Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yok hocam yok adama ne soylesemde bir sey kâr etmiyor. Cidden Daifuku fazla geldiyse Amande'yi koy ona göre yorumla , sun mantıkli argüman diyorum yine bekledigim cevabi alamiyorum.
Oooo yo yoooo. Kazı çevirmeye başladınnn :D Çevirme boşver yanarsa yansın :hhh: Bulamadın mı 7. Tümeni ? Allah Allah :hhh:

Benim derdim 7. Tümenin Daifuku ya da Amande olması değil. Senin kafana göre seçenek sunduğun kişilere 7. Komutan diyecek değilim. Çünkü dediğim gibi bu senin sallamasyonun :)

Oooo yo yoooo. Kazı çevirmeye başladınnn :D Çevirme boşver yanarsa yansın :hhh: Bulamadın mı 7. Tümeni ? Allah Allah :hhh:

Benim derdim 7. Tümenin Daifuku ya da Amande olması değil. Senin kafana göre seçenek sunduğun kişilere 7. Komutan diyecek değilim. Çünkü dediğim gibi bu senin sallamasyonun :)
Ben dogrulara ve fikirlere her zaman açigım,sen sıkma canını, rakip fazla geldi o yüzden bu caban anliyorum. Gerekli bir argüman bulduğun zaman etiketlersin. İyi geceler.

Yok hocam yok adama ne soylesemde bir sey kâr etmiyor. Cidden Daifuku fazla geldiyse Amande'yi koy ona göre yorumla , sun mantıkli argüman diyorum yine bekledigim cevabi alamiyorum.

Komutanlar gördüğümüz kadarıyla ya sayıca azlar BM ve Kaido tayfasındaki gibi, ya da WB tayfasındaki gibi gerisi mühim değil denebilecek tipteler. Zira Vista'dan sonrası kimsenin umrunda değil. O sebeple asıl soru neden 7? Neye göre bu sıralamayı yaptın. Mesela Perospero'yu alamayacağını düşündüğün için mi? Ya da Flying Six'ten ancak 4. güçlü olanı alacağını düşündüğün için mi?

Zoro,Oven ve Daifuku gibi adamlardan güçsüz değil.Daha göstermediği Ashura'sı varken bile bunlardan güçlü muhtemelen.Snack'den de güçlüdür bence.Cracker ile Snack arasında sanılandan daha fazla fark olduğunu düşünüyorum.Zoro ilk 3 komutandan sonra gelen adamdır benim için.

Komutanlar gördüğümüz kadarıyla ya sayıca azlar BM ve Kaido tayfasındaki gibi, ya da WB tayfasındaki gibi gerisi mühim değil denebilecek tipteler. Zira Vista'dan sonrası kimsenin umrunda değil. O sebeple asıl soru neden 7? Neye göre bu sıralamayı yaptın. Mesela Perospero'yu alamayacağını düşündüğün için mi? Ya da Flying Six'ten ancak 4. güçlü olanı alacağını düşündüğün için mi?
İlk önce şöyle söyleyeyim. Luffy-Zoro-Sanji arasında eşit bir güç denge hesabı var. Bu 3'lü arasında ki fark ilkten olduğu gibi sona kadar eşit gidecek. Şimdi WCI'dan sonra Luffy'nin sağ kol seviyesi olduğu düşünüldü ve kabul edildi ama şayet Luffy tam bir sağ kol gereksinimlerini halen karşılamış değil ve eksikleri mevcut. Luffy'i Yk3 sıralamasına koydum. Sayet Sağ kol indirsede ben Luffy'nin tam anlamıyla kendi hakkıyla aldığinı halen dusunmuyorum. Kistas olarak halen karsilayamadigi unsurlar mevcut. Luffy Yk3 olarak koyduysak devam edelim.

Zoro'ya gelince güç dengesi hesabı olayını katarsak 3 veya 4 adım geride olması gerekiyor. Her tayfada Kaptan ve sağ kol arası buyuk farklar olduğu goruluyor. Ornek verirsek Marco-Wb veya Teach-Shiryu ornegi. Bu sag kol ve Kaptani arasinda guc farki olarak ucurum fark var. Simdi benim koydugum siralamada Luffy Yk3 ise Zoro'nun Yk7 olması bana gore daha mantikli geliyor. BM'nin tayfasına göre incelersek Sanji'nin Owen'a vurması onu Sanji>Owen yapmadığını belirtmek isterim. Owen'in meyvesinin avantajı , Zoro'nun bu haliyle halen alamayacagi dusuncesindeyim. Peros zaten patlamada dayanıklılığini konusturdu. Ve mal mal hareketler yapmasına ragmen azimsanamayacak kadar tehlikeli birisi. Yani Zoro'nun saydığım 7 kisiden birisini alabileceği ihtimali var ve oda sonuncu kisi. Diğerleri boyunun olcusünu aciyor. Ilk 3 komutana deginmeyecegim. Onlar zaten ust ligde halen. Luffy Yonkou seviyesi oldugu zaman Zoro'da sağ kol seviyesine ulasmıs olacak ve Yonkou-Sağ kol arası fark neyse Luffy ve Zoro arası fark o sekilde olacak.
Daha devam edip yazmak isterim ama cidden kollarım agriyor ve güç dengesi yorumlarından bir arkadaş yuzunden soğudum o yuzden tam olarak yanlislarim olabilir kusura bakma.

Ben denge de olacagini ve bu dengenin bozulmayacagi uzerinden boyle bir sonuca vardim. O yüzden ilk luffy'i anlatmak zorunda kaldım. O yüzden "Bu ne kardesim ben luffy'imi istedim senden" deme :D

Eğer senin de zoro hakkinda güç dengesi yorumun varsa dinlemek isterim.

Son düzenleme:
Ben dogrulara ve fikirlere her zaman açigım,sen sıkma canını, rakip fazla geldi o yüzden bu caban anliyorum. Gerekli bir argüman bulduğun zaman etiketlersin. İyi geceler.
Şu adam 7. Komutan diyemiyorsan kimin argüman bulamadığı bellidir :) Her şey ortada, anlatmaya gerek yok. Bazen bazı şeyleri kabul etmek gerekir. Kıvırmak yerine. İyi geceler :byee:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık