Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Al bir tane de benden gelsin.

Tokugawa YoSHİNOBU Japonya dış dünyaya kapalıyken ki son şogunun adı. Özel ninja birliğinin adı da Oniwaban.

Shinobu ninja. Orochi'nin özel ninja birliğinin adı Oniwabanshu ve bizimkiler Kaidoyla bunu devirmenin yanında Wano'yu dışa kapalı bir ülke olmaktan çıkarmak için de savaşıyorlar.

Sonuç, Shinobu hain ve onibawanshu'nun başı. :oleyo:

Gerçi ben bunu geçen gün de paylaştıydım. Dhdkjdksk
Böyle kıymetli fikirleri ne kadar paylaşsan az kardeşim, emeğe saygı. +rep

Haki konseptinin sıkıntısı sonradan çıkması değil. Yaygınlığında sıkıntı var ilk başta(zaman atlaması öncesi) belirli kişilerin kullandığı nadir bir güçtü. Şimdi herkes kullanıyor. Big Mom'ın önemsiz çocukları kullanıyor hakiyi ama savaşta Vista'nın altı olan Wb komutanlarında haki göremedik. Crocodile, Moria ve Ace gibi nam-ı yürümüş veteran yeni dünya korsanlarında göremedik.
Croco,Moria gibi karakterlerde haki görmememiz serinin buglarından orası doğru.Fakat hakinin yaygın olması sıkıntı bir şey değil.Aksine olması gereken o.Sonuçta ruh gücü diye geçiyor herkeste olan bir şey bu.Serinin başından beri bu gücün belli bir zümreye özel olduğu vurgulanmadı.

Croco,Moria gibi karakterlerde haki görmememiz serinin buglarından orası doğru.Fakat hakinin yaygın olması sıkıntı bir şey değil.Aksine olması gereken o.Sonuçta ruh gücü diye geçiyor herkeste olan bir şey bu.Serinin başından beri bu gücün belli bir zümreye özel olduğu vurgulanmadı.
Ben yaygın olması sıkıntı demedim ki bence güzel bir şey olması gereken o. Ama başta yaygın değildi sonra yaygın oldu bu da seride mantıksızlıklar yarattı. Charlotte Counter, Charlotte Cadenza gibi muhtemelen adını bile hatırlamadığın kişiler haki kullanıyor. Yılların Impel Down müdür Magellan'ı haki kullanırken görmedik. Akainu, Marco ve Vista saldırınca ooo Haki kullanıcıları diye belirtmek zorunda kalıyor o kadar nadir bir şeydi o zamanlar.

Op haki konusunda dengeli gidiyor.

Franky haki kullanmıyor, ama tonlarca Tashigi tekleyebilir bu adam. Tashigi haki kullanıyor ama işte.

Herkeste aynı yetenek olmak zorunda değil bu seride, millet şunda olan yetenek için ondada olması gerek diyor, bu her zaman geçerli değil ( Geçerli olduğu zamanlar elbette var ama her zaman geçerli değil işte ) .

Şuan hasırşapka tayfasında Tashigi'yi yenemeyecek karakter yok, hatta hakisini sertleştirebilecek düzeyde kullanan Bellamy'i dahi yenemeyecek bir tane tayfa üyesi yok. Ama gelgörki tayfada b.haki kullanan sadece Luffy Zoro ve Sanji düşünün, ama güç seviyeleri olarak haki kullanmadıkları için güçsüz kalmıyorlar sonuç olarak.

Neysem fazla uzattım, hakiyi herkes uyandırmış olacak değil mangada, bu zorunlu birşey değil. 2 yıl önceki karakterlerin seviyelerini yükseltmek için bu tip yorumlar yazmaya gerek yok yani bence. İlla haki kullanmaları gerekmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık