Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İki tarafında avantajları var işte.Krakerin bisküviler Jack'in devasa zoanı.O mamut formunda tank gibi ilerler zaman alır ama krakerin kendisine ulaşır.Toplama vurulunca dayanıklılık ve fiziksel gücünde etkisiyle jack ağır basıyor ki ödüller bile bunu göstermiş.

Koca ana korsanları hakkında romanda bilgiler vardı.Big mom korsanları asıl korkutuculuğunu ailelerinden ve mafya gücünden alıyor deniyordu.Kaido tarafı için de çeteye benziyorlar tarzı bir bilgi vardı.Ki bunları söylemesine gerek yok bariz yani.Çetenin de çapulcuları çok olur ama koca ananın güçlü genlerini taşıyan 100 küsür çocukla bir olmazlar hani.Bu sebeple Jack,Queen gibi tiplerin kafa tutmak için daha güçlü olması şart.Birebirde değil toplu olarak geldiklerinde kafa tutmaları için.
Boundman'ın yapamadığını Jack'in yapabileceğini düşündüren ne.Kaido'nun tayfası daha kalabalık, elit adamları da daha fazla.Kaido'nun astları daha güçlü olmalı mantığı kalmadı artık.Herifin 30 k ordusu, kolcular, uçan altılı, yıkımcıları falan var.Yeteneklilerin zoan kullanıcıları olduğu gösterildi bu bölüm zaten.Linlin'in bu 7,8 as adamı hariç güçlü adamı bile pek yok.Kaido'nun Linlin adamlarını da getirmiş mi cümlesi de var.Bireysel olarak daha güçlü olması gereken ve öyle de gözüken Linlin'in komutanları.

Shanks'ın amacını bilmiyoruz. Neden Gorosei'ye hizmet veriyor? Adalet içinse güç kazanmak içinse bir şey diyemem. Nedeni Kutsal Ejderlere hayranlıksa üzücü.
Ben İm'in yanında gözüken dev hasır şapka ya da onunla ilgili birşey için geldiğini düşünüyorum. Bu görüşmeden İm'in haberi var mı acaba? Belki ihanet eden Gorosei'dir.

Kaptani öldükten sonra WB korsanlari çok matah değil. Ki olmadığı da gözüktü 2 sene boyunca. Kurtulmalari problem değil hani :T
Wb korsanları tüm serideki en güçlü 3-4 tayfadan biridir. Toplamda 8 yonkou tayfası olduğunu düşünürsek.. Hele hele Ace yaşasaydı bunu net olarak görürdük zaten. Tamamen korsanların aleyhine çizilmiş ve güçleri tam manasıyla gösterilmemiş bir arca bakarak bu şekilde talihsiz söylemlere imza atmak zor değil zaten.

Seri 1196 da bitecek. Kaldı 218 bölüm. Nasıl toparlayacak hızlıca çözemedim.

Elbaf a kalmadan iki Yonko düşecek galiba. Elbaf ta Shanks la kısa bir yüzleşme olur. Sen hükümet köpeği misin neler oluyor? tarzında.
Sonrasi zaten son adalar. Artık Bb, Buggy, Luffy ve belli başlı novalar, Beyazbiyigin oglu zirvede buluşup sakli gerceklerimi öğrenir ordan bir savaş çıkar. Yoksa önce savas çıkar WG, devrimciler, korsanlar birbirine girer sonra son adaya mi gidilir oralar biraz belirsiz.
Sonrası epilog bölümleri ve kapanış.
"Bence" diye başlıyorum.

Ben Elbaf diye bir Arc'ın olacağına olsa bile savaş odaklı uzun bir Arc olacağına inanmıyorum. Olsa bile Zou gibi hikâye odaklı bir geçiş Arc'ı olacak bence. Çoğu kişi orada Luffy'nin Shanks ile kapışacağını düşünüyor ama bence hikâyenin gidişatı Luffy'nin tek tek her bir Yonko ile savaşıp devireceği bir rotada ilerlemiyor hiç. Kaldı ki bu arc, Kaido'yu geçtim, herhangi bir Yonko bile indirilse 3 Büyük Güç arasındaki denge aşırı bozulacak. Böyle bir durumda Luffy'nin ada ada dolaşıp İmparator peşinde gitmesi bana hikâye gidişatı için ters geliyor.

Edit: Günceldeki bölümle çok da alakası olmadığını düşündüğüm için Genel Tartışma'ya taşıdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık