Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tüm meyveleri bilen adam bunun peşinden gelmiyorsa budur :artiz: kendin diyon
Yanlış.
"Oda'nın bi milyon saçmalamasından biridir" diyorum sayede.
Meyve avına çıkmış adamın nihai meyveyi bilmemesi ihtimali düşünülemez normalde çünkü.

Derdin başka madem niye bana bağımlı hissediyorsun ki, yaz gitsin.
Banane.

Olabilir, yoksa Law'ı sağ bırakmazlardı bu zamana kadar. Sonuçta Law'ın isteyerek Teach'i ölümsüz yapmasına gerek yok, Teach meyveyi alıp, kendisini ölümsüz yapacak birine verebilir.
Law kullanacak biri değil zaten ilgilenmediğini söylüyor. Ama dediğin gibi kötü karakter öldürerek(Doffy) ya da çalarak(Karasakal) sahip olabilir.

Bu kitapları oluşturan hükümetse gücü gizli tutmuştur. Dünya birde ölümsüz olmak için birbirine girmesin diye. :hhh:

Madem bu bilgi gizli, e o zaman hükumet neden Law'ın peşine düşmüyor?
Hükümete sormak lazım. Sadece meyve iken bu güçten ötürü tehlikeli diye 5 M ödül koyuyorlar. Şuan ellerinde değil bir korsanda.

Hükümet içinde de güç gizleniyorsa bilemem. Hatırladığım sadece Sengoku'nun bildiğini gördük. Tsuru falan biliyordur da Akainu bilmiyordur belki.

Ya da E.Oda'nın bir saçmalaması daha.

Hükümete sormak lazım. Sadece meyve iken bu güçten ötürü tehlikeli diye 5 M ödül koyuyorlar. Şuan ellerinde değil bir korsanda.

Hükümet içinde de güç gizleniyorsa bilemem. Hatırladığım sadece Sengoku'nun bildiğini gördük. Tsuru falan biliyordur da Akainu bilmiyordur belki.

Ya da E.Oda'nın bir saçmalaması daha.
Nedenini ben sana söyleyeyim, Law bir hain. Hükumete çalışan bir ajan. Rosinante ile olan bağı hükumete hizmet etmesi için yeterli bir sebep. Sonuçta en çok sevdiği kişi hükumete hizmet ediyordu, kendisi de kolaylıkla bunu yapar. Drake'nin kendisini Wano'da özgür bırakması ise Law'ın denizcilere bağlı olduğunu destekleyen önemli bir bilgi.

Sonuç olarak, hükumet Law'ın peşine düşmüyorsa Law avuçlarının içerisinde olduğu içindir, başka bir sebebi olacağını sanmıyorum.

Nedenini ben sana söyleyeyim, Law bir hain. Hükumete çalışan bir ajan. Rosinante ile olan bağı hükumete hizmet etmesi için yeterli bir sebep. Sonuçta en çok sevdiği kişi hükumete hizmet ediyordu, kendisi de kolaylıkla bunu yapar. Drake'nin kendisini Wano'da özgür bırakması ise Law'ın denizcilere bağlı olduğunu destekleyen önemli bir bilgi.

Sonuç olarak, hükumet Law'ın peşine düşmüyorsa Law avuçlarının içerisinde olduğu içindir, başka bir sebebi olacağını sanmıyorum.
Law, Corazon ile hükümet içinde hepsinin kötü kişiler olmadığını biliyor. Bu kadar.
Corazon'a olan sevgisi ve onun hükümete çalışmış olması demek, hükümetin ülkesini yok ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Hele ki nefret duygusunu değiştirmiyor. Denizcilere karşı yumuşamış olabilir ama ülkesini yok edenlerin altında çalışacağını sanmıyorum. Zaten Shichi olmayı bile Rosa'yı yok etmek için 2 yıl hükümete katlandı.

Drake'ın gitmesine izin verme nedeni Luffy ile ittifaklıklarını bildiği içindir. Law'da serbest bırakıyorsan giderim bak eyvallah deyip gitti.

Son düzenleme:
Law, Corazon ile hükümet içinde hepsinin kötü kişiler olmadığını biliyor. Bu kadar.
Corazon'a olan sevgisi ve onun hükümete çalışmış olması demek, hükümetin ülkesini yok ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Hele ki nefret duygusunu değiştirmiyor. Denizcilere karşı yumuşamış olabilir ama ülkesini yok edenlerin altında çalışacağını sanmıyorum. Zaten Shichi olmayı bile Rosa'yı yok etmek için 2 yıl hükümete katlandı.

Denizcilere çalışan biri de o yüzden mi Sengoku ile ilk defa karşılaşmış gibi Rosa'da oyun yapıyorlar.

Drake'ın gitmesine izin verme nedeni Luffy ile ittifaklıklarını bildiği içindir. Law'da serbest bırakıyorsan giderim bak eyvallah deyip gitti.
Law hükumete hizmet etse ne olur ki? Sonuçta Rosi'de hükumete hizmet ediyordu, onun safında yer alıp, onun yolundan gitmek istiyor olabilir, bu gayet olağan bir şey. Kaldı ki Law için de değişen çok bir şey olmaz, korsanlara karşı ciddi bir sadakat duygusu yok, ilk sallantıda artık sizle değilim deyip çekti gitti baksana. Hem Robin en başında Law'ın ihanet edebileceğinin sinyallerini vermişti.

Law hükumete hizmet etse ne olur ki? Sonuçta Rosi'de hükumete hizmet ediyordu, onun safında yer alıp, onun yolundan gitmek istiyor olabilir, bu gayet olağan bir şey. Kaldı ki Law için de değişen çok bir şey olmaz, korsanlara karşı ciddi bir sadakat duygusu yok, ilk sallantıda artık sizle değilim deyip çekti gitti baksana. Hem Robin en başında Law'ın ihanet edebileceğinin sinyallerini vermişti.
Ya ailesi, arkadaşları, ülkesi. Görmezden mi gelecek. Bunun intikamı olmayacak mı. Elbet karşı olacak hükümete.

Robin'in onu söylemiş olması illa Law'ı bağlayan bir şey değil. Arkasından zaten Kid'e olan ihanetleri gördük.
Law'ın hasır şapkalara duyduğu sadakat-güven sahnelerini tek tek attırma istersen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık