Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dof sağ kol değil mi yav:gamyon:
Öyle miymiş...:D

Geyiği komutan görmedi zoro diye ezmek isteyenler yapıyor aslında.Böyle mantık mı olur adam ezikleme şekli mi olur yani.Komutan onu bulaymış napsın adam kaçmadı ya.Bizde aynı şekilde karşılık vererek yazar komutanlarını korudu diyoruz yani ne diyelim. :D Zoro’nun seviyesi kaçıncı komutan ettiği falan ayrı konular analiz gerektiren inceleme konuları.Desteksizçe yapılan eziklemeler geyikler değil.
Komutanları koruduysa o zaman Dof'u da Zoro'nun gazabından(!) korumuş oluyor işte. Yoksa güme gidecekmiş Dof.:D

Komutan görmedi demek neden kötü bir şey olsun? Olan bir durumu söylüyoruz zaten. Seri olmuş 970 küsur bölüm ve Zoro daha bırak yonkouyu, onun komutanları ile bile karşılaşmamış. Bu adam bir de tayfanın dövüşçüsü. Tek işi var, o da dövüşmek. Plot armor/bal falan diyorsunuz ya, bunu da o kategoride değerlendirin bakalım.:D Yani Luffy şu noktaya kadar Zoro gibi komutan seviyesinde ya da imparator görmemiş olsa sizlerin az çok neler diyeceğini biliyoruz. Ama söz konusu Zoro olunca kelimeleri cımbızla alıyoruz sizlerden.:D

Bilip bilmeden derken? Bende yıllardır takip ediyorum ne demek bilip bilmeden.Benim savunduğum bal diye ortaya attıkları herşeye ben senaryo ve kurgusu diye baktığımı söylüyorum.Kurcalamak istedikten sonra neredeyse her karaktere bu gibi şeyler bulursun zaten.Daha seri başında zoroyu idam edeceklerken luffy kurtarıyor orada olmayabilirdi luffy bu gibi şeyler bal mı şans mı? Luffy içinde ayni idam edilecekken birşeyler oluyor kurtuluyor doflamingo ölmek üzereyken rastgele hakisi ortaya çıkıyor.Neden anasında babasında kardeşinde çıkmıyorda dofta çıkıyor diye sorguluyor musun? Tabikide sorgulamıyorsun bende sorgulamıyorum seriyi öyle tasarlamış çizmiş.Ama illa ayrımcılık yapıp sevmedikleri karakterlere vay sen balsın sen bilmemnesin deyipte kendi fanı olduklarını görmezden gelirlerse işte asıl saçmalık olan bu oluyor
Şimdi biz bu mangayı okurken tüm olaylar senaryo ve kurgu zaten.Biz mangayı yorumluyoruz tartışıyoruz ama bunu nasıl yapıyoruz onu bir anlamak lazım önce.Evrenin içinden birisiymiş gibi olayları yorumluyoruz yani evrenin kendi mantığı içinde.Yoksa bunun bir manga olduğunu hatırlayıp gerçek yaşamdan bakarsak Queen koca anayı yendiği zaman senaryo böyleydi der geçeriz.Her olaya böyle yaparız tartışmayız bile gerek yok tartışmaya.Bu alt tarafı çizgi roman herşey olabilir mantığıyla bakarsak.Evrenin kendi kuralları çerçevesinde değerlendiriyoruz.Evrenin içinde yaşayan biri gibi.O bakımdan Queen koca anayı hilesiz hurdasız yenerse bu normal olur mu ? Hah işte bunun normal olmaması gibi Luffy’nin tam istediği anda istediği yerde çıkarına uygun şekilde bombaların patlaması da normal değil.Eleştirdiğimiz konu bu.Buna senaryo diyip geçemezsin evren içerisinden bakınca böyle saatli bomba gibi tesadüf olmaz.Üstelik her arc.Çizgi roman olarak dışarıdan bakarsan bile gariplik görürsün çünkü seride belki onuncu kez benzeri tekrarlanan olaylardan biri.Dışarıdan baktığında senaryo derken bile olağan bir senaryo işleyişi diyemezsin buna.Senaryo ve kurgu diye geçiştirip bunlara sığınmaktan vazgeçin lütfen.

Öyle miymiş...:D

Komutanları koruduysa o zaman Dof'u da Zoro'nun gazabından(!) korumuş oluyor işte. Yoksa güme gidecekmiş Dof.:D

Komutan görmedi demek neden kötü bir şey olsun? Olan bir durumu söylüyoruz zaten. Seri olmuş 970 küsur bölüm ve Zoro daha bırak yonkouyu, onun komutanları ile bile karşılaşmamış. Plot armor/bal falan diyorsunuz ya, bunu da o kategoride değerlendirin bakalım.:D Yani Luffy şu noktaya kadar Zoro gibi komutan seviyesinde ya da imparator görmemiş olsa sizlerin az çok neler diyeceğinizi biliyoruz. Ama söz konusu Zoro olunca kelimeleri cımbızla alıyoruz sizlerden.:D
@Millennium Wizard reise göre öyleydi bi arada :D

Bal mı arıyorsunuz? Alın size bal. Rosinante, Law ile denizcilere gönderdiği mektub Vergo'nun eline geçiyor. Bal mı arıyorsunuz? Alın size bal. Oda Doflamingoya tel meyvesi vermiş. Kimse şehirden çıkamıyor. Tabii sonrasında eline gözüne bulaştırdı o ayrı mevzu. Bal mı arıyorsunuz? Donanma bu adamı yakalayıp içeri atabilirdi. Bunu pekala Fujitora yapmadı. Tabii yine eline gözüne bulaştırdı. Gitti Luffy'ye yenildi. Bal mı arıyorsun? Sugar gibi bir meyve kullanıcısı var adamlarda. Dünyanın sistemini değiştirirsin. Bal mı arıyorsunuz? Vergo'nun balı sayesinde Tsurunun elinden kaçmışlar. Ki ana karakter değil. Bal mı istiyorsun. Punk Hazardda Ceaser, Doflamingonun gönderdiği iki kişinin önüne düşmüş. Tabii yine yüzüne gözüne bulaştırmışlar. Luffy ile Doflamingo arsındaki fark Luffy ve tayfası şans ayaklarına gelir değerlendirir. Doflamingo ayağına şans gelir eline yüzüne bulaştırır.
Hazır elin değmişken Luffy'nin ballarini da yaz reyis. 3-4 güne bitireceğini ümid ediyorum. Bitirince haber et :good:

Herkez hayali bir seviye belirlemiş lawın kidd'in kaido ya zarar vebileceğni düşüneneler konu zoro olunca komutan bile alamaz diyor.

Şu soruyu sormak istiyorum law ve kidd king ve queeni yenebilir mi.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık