Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Peki Karasakal Korsanları'ndan herkesin ödülü açıklandı da geriye bir tek Burgess'in ödülü mü kaldı?

İkincisi; ödül neye göre veriliyor? Tek bir şart mı var ödül verilirken.

Üçüncüsü olarak aynı mesaj sana da atayım:

Sen orada ''Kaptanın her ödülü arttığında, tayfanın da ödülü artar.'' diye bir şey mi görüyorsun? Ödüller Denizciler'in gözünden veriliyor. Ve burada sağ kol diye en fazla ödül artışını o alacak diye bir kural yok. Ya da Tüm Kek'te olduğu gibi Luffy ödül aldı diye, oraya gitmeyen Zoro ödül alacak diye bir kural yok. Ya da sen manga okurken Nami'nin yaptıklarını gördün diye, o durumu bilmeyen Denizciler'in Nami'nin ödülünü arttırma durumu yok. Adam ödülü Denizciler'in gözünden veriyorum diyor, siz de biz okuyoruz bizim bakış açımızdan veriyor diye düşünüyorsunuz herhalde.
1-) Burgess'ın sağ kol olduğunu söylemedim ki bence değil. Hatta sağkol olduğunu düşünmediğimden onu örnek göstermiştim zaten.

2-) Zaten ödül şartının dışında bir şeye değindim ben. Kaptan hakkında bilgi, planları vs vs.

3-) Orada kaptanın ödülünün artmasından ziyade başı büyük adamın astlarının tehlikeli oluşuna bir gönderme var. Bu duruma da Chinjao'nun bile dahil olmadığını düşünüyorum. Potansiyel tehlike hissetmiş olmaları gerekiyor.

Seriyi denizci tarafında göremediğimizden ikimizin de yazdığı havada kalıyor. Ama o röportaj çok fazla yere çekilebilir. Geniş bir konu ahanda bu diyemem ben.

Neyse hep aynı şeyleri konuşuyoruz zaten. Benim dediğim şey Sanji bu ikiliyle yarışamaz bu.
Sanji'yi niye tayfanın ilk ikisiyle kıyaslayalım? Bazı açılardan öndedir arkadadır orası ayrı ama üçlünün güç sıralaması aynıdır. Nasıl ki King için "Kaido ile yarışamaz." gibi bir cümle kurmuyorsak Sanji için de kurmayız, net çünkü.

Aynı şey Luffy'nin Zoro'dan üstte olduğu konusunda da net. Anlaşmazlık burada çıkıyor. (Kaptanın sağ koldan üstün olduğunu anlatmaya çalışıyorum şu an :oops::rolleyes::p)

Sanji'yi niye tayfanın ilk ikisiyle kıyaslayalım? Bazı açılardan öndedir arkadadır orası ayrı ama üçlünün güç sıralaması aynıdır. Nasıl ki King için "Kaido ile yarışamaz." gibi bir cümle kurmuyorsak Sanji için de kurmayız, net çünkü.

Aynı şey Luffy'nin Zoro'dan üstte olduğu konusunda da net. Anlaşmazlık burada çıkıyor. (Kaptanın sağ koldan üstün olduğunu anlatmaya çalışıyorum şu an :oops::rolleyes::p)
Biraz üstte olması ayrı fark attı demek ayrı. Yoksa ilk seçenekle çok sorunum yok :D

Olay Law'a ne ara geldi ya.:D Adam tek başına o tayfayı sırtında taşıyıp Yeni Dünya'ya getirmiş. Daha saygı duyulması lazım. Bir de Bepo'dan ödül bekledin de Bepo'nun ne katkısını gördün ya da Denizciler'in dikkatini çekecek ne katkısı olmuş diye sorarlar adama.:D
Bunların işi gücü Law. :oleyo: Nasıl bir kuyruk acıları varsa :hhh::hhh:

Şaka şaka alınmasınlar şimdi. :D

Birde adam tek başına Rockey Limanı Olayını gerçekleştirip hükümeti diline dolatmış. Daha ne olsun. :D

Son düzenleme:
@Çörekçioğlu Luffy

Mantığı açık işte; Karasakal korsanlarından en güçsüzlerden biri Burgess. Bu konuda hemfikirizdir. Ama bu Burgess, Teach'in en yakın arkadaşı. Teach ile ilgili bir sır varsa bunu bilir, haliyle denizciler bunun ödülünü arttırıp, yakalamak & yakalatmak isterler.

Şimdi pembesakal korsanlarına bakalım. İkinci adamın bilgisini ne yapacaklar?

Yani o ödül öyle herkese verilmez, aynı sebepten verilmez. Boşuna mı ajan yollanıyor yonko mekanlarına?
Teach'in Burgess için planları var. Bu adam serideki en fazla meyve bilgisine sahip kişilerden biri,tayfadaki her eleman için doğru meyvenin ne olduğunu hesaplayalı ve belirleyeli çok olmuştur. Her ne kadar şu ana kadar güç bakımından Shiryuu Teach'in hemen ardından geliyor gibi gözükse de bir meyve desteği ile Burgess Shiryuu'yu geçebilir,hatta geçecektir,inanıyorum.

Şu Zoro gelecek bölüm bi yargı dağıtsın söz 1 ay boyunca ne Zoro fanlarıyla ne de kendisiyle uğraşacağım ama bir şeyler yapsın artık! Bizim bildiğimiz Zoro bu değil...

Şu Zoro gelecek bölüm bi yargı dağıtsın söz 1 ay boyunca ne Zoro fanlarıyla ne de kendisiyle uğraşacağım ama bir şeyler yapsın artık! Bizim bildiğimiz Zoro bu değil...
Bir şeyler yapacak az kaldı. Her nasıl olursa olsun bir helal çekecez gibi geliyor. Dayak yese bile ki ben yakın bir zamanda ölümüne dayak yiyeceğini düşünmeye başladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık