Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O sürece girmediğinden 2 yıl diyor zaten.Korsanlık tek bşaına yapılan birşey değil.En azından bir ( belki de tayfa oluşturmaya şart olacak kadar ) adamın ve yelken açacak bir gemin olması lazım.Herkes Luffy değil ki adımını attığı an bir Zoro ve Nami bulacak kadar şanslı olsun.Korsanlık yapmak tayfa kurmakla başlıyor.Sengoku denizcilikten yetişme denizcilerin son noktası.Bu adamın sözü kanundur ne diyorsa doğrudur.Tabii senin hiç işine gelmedi o da sayılır bu da sayılır muhabbeti yapıyorsun anlıyorum. :)
Kim demiş tayfayla ile başladığını? Luffy kendine korsanım tayfa arıyorum diyor. Tek başına korsanlık yapılamayacağı senin varsaymın mı yoksa bir dayanağı var mı? :D İşine gelen şanstan bahseden sizler, Ace'in mera merayı kendi yaptığını iddia ediyor herhalde.:D Ace demek ki ilk 1 yıl boyunca hiçbir şey yapamamış işte fark buradan geliyor. Luffy yola çıkar çıkmaz Denizcilerin gözüne çarpıyor.:D

Bu arada Wevill tek başına korsanlık yapıyor. İvit...

Kim demiş tayfayla ile başladığını? Luffy kendine korsanım tayfa arıyorum diyor. Tek başına korsanlık yapılamayacağı senin varsaymın mı yoksa bir dayanağı var mı? :D İşine gelen şanstan bahseden sizler, Ace'in mera merayı kendi yaptığını iddia ediyor herhalde.:D Ace demek ki ilk 1 yıl boyunca hiçbir şey yapamamış işte fark buradan geliyor. Luffy yola çıkar çıkmaz Denizcilerin gözüne çarpıyor.:D
Bir yerde yazmasına gerek yok.Ya bir tayfa kuracaksın öyle korsanlık yapacaksın yada başka bayrak altında korsanlık yaşamına başlayacaksın.Tek başına bir gemiyi nasıl idare edeceksin.Denizlerde korsanlık gemiyle olan birşey.Luffy boşuna yemek yapamam gibi lafları boşa etmedi.O adamlar olmadan korsanlık yapamazdı çünkü.Ne yapacak sandalla yeni dünyayı tek gezip kürek sallarken aynı anda korsan kariyeri mi yapacak ?

Elinde başka bir tayfaya katılma alternatifi vardı elbette ama bu adamlar kaptan ben olacağım mantalitesine sahip oldukları için böyle bir yola hiç girmediler.Dolayısıyla tayfayı kurdukları zaman korsan hayatları başlıyor.

Ace Luffy gibi ballı değilmiş adamın önüne direk geleceğin deikusu düştü. :D

Üye silindi 1004

Yav burada Ace'den bahsediyoruz, Gol D. Roger'ın biyolojik oğlu, Beyazsakal'ın Korsan Kral yapmak istediği birisi nasıl boş adam olabilir?
Ne yapmış Ace soruyorum? Koca evrende herkesin yaptığı dikili bir ağacı var. Karasakal'ın bile var. Kızıl'a üç çizik atmış. Ace ne yapmış seri boyunca? Ateş meyvesi yemiş. Pederinden dolayı ayrıcalık vermek istemişler. Luffy'e abi olarak ne katmış? Luffy abiliği bile Kızıl'dan öğrenmiş. Ace iki babasınında hayalini gerçekleştirmekten aciz değil miydi? Boş değil mi? Luffy bile daha çok Beyazsakal'ın oğlu. Ace'den daha çok etkiledi adamı.

Bir yerde yazmasına gerek yok.Ya bir tayfa kuracaksın öyle korsanlık yapacaksın yada başka bayrak altında korsanlık yaşamına başlayacaksın.Tek başına bir gemiyi nasıl idare edeceksin.Denizlerde korsanlık gemiyle olan birşey.Luffy boşuna yemek yapamam gibi lafları boşa etmedi.O adamlar olmadan korsanlık yapamazdı çünkü.Ne yapacak sandalla yeni dünyayı tek gezip kürek sallarken aynı anda korsan kariyeri mi yapacak ?

Elinde başka bir tayfaya katılma alternatifi vardı elbette ama bu adamlar kaptan ben olacağım mantalitesine sahip oldukları için böyle bir yola hiç girmediler.Dolayısıyla tayfayı kurdukları zaman korsan hayatları başlıyor.
Mihawk, Wevill, Kuma bunlar tek başına korsan ismi alan adamlar. Kendini de kandırmaya başladın helal olsun.:D Kendine korsan diyen korsandır arkadaş.:D Luffy'nin tayfası sürekli genişleyen bir tayfa. Bu sayının kaç olması gerekiyor? :D Onları da belirle Emre.:D

Ne yapmış Ace soruyorum? Koca evrende herkesin yaptığı dikili bir ağacı var. Karasakal'ın bile var. Kızıl'a üç çizik atmış. Ace ne yapmış seri boyunca? Ateş meyvesi yemiş. Pederinden dolayı ayrıcalık vermek istemişler. Luffy'e abi olarak ne katmış? Luffy abiliği bile Kızıl'dan öğrenmiş. Ace ikisi babasınında hayali gerçekleştirmekten aciz değil miydi? Boş değil mi? Luffy bile daha çok Beyazsakal'ın oğlu. Ace'den daha çok etkiledi adamı.
Battle shounen seri okumaktan bahsediyorsun, adamın soyu, karakter ilişkileri belli. Serideki yeri, önemi belli. Ben Ace şunu bunu yaptı şu yaptığı doğruydu filan demedim. Bahsettiğim şey seride yansıtılan. Şu dediğini Oda duysa kafasına sıkar, ki adam Ace'i öldürdüğü için fanlardan özür dileyen birisi.

Beyazsakal korsanlar kralı yapmak istemişse bir potansiyel görmüş demektir ya da Luffy çocukluğundan beri bu adamı yenemiyor ve saygı duyuyorsa bu adam nası low biri olabilir?

10 yaşındayken kral haki kullanmış, kardeşini korurken ölmüş, arkadaşının adını korumaya çalışırken esir düşmüş birisi Ace. Fanların boş adam şu bu demesi serideki konumunu ve yerini değiştirmiyor.

Yani fanlar burada boşa çene çalıyor.

Ne yapmış Ace soruyorum? Koca evrende herkesin yaptığı dikili bir ağacı var. Karasakal'ın bile var. Kızıl'a üç çizik atmış. Ace ne yapmış seri boyunca? Ateş meyvesi yemiş. Pederinden dolayı ayrıcalık vermek istemişler. Luffy'e abi olarak ne katmış? Luffy abiliği bile Kızıl'dan öğrenmiş. Ace iki babasınında hayalini gerçekleştirmekten aciz değil miydi? Boş değil mi? Luffy bile daha çok Beyazsakal'ın oğlu. Ace'den daha çok etkiledi adamı.
Ace onun bunun yüzü suyu hürmetine, falancanın filancanın kurtarmasıyla son anda gelen kurtuluş işleriyle, sağdan soldan gelen yardımlarla aynı adamla 10 kere dövüşmeyle, bir adamla beş kişi dövüşmeyle ilerlememiş. Adam yeri gelince beş gün teke tek savaşmış sonra bunun üzerine gelen Yonkou'dan tayfasını korumak için babalar gibi geride kalmış bir adamdır.

BB ile savaşında da tekti, Jimbei ile savaşırken de tekti, WB ile savaştığında da tekti, Akainu'ya daldığında da tekti.

Tabi biraz bal kaymak olup o savaştan çıksaydı o zaman kral olurdu sonuç odaklı düşünen herkes için :gamyon:

Artı Ace'nin yaptığı tüm mallıkları toplasanız daha geçen bölüm hastalılıklara sarılan Luffy'nin yaptığının yanına yaklaşamaz tamamen gereksiz ve anlamsız bir şeydi, ölmeyeceği için sıkıntı yok tabi xD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık