Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hepimiz biliyoruz ki Oda en çok hasarı veren kişinin kim olduğunu muğlak bir noktaya getirecek ve yüzeyde en çok hasarı veren Luffy'ymiş gibi olacak.
Bigmom'ın verdiği hasar da Luffy'nin verdiği hasar da, diğer herkesin verdiği hasar da tartışmaya açık olacak.
Son bir bakacağız Luffy, Kaido'yu devirmiş.

Tıpkı gamma knife'la içorganları parçalanan Doflamingo'nun G4 karşısındaki durumunun tartışmaya açık olduğu gibi.
Buradan çıkardım. :good:
Aman yahu.

Ben WB'yi kim öldürdü olayına açıklık getirmeye uğraşıyorum. Law bir etmendir ama pastanin büyük payı Luffye aittir orada.

Bi olay,
Akainu almış %80 can
Amiraller almış %5
Teach almış %10
Squardo, koramiraller almış %5.

Ben ganimet kime ait onu söylüyorum. BM ve Luffye nereden getirdin, ne yaptin. Neysem yaw, çok umurumda da değil açıkçası yorumun

Aman yahu.

Ben WB'yi kim öldürdü olayına açıklık getirmeye uğraşıyorum. Law bir etmendir ama pastanin büyük payı Luffye aittir orada.

Bi olay,
Akainu almış %80 can
Amiraller almış %5
Teach almış %10
Squardo, koramiraller almış %5.

Ben ganimet kime ait onu söylüyorum. BM ve Luffye nereden getirdin, ne yaptin. Neysem yaw, çok umurumda da değil açıkçası yorumun
Adamın oraya geldiğinde zaten yarı ölü olduğu gerçeği?

Law etmendir tabi bu tartışılır ama nerece bir etmendir. Belki büyük payı vardır, belki küçik payı.
O yaptığın yüzdelik paylaştırmanın doğruluğu ne derece kabul edilebilir mesela? Kriterin nedir?

Adamın oraya geldiğinde zaten yarı ölü olduğu gerçeği?

Law etmendir tabi bu tartışılır ama nerece bir etmendir. Belki büyük payı vardır, belki küçik payı.
O yaptığın yüzdelik paylaştırmanın doğruluğu ne derece kabul edilebilir mesela? Kriterin nedir?
Adamın içini yakıp WB'nin kendini iyilestirme yeteneği olmaması. Hem de Dof gibi belli bölge değil genel elini içine sokup magma vermesi. Ben hasta haline yorum yapıyorum zaten ayrica. Sağlıklı halinin Coby seviyesi adamlar tarafından delinmesi akıl kari değil zati.

Bi insanın kafasının yarısını alması. Bunlar en büyük yüzde vermem için yeterlidir. Bir kılıç beni etkilemez diye kendi söylüyor zaten.

Luffy'nin etkisi Lawdan daha fazla bana göre. Law'un etkisini yok saymıyorum lakin Law olmasa Luffy gene oradan galip ayrilirdi. Bunu düşünüyorum

Wb'nin dakikada bir karşıdaki kişileri değiştirmesi ne kadar ilginç değil mi? Wb'ye bir bakiyoruz Kizaru gögüsüne 2 3 ışın atıyor. Sonra yine bakıyoruz Aokiji donduruyor sonra Jozu araya giriyor. Sonra Akainu'ya geliyor ilkte ondan da darbe alıyor. Sonra efenim Ace tahrike dayanamayip Akainu'ya meydan okuyor ama ondan önce Aokiji ile bir meydan okuma var. Ne hikmetse gösterilmeden Aokiji'den kurtulup gidiyorlar Akainu'ya geliyor. Akainu ile yumruk tokuşturma sonucu geriye itiliyor verdiği güç ile. Ama efenim ne hikmetse "Meyve üstün" lafları ortada. Ama efenim Meyve gücü ortada diyorsunuz Ee Wb'nin bir deprem darbesinin gücünü hangi aletle ölçmeyi planliyorsunuz?

Anlamadigim nokta şu bazı karekterlere gelince "Meyve üstün" bazı karekterlere gelince "O şu bu şu" olur mu böyle bir değerlendirme? Adam arkadan darbe yiyor ama bir baska x karekteri arkadan darbe alınca "Mekansal ortamlar el vermedi v.s" ee yine karektere göre bir ayrım söz konusu değil mi? Bir tarafta Wb komutanlarının guç siralamasina gore dizilmedigi soyleniyor Ace 2 tümen komutanı muamelesi yapmakta doğru değil o zaman. Onu geçtim Marco'nun da Sağ kol seviyeliği sorgulanabilir olması lazım. Şimdi yine mf'den 2 3 olay atıp yine bir şey kanıtlama girişimine girilmesine de karşıyım. Bu Arc'ı isterseniz 99.9 şeklindede doğru yorumlarsanız 1 oranla her şey alt üst olacaktır. Yani bi yüzden bu arc için ne kadar doğru görüşler varsa karşıt görüşlerin doğru olma ihtimalide var. O yüzden bu arcı çope atın gitsin tartısilmaya degmez.

Ama siz bilirsiniz yine.

Edit:Oda'nın hatalı bir arc'i deyip geçin.

Son düzenleme:
Hepimiz biliyoruz ki Oda en çok hasarı veren kişinin kim olduğunu muğlak bir noktaya getirecek ve yüzeyde en çok hasarı veren Luffy'ymiş gibi olacak.
Bigmom'ın verdiği hasar da Luffy'nin verdiği hasar da, diğer herkesin verdiği hasar da tartışmaya açık olacak.
Son bir bakacağız Luffy, Kaido'yu devirmiş.

Tıpkı gamma knife'la içorganları parçalanan Doflamingo'nun G4 karşısındaki durumunun tartışmaya açık olduğu gibi.
Buradan çıkardım. :good:
Big Mom hikayedeki rolü tam olarak belli değil. Kaido ile dövüşeceği kesin değil. :/ Law olayı ile yaşanmamış bir şeyi karşılaştırmak manasız. :/

Haydi tüm bunları geçtim Law Gamma Knife ile saldırmamış olsa bile Luffy, Doflamingo'yu bir şekilde yenecekti. G4 ile Doflamingo'dan üstün olduğunu gösterdi. Kaldı ki Doflamingo ile Luffy'nin durumları bir nevi eşitti diyebiliriz. Manga sayfasını bırakıyorum. Doflamingo'nun yaptığı yorum belli. Burada şimdi Law ne kadar etkili olmuştur? Tüm iş onun mu? :D

Big Mom hikayedeki rolü tam olarak belli değil. Kaido ile dövüşeceği kesin değil. :/ Law olayı ile yaşanmamış bir şeyi karşılaştırmak manasız. :/

Haydi tüm bunları geçtim Law Gamma Knife ile saldırmamış olsa bile Luffy, Doflamingo'yu bir şekilde yenecekti. G4 ile Doflamingo'dan üstün olduğunu gösterdi. Kaldı ki Doflamingo ile Luffy'nin durumları bir nevi eşitti diyebiliriz. Manga sayfasını bırakıyorum. Doflamingo'nun yaptığı yorum belli. Burada şimdi Law ne kadar etkili olmuştur? Tüm iş onun mu? :D

Ben burada Law ne kadar hasar verdi tartışmasına girmek için bir şey yazmadım.
Bana göre o vs zaten Oda'nın mangaka olarak aşırı müdahalesinden dolayı hikayenin katledildiği bir vs.
Ben orada konunun muğlaklığını dile getiriyorum.

İç organları parçalanmış, bir doktorun "Kurtuluşun yok, öleceksin" dediği bir insandan bahsediyoruz. Bu insanın iplerle yapa yaptığı, balçıkla yapıştırılmış testi haline gelmiş organlarının dövüş esnasında onun ne kadar randıman verebileceğine olan etkisinden.

Peki bu konudan neden bahsediyoruz?
Kaido dövüşünde en çok hasarı kimin vereceğine dair tahminlerde bulunmak için.
Peki bu tahminleri niye yapıyoruz?
Çünkü Oda'nın ne yapacağı aşağı yukarı belli. Adamın derdini biliyoruz.

Luffy'nin vslarında genel olarak Luffy'nin ne kadar etkisi olduğu şaibeli bir konudur. O yüzden gücü tartışmalıdır.
Bu adam bir ada dolusu insanın köşe bucak Doflamingo'dan kaçırdığı adam.
Bu adam Katakuriyle kaçak göçek dövüşen, olayın sonunda tamamen Katakuri'nin kendini (kişisel gerekçelerden dolayı) bırakması sonucu vs'u kazandığına inanılan bir adam.

Konu ne ara Luffy'ye geldi?
Ben getirdim. Akainu, Whitebeard karşılaşmasında diğer bütün etkilerin bu denli küçümsenmesinden rahatsız olduğum için.

Anlamadığım şey, haki olsaydı yanmazdı, donmazdı, çizmezdi diye dönen muhabbete, ne yani logialı haki kullanıcıları dövüştüğünde haki kullanıyor diye adamlar meyveler etkisiz mi oluyor şimdi? Hakili adam yanamaz mı, donamaz mı?
Reyiz şu haki akışından sonra olay artık meyveye haki yüklemeye falan varacak gibi :/ o sayede yanmayan logia da yanar, donmayan logia da donar olacaktır :/ Keza logia bedeni yanmazdı üzerine bi de haki olsa hiç etkilenmezdi şeklinde ilerliyordu tartışma, normal beden elbet yanar hakili hakisiz vs.

Reyiz şu haki akışından sonra olay artık meyveye haki yüklemeye falan varacak gibi :/ o sayede yanmayan logia da yanar, donmayan logia da donar olacaktır :/ Keza logia bedeni yanmazdı üzerine bi de haki olsa hiç etkilenmezdi şeklinde ilerliyordu tartışma, normal beden elbet yanar hakili hakisiz vs.
Tabi öyle olacak dvey, bu işin olayı hakili olmak logiali olmak değil ki, kim daha güçlü mevzu o. Zilyon tane adam var böyle seride, bunlar fiske geçirmez mi olacak şimdi? İki tane aynı ayar adam bile Akainu ve Aokiji gibi, zarar görüyorlar meyve güçleri ile. Aokiji, Dof`u dondurdu, Dofta haki yok muydu? Bu mevzular güç dengesi ve anlık dengeler üzerine kurulu. Adam dikkat etmez meyveli darbeyi yer, dikkat eder tüm hakisini basar yine yer çünkü yetersizdir. Meyveli haki kombini de olmuştur olacaktır illa ki, yani dövüşler evrilen süreçler. Parameciaci ikisini de kullanıyor, niye logiacilarin kullanacağı form olmasın? Aynı kalibrede adamları ayrıştırıcı unsurlar olacaktır böyle detaylar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık