Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doflamingo, Arena Savaşçıları karşısına çıktığında ne diyor hatırlıyor musun??
Sizi aradan çıkarmak için enerji harcamama bile gerek yok. Dof'un sahip olduğu uyanışın ona getirdiği avantaj çok büyük. Öyle ki havada rahatça süzülebiliyor. Luffy ise öyle değil. Luffy elini kolunu şişirmek için bile enerji harcaması gereken bir karakter. Git bir balonu üfleyip şişirmeye çalış ya da zurna çalmaya çalış bakalım nefesin yetiyor mu? Gözlerin dışarı çıkar. Luffy sürekli fiziksel olarak efor harcaması gereken bir karakter. Üstüne sürekli de haki kullanıyor.

O yüzden sürekli harekette bulunması, bir efsane olan Chinjao'yu yenmesi, Bellamy gibi bir adama hiç saldırmadan tüm ataklarını yiyerek dayanmaya çalışması staminasını, enerjisini, hakisini düşüren etkenler.

Bak bunu Dof'un kendisi Luffy'e zaten söylüyor.

İt seems to me like you have already taken heavy damage.

Luffy de aynısı senin için geçerli diyor. Yani aldıkları hasar yönünden Dof'un Luffy'den öyle fazlası felan yok. Manga metinlerini yalancı çıkarmayın arkadaş.:D
Sizi indirmek için güce ihtiyacım yok diyordu yanılmıyorsam.Yani siz ezikleri en bitik halimde alırım dercesine.Bunu da neden dediği ortada adam sendeliyordu handikaplar birikmişti artık.Uçması için uyanışa ihtiyacı yok ki.Düz meyve kullanımıyla uçuyor zaten.Ha bu arada uyanış saldırılarının kişiye bağlı olmadığını,dayanıklılık ve enerji götürmediğini sanma.Luffy geleceği görürken kolların hepsinin Kata’ya bağlı olduğunu görüyordu.Fakat dışarıdan bakınca adam bağlantısız portal açıp yumruk vuruyor gözüküyordu.İp meyvesinin uyanışı da aynı mantıkla hepsi kullanıcıya bağlı.Biri diyor ki Law en iyi saldırısını isabet ettirdi çok etkilemiş olması lazım.Öbürü de altta kalmamak için sende hasar aldın diyor.Kişiler psikolojik olarak altta kalmamak isteyip öyle şeyler diyecek bu hasarların eşit olduğu anlamına gelmez.

Luffy'nin Kaidou tarafından tek teklenmesi arc'daki en saçma şey olabilir. Tabii Luffy'nin salak dövüş stili ve planı hiçe sayması da bunda etkili ama Yonko gücünü vurgulamak için amirale kafa atabilecek sağ kol seviyesinde bir adamı harcamak rezillik bence.

Kata'nın yanına Law'ı filan versen bırak teklenmeyi epey uğraştırırdı. Luffy ve Law beraber hareket etse aynı şey olmaması gerekir.
Luffy gidip Crocodan da tek yiyordu. Hatta yanlış hatırlamıyor isem 2 kere tek yemişti. Sonra eline aldı bahçe hortumunu amel defterini kapatti

Arc başı ile sonu aynı olmuyor One Piecede. Luffynin pata kute her şeyini bıraktığı bir dovustu. Akılcı dövüş yapsa yemezdi tek. Ben sağ kollarin 1v1 yonko vsde tek yiyecegini düşünmüyorum o yüzden.

Sizi indirmek için güce ihtiyacım yok diyordu yanılmıyorsam.Yani siz ezikleri en bitik halimde alırım dercesine.Bunu da neden dediği ortada adam sendeliyordu handikaplar birikmişti artık.Uçması için uyanışa ihtiyacı yok ki.Düz meyve kullanımıyla uçuyor zaten.Ha bu arada uyanış saldırılarının kişiye bağlı olmadığını,dayanıklılık ve enerji götürmediğini sanma.Luffy geleceği görürken kolların hepsinin Kata’ya bağlı olduğunu görüyordu.Fakat dışarıdan bakınca adam bağlantısız portal açıp yumruk vuruyor gözüküyordu.İp meyvesinin uyanışı da aynı mantıkla hepsi kullanıcıya bağlı.Biri diyor ki Law en iyi saldırısını isabet ettirdi çok etkilemiş olması lazım.Öbürü de altta kalmamak için sende hasar aldın diyor.Kişiler psikolojik olarak altta kalmamak isteyip öyle şeyler diyecek bu hasarların eşit olduğu anlamına gelmez.
Dof, Luffy'nin durumunu görüyor ve psikolojik olarak da üstünlüğü ele geçirmek için ağır darbeler almışsın gibi gözüküyor bana diyor. Luffy de bana öyle diyorsun da senden Law'dan sağlam darbe aldın aynısı senin için de geçerli diyor. Buradan anlaşılan aralarında handikap açısından çok da fark olmadığı.

Siz Law'ın hasarını abarttınız da abarttınız, sonradan karşımıza Luffy ve Katakuri geldi. Law'ın darbesi gibi de görünürde bir etkisi olmayan bir saldırı da değil. Luffy ve Katakuri'nin belli bir parçaları resmen kopmuş olduğu halde saatlerce savaşmaya devam ettiler. Bu adamların kendilerine ilk yardım yapıp kendilerini iyileştirebilecekleri tarzda bir meyve güçleri de yok Emre.

Luffy gidip Crocodan da tek yiyordu. Hatta yanlış hatırlamıyor isem 2 kere tek yemişti. Sonra eline aldı bahçe hortumunu amel defterini kapatti

Arc başı ile sonu aynı olmuyor One Piecede. Luffynin pata kute her şeyini bıraktığı bir dovustu. Akılcı dövüş yapsa yemezdi tek. Ben sağ kollarin 1v1 yonko vsde tek yiyecegini düşünmüyorum o yüzden.
Yani yememesi gerekiyor çünkü bu adamlar yeri geldiğinde amirallere dahi salça olabilen tipler. Ki akıllı bir dövüş stilinde Luffy de olabilir.

Yonko gücünü başka şekillerde de vurgulayabilirdi mangaka.

Üye silindi 1004

Yani yememesi gerekiyor çünkü bu adamlar yeri geldiğinde amirallere dahi salça olabilen tipler. Ki akıllı bir dövüş stilinde Luffy de olabilir.

Gökyüzü adasından atlayıp başının dönmesi ve idam edilmiş olduğu halde ölmemesi Luffy’e tek atmasında beni ikna etmişti.

Açık verirsen aldirırım rahatça dedi işte. Aynısını Akainuya da yaptı. WBye de.

Big Momu çok kötü işledi. Oden mevzusu girdiğinde Kaidonun Orochi ile iş yaparak Odeni indirdiği çıkarsa şayet Kaidonun da havası inecek. Bu Luffy mevzusu ile biraz Kaidoyu gözde yükseltmiş oldu.

Dof, Luffy'nin durumunu görüyor ve psikolojik olarak da üstünlüğü ele geçirmek için ağır darbeler almışsın gibi gözüküyor bana diyor. Luffy de bana öyle diyorsun da senden Law'dan sağlam darbe aldın aynısı senin için de geçerli diyor. Buradan anlaşılan aralarında handikap açısından çok da fark olmadığı.

Siz Law'ın hasarını abarttınız da abarttınız, sonradan karşımıza Luffy ve Katakuri geldi. Law'ın darbesi gibi de görünürde bir etkisi olmayan bir saldırı da değil. Luffy ve Katakuri'nin belli bir parçaları resmen kopmuş olduğu halde saatlerce savaşmaya devam ettiler. Bu adamların kendilerine ilk yardım yapıp kendilerini iyileştirebilecekleri tarzda bir meyve güçleri de yok Emre.
Ne dövüştüler yahu Allah aşkına.Kata Snakeman ile dövüştü dediğiniz yaralı Snakeman zaten bir zahmet dövüşsün.Hem yaralı hem de güce değil hıza dayalı bir form.Kata boundman formuna karşı saatlerce dövüşemez dövüşemedi de zaten gördük.Dokunamazsın ehehe diyerek yırttı.İmparator Kaido’yu sırt üstü yıkan vuruşlar bunlar nasıl dövüşsün biraz mantıklı olun.Kkg gibi teknik Kata’ya da ağır gelir o bakımdan.Kata güçlü g4 vuruşlarını tanklayabilecek biri olmadığını gösterdi.Boundman’e alnını yarıp nefes nefese kalıyor kardeşim böyle yenilmiş demek diyor yani hak veriyor ona.Farklı birşey yapmadı yani abarttıkça abartıyorsunuz yok uyanış bile açmaz Dof’a falan deniyor tamamen saçmalık.

Gökyüzü adasından atlayıp başının dönmesi ve idam edilmiş olduğu halde ölmemesi Luffy’e tek atmasında beni ikna etmişti.

O zaman WB'nin amirallerle Big Mom'ın da tayfayla uğraşmaması gerekirdi Yonko'nun diğer karakterlerle güç farkı tek atıp geçecek kadar büyükse. Bellamy'den filan bahsetmiyoruz ki burada. MF ve WCI'de de Yonko gücü inanılmaz bir şeydi, ama sıka sıka gezemiyordun. Ki bunlar Kaidou'ya denk adamlar.

Kaidou ile dövüşen Luffy en kötü Marco'nun 2-3 tık altı filandı. Ama amiraller bile temiz aradan çekemedi öylece. Araya farklı şeyler girdi tek atma durumu yoktu.

Luffy'nin de en azından bir 10 dk oyalayabilmesi gerekirdi.

Açık verirsen aldirırım rahatça dedi işte. Aynısını Akainuya da yaptı. WBye de.

Big Momu çok kötü işledi. Oden mevzusu girdiğinde Kaidonun Orochi ile iş yaparak Odeni indirdiği çıkarsa şayet Kaidonun da havası inecek. Bu Luffy mevzusu ile biraz Kaidoyu gözde yükseltmiş oldu.
Bize sunulan Sağ kol - Amiral - Yonko denkleminde Yonko'nun diğerlerine farkı bu kadar değildi. Luffy olayı kafa karıştırıyor.

Bize sunulan Sağ kol - Amiral - Yonko denkleminde Yonko'nun diğerlerine farkı bu kadar değildi. Luffy olayı kafa karıştırıyor.
Temel olarak al Luffy yardim ile YC3 de aliyordu arc başı. Bunun üstüne gelecek görme eklendi arc sonu olması etkisi ile üstüne YC1 alabildi.

O Kaidoda hangi halini kullanabildi Cracker üzerinden yurut o halde.

Temel olarak al Luffy yardim ile YC3 de aliyordu arc başı. Bunun üstüne gelecek görme eklendi arc sonu olması etkisi ile üstüne YC1 alabildi.

O Kaidoda hangi halini kullanabildi Cracker üzerinden yurut o halde.
Ya elbet Luffy bu arc sonu Kaido'yu indirecek ama oradaki Luffy az uz adam değildi onu söylüyorum. Madem Yonko'larla diğer karakterler arası fark bu kadar büyüktü WB-Garp-Big Mom da temizleye temizleye gitseydi diyorum. Ama önlerine ona bela olacak engeller çıkabiliyordu.

Ha diyebilirsin ki Kaidou diğerlerinden çok farklı, öyleyse Big Mom'un bu kadar sıkıntı yaratamaması gerekirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık