Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyide Sai 210 milyonluk adam yahu ödülü o :D Caribouyu ezik görme bence fazla adam ne olursa olsun bir logia. Treboldan tehlikelidir. Pica 10. Tümen anca eder. Hatta o bile muamma. Hawkins diye bir nova var flying 6e giremiyor.
Oven konusunda sana katılıyorum. Prosperoyu falan alamaz. Fakat top mermisine fazla takılma, shanks deniz yaratığına kolunu kaptırıyor, law tabancayla ölüm noktasına geliyor. İnsanlar bunlar.
He hayır Saiyi çok üste koyarsanda inanılmaz mantıksız oluyor seri. Bu adam Cavendishten, Sanjiden, zorodan falan güçlü değildir. 200 milyon seviyesi sana çok az geliyor sanırım.
O ödülden çok daha fazlasını hak ediyor diyoruz anlatamıyoruz, kimisi '' EN AZ '' ödülüdür kimisi '' Maximum '' ödülüdür. Caribou sınırda, Sai ise güçleneceğinden falan değil şuanki hali bile direk çok yukarılarda bir adam.

Sai çok güçlü bir karakter adam dağ yok ediyor, Chinjao'nun Kokalı kafayı yamultuyor? Zoro bile diyor '' Hapoo donanması ha?! İleride onlardan biriyle karşılaşabilirim '' diye gücünü onaylıyor Sai'nin. Sen ise gelmiş Caribou ile bir tutuyorsun bu adamı.

Çok mantıksız olacakmış? 500 milyonu geçkin efsane korsan Don Chinjao'nun gücünü miras alan adamın çok güçlü olması mantıksız olacakmış?

Neyse ben ne anlatıyorum ya, siz devam edin.

Son düzenleme:
https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-417-page-1.html

Orijinal çevirisinde öyle bir şey demiyor. Gerçi burada bahsettiği yol Ashura ile ilgili olabilir.

Umuyorum Wano'da artık açıklanır. Bu arada animeye kıyasla mangada daha iyi. Aniemde nedense Robin için açıyormuş gibi yansıtmışlar. :/

Bak burda diyor, yukarıda da isteyen istediği anlamı çeksin diye çevirileri de verdim :D

Olm bu yeni bişey değil lan. 修羅の道 yani Shura no michi, her mangada geçiyor olm bu :(

しゅら修羅
Links
Noun
1. Asura; demigod; anti-god; titan; demigods that fight the Devas (gods) in Hindu mythologyBuddhist term, Abbreviation,
See also 阿修羅
2. fighting; carnage; conflict; strife
3. sledge (for conveying large rocks, logs, etc.)
4. log slide; chute; flumeSee
also 滑道
Other forms
修羅 【すら】

Kafamıza göre istediğimiz anlamı alalım takılalım.
Aynı şeyi atmışız :/ Ben yazarken atmışsın.

Demigod ve antigod arasında kalırsam antigod'ı tercih ederim.
Ne o öyle. Yarım falan. Tam olmamış. Başarısız ürün gibi. :artiz:

https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-417-page-1.html

Orijinal çevirisinde öyle bir şey demiyor. Gerçi burada bahsettiği yol Ashura ile ilgili olabilir.

Umuyorum Wano'da artık açıklanır. Bu arada animeye kıyasla mangada daha iyi. Aniemde nedense Robin için açıyormuş gibi yansıtmışlar. :/

Olm bu yeni bişey değil lan. 修羅の道 yani Shura no michi, her mangada geçiyor olm bu :(

しゅら修羅
Links
Noun
1. Asura; demigod; anti-god; titan; demigods that fight the Devas (gods) in Hindu mythologyBuddhist term, Abbreviation,
See also 阿修羅
2. fighting; carnage; conflict; strife
3. sledge (for conveying large rocks, logs, etc.)
4. log slide; chute; flumeSee
also 滑道
Other forms
修羅 【すら】

Kafamıza göre istediğimiz anlamı alalım takılalım.
Shura no Michi diyor Ashura no Michi demiyor. İkisi aynı şey hemen hemen zaten. Shura aynı zamanda savaş, dövüş anlamına geliyor.
https://jisho.org/search/修羅
Eyvallah :sapkali:Ben daha çok mitolojik iz düşüm olarak bir esinlenme var mı diye düşündüm de biraz :oleyo2:
Bizim Zoro'nun da bu hikayedeki olaya göre "Ashura path" ilerleyeceğini düşünmüştüm fakat Shura çıktı iyi mi :D

Gerçi Shura da savaşçı, savaş tarzı bir anlama sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Bir nevi samuray bushidosu gibi bir şey muhtemelen.

Eyvallah tekrardan bilgiler için :a:

O ödülden çok daha fazlasını hak ediyor diyoruz anlatamıyoruz, kimisi '' EN AZ '' ödülüdür kimisi '' Maximum '' ödülüdür. Caribou sınırda, Sai ise güçleneceğinden falan değil şuanki hali bile direk çok yukarılarda bir adam.

Sai çok güçlü bir karakter adam dağ yok ediyor, Chinjao'nun Kokalı kafayı yamultuyor? Zoro bile diyor '' Hapoo donanması ha?! İleride onlardan biriyle karşılaşabilirim '' diye gücünü onaylıyor Sai'nin. Sen ise gelmiş Caribou ile bir tutuyorsun bu adamı.

Çok mantıksız olacakmış? 500 milyonu geçkin efsane korsan Don Chinjao'nun gücünü miras alan adamın çok güçlü olması mantıksız olacakmış?

Neyse ben ne anlatıyorum ya, siz devam edin.
Bence Sai fazla zorlanmaz Caribouya karşı. Fakat örnek veriyorum 2 sene önceki Luffy belki Saiyi alabilir ama Caribouyu alamaz haki bilmediğinden. Logialar yani ne olursa olsun bazı adamlara tersler bu yüzden o kadar küçümseme derim. Hala tayfanın içinde haki bilmeyenler falan var. Ne olursa olsun karakter fiziksel olarak çok güçsüzde olsa logia olması ona güç katıyor. Bak işte Trebola adam logiaya sadece benzeyen bir meyvede olmasına rağmen chinjaoyu tekleyen lao gnin üstü mertebede. Sırf fiziksel güç, haki diye düşünme bence. Sugar misal muazzam güçlü bir karakterdi usooptan tek yemesine rağmen.
Her neyse Sai konusuna gelirsek. Tabikide güçlü bir karakter olduğunu ve seri sonunda ödülünün artacağını belki 600lere bile ulaşacağını düşünüyorum. O zaman eski Chinjaoyu geride bırakmış olacak. Fakat güncel chinjao, hele o Luffyden dayak yedikten sonra çok fazla birşeyler yansıtan bir eleman değildi.
Maximum, minimum ödül kısmı yanlış bir düşünce bence Bu arada. Potansiyeline ulaşan kişi vardır, ve zirvesinde bir kişi vardır. Dressrosada Sai 210mlik bir elemandı şimei belki 300 m falan olmuştur bilemiyorum. Hala gelişim içerisinde

Bunu da at xD

苦難上等好むものなり修羅の道
Resimde var zaten gerek yok atmaya :D
Demigod ve antigod arasında kalırsam antigod'ı tercih ederim.
Ne o öyle. Yarım falan. Tam olmamış. Başarısız ürün gibi. :artiz:
Tam olarak yarı tanrı değil. Şeytanı tanrı gibi bir şey. Japonlar Jashin, Majin falan diyor böyle şeylere. Kötü tanrı gibi bir şey oluyor. Morgoth buna çok güzel bir örnek :D
https://en.wiktionary.org/wiki/邪神
https://en.wiktionary.org/wiki/魔神

Eyvallah :sapkali:Ben daha çok mitolojik iz düşüm olarak bir esinlenme var mı diye düşündüm de biraz :oleyo2:
Bizim Zoro'nun da bu hikayedeki olaya göre "Ashura path" ilerleyeceğini düşünmüştüm fakat Shura çıktı iyi mi :D

Gerçi Shura da savaşçı, savaş tarzı bir anlama sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Bir nevi samuray bushidosu gibi bir şey muhtemelen.

Eyvallah tekrardan bilgiler için :a:
Ashura yı kullanırken diyor zaten, ona gönderme olduğu kesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık