Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
He şu anki durumunu konuşuyorsun. Benim aklım Dressrosa'ya gitmiş. Gariptir. Şimdi fark ettim.

Law konusunda da haklısın. Ben de onu diyorum. Oda, Law'u orada fazla güçsüz çizmişti. Karakter hikayesi gereği bu kadar zayıf olmaması gerekirdi ama naparsın, mutlaka Luffy yenecek.
Wano'da Law güçlenir muhtemelen.3.adam ayarına gelir diye düşünüyorum ben şahsen :D

Sanki Emotion ile Foresight birbiriyle bağlantılıydı. Rayleigh Luffy'ye demiyor muydu "eğer karşındakinin duygularını anlayabiliyorsan hamlelerini de görebilirsin" diye?
Öyle miydi? Olabilir. Emotion çok görmedik sanki ? :/

Bence güzel bir ağaç yapmış. Bunun konusu dahi açılabilir aslında. Daha anlaşılır yapmış bağlantılı olarak.

Yorum biraz. 947. bölüm yorumlamış. Oradan bi kesit.

Ki gözlem bence de. :/
Bence gözlemle alakası yok. En yakın olabileceği alan kral haki, ki onu bile zor görüyorum. Daha spesifik bir şey çıkma ihtimali var. Kral hakiye yakın görmemin sebebi: Bu her şeyin sesi muhabbetinde karşındaki canlı/cansız nesne ile konuşabilme/emir verebilme(Zunisha) durumları var. Gözlem olsaydı sadece sesi duyardın. Her şeyin nefesi muhabbeti gibi. Ama konuşma/emir verme durumu gözlemden ayırıyor.

Kral hakiden farklı bir şey beklememin sebebi de şu: Oden/Roger ve Momo/Luffy'de ortaya çıktı. Roger, Oden ve Luffy kral haki sahibi olmalarına rağmen Momo'da kral haki yoktu. Yani kral haki şartı yok gibi.

Bir de Skypia'da Roger kitabeyi bu her şeyin sesi gücü ile okumuştu. Ve (yanlış bilmiyorsam) kitabelere normal şekilde zarar veremiyorsun/yazı yazamıyorsun. Roger da bu güç sayesinde yazmış olabilir. Zaten kitabeleri ilk yapanlar da Oden'in ataları. Tahminen onlarda(Klan başkanında) da bu güç vardı ve bu sayede yazmış olabilir.

Yani şu anlık kral hakiye daha yakın gibi.

Queen'in hareketleri yuzunden mi?
Yani aşağı yukarı, hepsi paspal boş yaratıklar. Orada Croc bile olsa Queen'den daha sağlam dururdu. Bunları toplasan Jimbei bile etmezler ama Dof'tan üstün falan görüyoruz. Anladığım kadarıyla yonkou komutanlarının sağ kolları hariç geri kalanları beş para etmiyor o yüzden hiç birinin Dof ayarı olduğunu düşünmüyorum.

Bence gözlemle alakası yok. En yakın olabileceği alan kral haki, ki onu bile zor görüyorum. Daha spesifik bir şey çıkma ihtimali var. Kral hakiye yakın görmemin sebebi: Bu her şeyin sesi muhabbetinde karşındaki canlı/cansız nesne ile konuşabilme/emir verebilme(Zunisha) durumları var. Gözlem olsaydı sadece sesi duyardın. Her şeyin nefesi muhabbeti gibi. Ama konuşma/emir verme durumu gözlemden ayırıyor.

Kral hakiden farklı bir şey beklememin sebebi de şu: Oden/Roger ve Momo/Luffy'de ortaya çıktı. Roger, Oden ve Luffy kral haki sahibi olmalarına rağmen Momo'da kral haki yoktu. Yani kral haki şartı yok gibi.

Bir de Skypia'da Roger kitabeyi bu her şeyin sesi gücü ile okumuştu. Ve (yanlış bilmiyorsam) kitabelere normal şekilde zarar veremiyorsun/yazı yazamıyorsun. Roger da bu güç sayesinde yazmış olabilir. Zaten kitabeleri ilk yapanlar da Oden'in ataları. Tahminen onlarda(Klan başkanında) da bu güç vardı ve bu sayede yazmış olabilir.

Yani şu anlık kral hakiye daha yakın gibi.
Hmm. Olabilir :/ William ile de bu haki muhabbetlerini bol bol konuşuyoruz :D Ben genelde işin içinden çıkamıyorum. Çok karmaşık oluyor :D Bu Aisa'nin(eğer yanlis hatirlamiyor isem) her şeyi duyması, Coby'nin MF'de her şeyi duyması bu olabilir dedirtti ama kral haki de olabilir. Yani bunun çok daha ileri versiyonu :D Kral haki ile harman ediliyor olabilir belki :/

Poneleri işleme ise gerçekten tuhaf olacak :/ Bu arc bol bol açıklanır belki.

Zırh hakinin bir çok versiyonu çıktı. Gozlemin ise gelecek görme ayri, duyma ayri, Fujinin ayrı, Yasopp-Van Augur-Usopp'un ayrı, Mihawkun ayrı olacak gibi. Hiç biri de geri güç mü sayılacak bilmiyorum :/ Hepsi böyle dal gibi ayrılır diye düşünüyorum.

Bu tarz yapması Arturun hoşuma gitti. Tüm haki veya hakiye benzer şeyleri sınıf ederek dallandirmasi daha anlaşılır yaptırmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık