raftele gidenlerin bunu bildiği gerçeği. Belki toplu hafıza silme olayının da bir hamdigabı olabilir. 1 kere kullanılmak gibi. Ama böyle bir meyve de çok anlamsız geliyor bana.
Edit :Işık söndürme olayının hafızaya alakalı olduğunu da sanmıyorum.
Sugar'ın meyvesi gibi bir şey olabilir. Yani bir kişiyi oyuncak yaptığın(sildiğin) vakit o kişiye ait bilgiler herkesten uçup gidiyor. Artık o 100 yılda ne olduysa baş aktörleri silerek yaşanan olayları yaşanmamış kılmak mümkün, baş aktörler yok olunca herkesin aklında ne oldu ya durumu oluşur, yarım yamalak anılar da zaman içinde unutulup gider. Yazıtların varlığı da bu duruma karşı bir önlem, silemiyorsun. İmu'nun yeteneğini bilenler bilgiler akıllardan uçup gitmeden yazıtları yaratmışlar, daha sonra yarım yamalak anılar ile bunları birleştirince olayı kavrayıp nesilden nesile yazıtları aktrarmışlar. Sugar'ınki gibi bir yetenek bu iş için ideal.

@Smoker Yıkımcıların adları gerçekten Jack, Queen ve King mi ? Bulundukları mevki sebebiyle mi Jack, Queen falan diyorlar ? Mesela Who's Who Queen'in yerine geçse adı Who's Who olmaya devam mı eder yoksa Queen mi derler ?

@Smoker Yıkımcıların adları gerçekten Jack, Queen ve King mi ? Bulundukları mevki sebebiyle mi Jack, Queen falan diyorlar ? Mesela Who's Who Queen'in yerine geçse adı Who's Who olmaya devam mı eder yoksa Queen mi derler ?
Gerçek isimleri değil, lakapları diye düşünüyorum. Ancak yerine geçen olursa da aynı lakabı almaz bence.

Sugar'ın meyvesi gibi bir şey olabilir. Yani bir kişiyi oyuncak yaptığın(sildiğin) vakit o kişiye ait bilgiler herkesten uçup gidiyor. Artık o 100 yılda ne olduysa baş aktörleri silerek yaşanan olayları yaşanmamış kılmak mümkün, baş aktörler yok olunca herkesin aklında ne oldu ya durumu oluşur, yarım yamalak anılar da zaman içinde unutulup gider. Yazıtların varlığı da bu duruma karşı bir önlem, silemiyorsun. İmu'nun yeteneğini bilenler bilgiler akıllardan uçup gitmeden yazıtları yaratmışlar, daha sonra yarım yamalak anılar ile bunları birleştirince olayı kavrayıp nesilden nesile yazıtları aktrarmışlar. Sugar'ınki gibi bir yetenek bu iş için ideal.
Biraz düşündüm de aklıma bam başka birşey geldi. Bu konuyla alakalı. Biz Im'i 3 kere gördük.
1) Hasır Şapkanın önünde elinde fotolarla
2)Luffy, Shirohoshi ve Teach'ın fotoğraflarına kesikler atmış haldeyken
3)Vivi'nin fotoğrafının elinde olduğu hal
Bu 3. olaydan sonra Gorosei geliyor söndürülmesi gereken ışıktan söz ediyor.
Bizim burdan anladığımız Vivi o ışık. Diyelim ki Im Viviyi hedef seçti. Ama bu ışığı söndürme olayı için Vivi'nin yakalanıp Im'e getirilmesi lazım. Hatırlarsan Oda bu yıl 3 kişinin ismini vermiş bunların başına birşeyler geleceğini ve hikayenin seyrinin değişeceğini söylemişti. Bitişe geçileceğini eklemişti. Sence tayfanın daha doğrusu ilk 6 kişinin en sevdiği yan karakterlerden biri olan Vivi'nin hafızlardan silinmesi veya varlığının silinmesi durumunda -ki bunu Dresrosada yaşadık Robin silinmişti- Vivi için ne yapabilirler. Hiçbirşey yapamazlar.
Benim az önce aklıma gelen ve Rayliegh'nin de dediği gibi kayıp asırda olanları bilen insanlar var. Belki devlerden kaldırabileceklere de anlatmış olabilirler. Bizim bilmediğimiz bunu bir şekilde bilen insanlar da olabilir. Ama söylemiyorlar. Hatta Zouda bu konu geçti. 800 yıl önceki tarihi bilenler de konuşmuyor diyor. Zouda Kinemonlara Oden size anlattı mı dendiğinde bize yük olmasın diye anlatmadı dedi. Rayliegh anlatsam bile yapabileceğiniz birşey yok dedi, Robine.

Luffy'i keşke Mihawk eğitseydi, bu arc Kaido'yu yendikten sonra BM'ye dalacakmı dalmayacakmı onu tartışıyor olurduk. Bak aslanım Zoro'ya sırada bekliyor rakipleri gel beni deş yiğidim diye. Bizimki gitsin ayyaşın tekiyle bir buçuk yıl piknik yapsın anca anasını satayım.

OSP'nin kurucusu olarak zamanında sözünü verdiğim yazıyı tamamladım, gerekli redaksiyon sürecinden sonra paylaşacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık