Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nasıl yoktu? Luffy'nin elleri yaniyordu :D Haki ile yumruk yumruğa vururken luffy elini cekip üfleyip sogutuyordu.Sağ kol seviyesi değil yk2 seviyesidir diyip anlaşalım :D
E o sahnelere bakarken, milyon tane yumruk içerisinden neden sadece ''Kare mochi, Sert mochi, Power mochi'' gibi özel ataklarda Luffy'nin elinin acıdığına baksaydın ''snsafnasfnsa'' kardeş.:)

Olaya komple bakmak lazım. Sonuç olarak Luffy sağ kol seviyesindedir. Mangada açık seçik belli olan bir şey bu. Eğer şu özelliği sağ kol seviyesi, bu özelliği sağ kol seviyesi değil gibi bir ayrıma gireceksek, o zaman da Kata'nın ya da diğer sağ kolların sağ kola yakışmayan bir sürü özelliği ortaya çıkar. O zaman onlara da sağ kol değil diyebilir miyiz?

B.haki hem savunma hem de saldırı silahı. Jack'in b.hakili bir çizik almayışını görmedik. Hemen her darbeye kafa attı. Yani savunmasındansa dayanıklığı en yüksek 3. komutan olabilir. Ama Jozu savunma yapabildiği elmasla hasar da çıkarabilir, Cracer'in b.hakisi Luffy tarafından övüldü. Yani Jack'in bu dayanıklığa nazaran saldırısı Sanji'nin suitsiz kokasız djleri gibi bir izlenim uyandırdı bende. O yüzden Kaido > King > Quenn'e lafım yok ama devamında Jack'in olması için bir gerekçem yok şimdilik.
Valla mangaka, adama yonko 3'üncü komutanı seviyesine layık görmüş. Bu yeterli görülmeyip, bunun üstüne çıktığına dair bir şey göstermeyen karakterlerin ondan üstün olduğunu düşünüyorsan, fikir özgürlüğü herkese tabi. :)

Valla mangaka, adama yonko 3'üncü komutanı seviyesine layık görmüş. Bu yeterli görülmeyip, bunun üstüne çıktığına dair bir şey göstermeyen karakterlerin ondan üstün olduğunu düşünüyorsan, fikir özgürlüğü herkese tabi. :)
Birine rütbe vermediyse denizci eri mi sayıyoruz artık? Fujitora amiral olmadan önce denizci eriymiş. Veya Kuzan şimdi yonko komutanı seviyesinde. :D

E o sahnelere bakarken, milyon tane yumruk içerisinden neden sadece ''Kare mochi, Sert mochi, Power mochi'' gibi özel ataklarda Luffy'nin elinin acıdığına baksaydın ''snsafnasfnsa'' kardeş.:)

Olaya komple bakmak lazım. Sonuç olarak Luffy sağ kol seviyesindedir. Mangada açık seçik belli olan bir şey bu. Eğer şu özelliği sağ kol seviyesi, bu özelliği sağ kol seviyesi değil gibi bir ayrıma gireceksek, o zaman da Kata'nın ya da diğer sağ kolların sağ kola yakışmayan bir sürü özelliği ortaya çıkar. O zaman onlara da sağ kol değil diyebilir miyiz?
Her olaydan demedim ki ben ? :D Sadece halen yk1 seviyesinin kıstaslarıni karsilayamadigini düşünüyorum. Katakuri vs'si çok tartışmalı. Luffy'nin hem kaçıp haki toplaması yüzünden hem kaçıp zaman kazanması yüzünden herhangi bir sağ kol ile mücadelesinde rakibin Katakuri gibi Luffy'e bu kadar sans taniyacagini da dusunmuyorum. Sayet o keskiyi kendine saplamasaydı belki de Luffy yenilmiş olurdu buyük ihtimalle. Simdi diyeceksin ki "flambe igne atarak" Katakuri vurdu ama savasta boyle bir sey soz konusu olabilir. Sayet Cracker vs'sinde Nami'nin yardımıyla kazandı. Sayet yardimi soyle dusunme "Yagmur yagdirdi diye" ben akıl olarak diyorum.

Bir yardımsız ve kacmasız bir vs'yi alsaydı ben sağ kol+ diyecek kadar ileri gidebilirdim. Oyle degerlendirirsek Luffy halen yk2 olduğunu gorebiliriz muhtemelen. Ben şayet yk3 diye dusunuyorum ama bunuda abartı olarak nitelendirilecegi icin yk2 olsun tam olsun diyorum :D

10 dorukilik adamlarla uğraşıyoruz kaç sayıdır desene. :D

Harbiden sence Kuzan güçten mi düştü. Adam birinci tümeni bile alamadı malum. :)
Tartışmanizdan ve kisilerden bagimsiz olarak Kizaru'nun Marco'dan tekme yemesini(tekmeyide koluyla durduruyor ama neyse)Sag kol=Amiral goren var. Belirteyim dedim :)

Tartışmanizdan ve kisilerden bagimsiz olarak Kizaru'nun Marco'dan tekme yemesini Sag=Amiral goren var. Belirteyim dedim :)
Ben de rütbelerin bariz bir güç belirtisi olmasına karşıyım. Amiral dediğimizde belirli bir seviyenin üstü olduğunu bariz biliyoruz. Ama yonko ile kapışabilecek olanı da var sağkol ile kafa kafaya gideni de olabilir. Mesela sağkollardan Marco özel bir yerde benim için; yaşı, tecrübesi ve meyvesi ile özel. Marco gibi biri bir amiral tutabilir, tuttu da. Ama vurdu diye değil, meyvesi sayesinde meyve tabanlı logialar Marco'ya karşı dezavantajlı. Marco bence de amiral tutabilir. Ama amiral seviyesini de Marco seviyesini de yeniden görmemiz lazım. Haki şov amiral görmeden sağkola yakın hissetmek normal şimdilik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 46)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık