Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zorlu diyor dostum. Tough ifadesi genel anlamda bu tarz yerlerde kullanılır.

Al aynı ifade ölümü kıl payı atlatan bizimkiler içinde söylediler.

Sürekli hayıflanmaktan çok bir takım açıklamalar yaparak bir şeyler ortaya koymak gerekiyor. Benim senden alabildiğim sadece hayıflanmak.
Bazı lafları duruma göre de değerlendirmek gerek. Zoro'yu hiç bu halde görmemiştim muhabbeti yapılıyor. O sırada Zorlu demek dayanıklı demek aynı kalıplara girer. Yani böyle bir adam nasıl bu hale geldi? Hayıflandığım falan yok. Ortaya bir şeylerde koyuyorum ayrıca ama sen koymadığımı iddia ediyorsun. Aynı yerde Franky'nin de dediği söz var diyorum daha ne olacak? sonra orada bir sürü unsur var. O zaman bende diyeyim ki; Luffy de ölecekti eğer Usopp gaz vermese. Ve devam edeyim diyeyim ki; aynı gazı Zoro'ya verse o da ölmezdi. O yüzden diyorum ki kişisel yorumlara kalıyor iş kesin bir şey yok.

Zorlu diyor dostum. Tough ifadesi genel anlamda bu tarz yerlerde kullanılır.

Al aynı ifade ölümü kıl payı atlatan bizimkiler içinde söylediler.

Sürekli hayıflanmaktan çok bir takım açıklamalar yaparak bir şeyler ortaya koymak gerekiyor. Benim senden alabildiğim sadece hayıflanmak.
Konudan bağımsız olarak

Ben zamanında Sanji'nin hakkını ne kadar yemişim ya. Ne kadar harika adammış.
Hepsi aynı tehlikeyle yüzleşiyor. Hepsi boğulmaktan kılpayı kurtuluyor. Diğerleri öksürmekle meşgulken Sanji direk Nami'yi soruyor.
Ne kadar da düşünceli çocuk. :good:

Tabi sonrasında Denizkızı hayaline 4 değil 8 kolla sarılması ise takdire şayan :alkis:
Hayalleri yıkılmış. Ama kıyamam söyleyemiyor bile.

:hhh:

Harika biri ya bu Sanji.

İşte sadece meyveye odaklanırsan olacağı budur. Görmediğin çok şey var.:artiz:

:flaugh:

He Law ölecek mi bilmem ve evet ölümsüzlük yeteneği çok fazla "Ben buradayım" diyor.
Ama Law'da işlenmiş çok fazla şey var ve bunlar hep yaşamla ilgili. Ölümle yüzleşmek, ölümle savaşmak, hayatta kalmak vs vs.
Daha bir ton şey var. Ben yazar da yazarım.
Zaten bu adamı bu yüzden bu kadar seviyorum. Düzgün bir şekilde işlenebilirse çok geniş bir potansiyeli var. İnsanı hayran bırakıyor.
Oda'nın işlerken bu kadar potansiyel ve anlam yüklemeyi düşündüğünü sanmıyorum ki bence Sengoku ile sahnesi de hikayedeki kırılma noktası.
Çünkü ben sahiden hikayesine çok dikkatli baktığımdan çok şey görüyorum orada.
Bence orada Oda sözünden geri adım atıyor. Belki kaybettiğini itiraf ediyor, çok simgesel konuşursak.
Ama sen muhtemelen pek ilgilenmiyorsun o yüzden uzatacak değilim.

Yalnız uyarayım.

Rosinante bir tane. O konuda tartışmayalım. :mincika:
Ölümsüzlük yeteneği o kadar çok ben buradayım diyor ki muhtemelen arada kendisi de düşünüyordur kimi ölümsüz yapsam diye, çünkü onu bu hayata bağlayan pek bir şey yok gibi, adam öylesine yaşıyor, misyonu en iyi yancı olmak :D

Rosinante, yok yau bu adamda bir şey hissettirmiyor.

Ölümsüzlük yeteneği o kadar çok ben buradayım diyor ki muhtemelen arada kendisi de düşünüyordur kimi ölümsüz yapsam diye, çünkü onu bu hayata bağlayan pek bir şey yok gibi, adam öylesine yaşıyor, misyonu en iyi yancı olmak :D

Rosinante, yok yau bu adamda bir şey hissettirmiyor.
Sen hissetmezsen hissetme.
Duygusuz :hıh:

Law'un birilerini ölümsüz yapmak gibi de bir fikri olacağını sanmam. Ölümle bu kadar haşır neşir olan adam ölümsüzlük gibi saçma şeylere bel bağlamaz.
Ama sen tabi yancı muhabbetindesin hala, beni dinlemezsin. :hıh:

Bazı lafları duruma göre de değerlendirmek gerek. Zoro'yu hiç bu halde görmemiştim muhabbeti yapılıyor. O sırada Zorlu demek dayanıklı demek aynı kalıplara girer. Yani böyle bir adam nasıl bu hale geldi? Hayıflandığım falan yok. Ortaya bir şeylerde koyuyorum ayrıca ama sen koymadığımı iddia ediyorsun. Aynı yerde Franky'nin de dediği söz var diyorum daha ne olacak? sonra orada bir sürü unsur var. O zaman bende diyeyim ki; Luffy de ölecekti eğer Usopp gaz vermese. Ve devam edeyim diyeyim ki; aynı gazı Zoro'ya verse o da ölmezdi. O yüzden diyorum ki kişisel yorumlara kalıyor iş kesin bir şey yok.
Evet Luffy bile ölecekti az kalsın. Bu diğerlerinin kesin öldürülmüş olacağının kanıtı oluyor zaten. Fark ne mi olurdu? İşte Luffy Usopp'un sözlerinden öyle bir gaz alıp kalan son gücüyle Lucci'yi devirebilecek kadar güçlü olmasında. Zoro bunu yapamazdı. Yapamazdı çünkü Zoro oraya kadar götüremezdi savaşı. Çünkü Zoro, Luffy ile aynı kişi değil. Bir sürü çünkü sayarsın.

Ama senin açından tek bir 'çünkü' var. Çünkü ben Zoro fanıyım. Neyse bu kadar yeter dostum. Sonuçta kimsenin fikrinin değişeceği yok.

Bu arada Luffy açısından kesin hepsini öldürürdü. Evet Luffy açısından, bakışından Lucci, Zoro'yu öldürür.

Franky'nin söylediği de Luffy'nin söylediği de temelinde Lucci'nin Luffy olmasa diğerlerini öldürebilecek kadar güçlü olduğuna vurgu. Franky hepimizi ya da bazılarımı demiş olsun olmasın farketmez. Adamın daha çok vurgusunu yaptığı şey kimleriN öldürüleceği değil,Lucci'nin , içlerinden herhangi birini öldüreBİLECEK(- ebilmek) olması.

Usopp, Luffy'e yardım edelim diyor. Zoro ise hayır o baykuşlu eleman normal biri değil. Yardım edelim derken işler çok daha ters bir noktaya gelebilir ve birbirimizden ayrı düşebiliriz diyor. Yani Zoro bile gidip yardım etseler Lucci'yi alıp oradan sapa sağlam ayrılabileceklerinin teminatını veremiyor.
Bunları yeni eklemişsin sanırım.

1- Franky'nin dediği gayet fark eder. O bazılarımıza Zoro gibi birinin dahil olmayacağını biraz düşünürsek anlarız zaten. Lucci elbette ki bazılarını öldürecek güçte ama Zoro buna dahil değil.

2-Usopp olayını da açıkladık kaç kere. Arkadan 5 koramiral ile bir sürü denizci geliyor. Şimdi oraya gitseler Zoro, Luffy ve Usopp ortada yok hem ayrılacaklar hemde tayfanın geri kalanı ne yapacak? Zoro'un dediği mantıklıydı. Adam hem Luffy'e kimsenin güvenmediği kadar güveniyor hemde olayları nasıl halledeceğini düşünüyor. Kaçış yolumuzu açık tutmalıyız diyor adam. Yazarken biraz detaylara da bakmalısın.

Sen hissetmezsen hissetme.
Duygusuz :hıh:

Law'un birilerini ölümsüz yapmak gibi de bir fikri olacağını sanmam. Ölümle bu kadar haşır neşir olan adam ölümsüzlük gibi saçma şeylere bel bağlamaz.
Ama sen tabi yancı muhabbetindesin hala, beni dinlemezsin. :hıh:
Düşündüm de Karasakal'ın Law'ın peşinde olduğunu öğrenebiliriz, ilerleyen bölümlerde, Luffy'den ayrılmasa iyi eder.

Evet Luffy bile ölecekti az kalsın. Bu diğerlerinin kesin öldürülmüş olacağının kanıtı oluyor zaten. Fark ne mi olurdu? İşte Luffy Usopp'un sözlerinden öyle bir gaz alıp kalan son gücüyle Lucci'yi devirebilecek kadar güçlü olmasında. Zoro bunu yapamazdı. Yapamazdı çünkü Zoro oraya kadar götüremezdi savaşı. Çünkü Zoro, Luffy ile aynı kişi değil. Bir sürü çünkü sayarsın.

Ama senin açından tek bir 'çünkü' var. Çünkü ben Zoro fanıyım. Neyse bu kadar yeter dostum. Sonuçta kimsenin fikrinin değişeceği yok.

Bu arada Luffy açısından kesin hepsini öldürürdü. Evet Luffy açısından, bakışından Lucci, Zoro'yu öldürür.
Zoro'nun bunu yapamayacağını kanıtlasana hadi madem bu kadar eminsin. Ölümün eşiğine gelip de Mr1 dövüşünde kalkıp indirmedi mi Zoro?

Fikir değişmesi ile alakası yok tartışıyoruz sadece. Zoro fanıyım çünkü öyle mi? Bunu da kelepçe ile Queen aldıran sen diyorsun çok ilginç.

Aynen Luffy ne derse o doğru. Franky ya da Nami derse ama değil şöyle böyle başkası deyince.:good:

Zoro'nun bunu yapamayacağını kanıtlasana hadi madem bu kadar eminsin. Ölümün eşiğine gelip de Mr1 dövüşünde kalkıp indirmedi mi Zoro?

Fikir değişmesi ile alakası yok tartışıyoruz sadece. Zoro fanıyım çünkü öyle mi? Bunu da kelepçe ile Queen aldıran sen diyorsun çok ilginç.

Aynen Luffy ne derse o doğru. Franky ya da Nami derse ama değil şöyle böyle başkası deyince.:good:
Kanıtı Enel'dir. Luffy olmasa ayağını koklata koklata öldürecekti Zoro'yu. Enel'de Luffy gelmeseydi ne oluyordu sonucu gördük. Lucci'de de olmasa görürdük bunları da sözlerle beyan ettiler. Zoro, Lucci için normal biri değil diyip, yardıma gidelim diyen Usop'a bile hayır diyor. Sana göre Lucci'yi indirirdi.

Tamam öyle olsun. Sen yeter ki kırılma dostum.:S

Kanıtı Enel'dir. Luffy olmasa ayağını koklata koklata öldürecekti Zoro'yu. Enel'de Luffy gelmeseydi ne oluyordu sonucu gördük. Lucci'de de olmasa görürdük bunları da sözlerle beyan ettiler. Zoro, Lucci için normal biri değil diyip, yardıma gidelim diyen Usop'a bile hayır diyor. Sana göre Lucci'yi indirirdi.

Tamam öyle olsun. Sen yeter ki kırılma dostum.:S
Enel mi? Hani şu Luffy'nin sırf lastik diye etkilenmediği adam mı? Bak diyorum DETAYLAR. Usopp ile arasında ki konuşmanın detaylarını da yazdım ama neyse.

Neyse artık klasik tartışmalar bunlar. Az kaldı zaten kim neymiş göreceğiz ileri ki bölümlerde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık