Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoroyu 7. komutan olarak gören birine çok bile yazdım. Daha fazlasına gerek yok.

Bakıyorum da yine saçmaladığım bir gün.. Alışkanlık yapacak dikkat et :)

Bir de insanların yazmadığı bir şeyi yazmış gibi lanse edip farklı bir algı yaratmaya çalışma. Böyle hinlikler için daha çok gençsin.
Tartışmada üslubun onemli olduğunu bilmeyen kişiye ve Zoro'ya 7tumen komutani dedigim halde boyle laf eden kisinin goruslere de saygili olmasini beklemek benim hata. :) Eger dediğin gibi bir sey yapmıssam insan olmayı ogrenememisim demektir.

Ayarsız ya. Kalbi tekleyip diz çökmüşken saldıran Akainu, ama kalleş olan WB. Neden? Çünkü arkadan saldırdı. E bu adam oğlunu öldürmüş ne yapacaktı? Kasıtlı yapılmış bir şey de değil. Gayet WB'nin üstün olduğu gösterildi o savaşta.
WB'nin kalbi teklemese zaten Akainu zor hasar verirdi. Oda adam daha kolay yıkılsın diye tam zamanında kalbini tekletip adamı devredışı yaptı Akainu'da o an hasarı verdi. Bence savaşta düşmana yapılan olaylar sonucunda karakterlere kalleş vb. kelimeler kullanılmamalı çünkü savaşta adamlar birbirini öldürmeye çalışıyor. Herkes düşmanın zayıflığını kolluyor. Hani kalleşçe öldürmek ile onurluca öldürmek arasında bir fark yok bana göre. ikisi de öldürmek, ikisi de yok etmek. Geri kalan karakterleri yüceltmek veya gömmek istendiğinde kullanılabilecek kelimeler.

Tartışmada üslubun onemli olduğunu bilmeyen kişiye ve Zoro'ya 7tumen komutani dedigim halde boyle laf eden kisinin goruslere de saygili olmasini beklemek benim hata. :)
Görüşüne saygı duymadığım kısımdan bahsediyorsan o konuda aynı şekilde hatta misliyle dalga geçer üslupta yazıp duran sensin. Kör kendini görmezmiş.

2. ve 3. komutan amiral alır demekle Zoro 7. komutan seviyesi demek aynı saçmalıktır. Bu saçmalıkta saygı duyulacak ne var ? Fikir ayrılığı farklı şeydir saçmalamak farklı şeydir. Benim saçmalık içermeyen fikir ayrılıklarına saygım var tabi ki. Ama seninkilere yok.

Bu durumda yazdığın bazı şeylere ne benim ne de başkasının saygı göstermesini bekleyerek bu konuda çeşitli algı çabalarına girmeye hakkın yok. Kusura bakma :byee:

Ben Akainu'yu savaştan dolayı hiç eleştirmem çünkü dediğim gibi savaşta tek bir amaç var düşmanı yenmek.Hangi yolla olursa olsun. Savaşta onur yüzünden düşmana kaybedersen sadece sen değil senin koruduklarında zarar görür. Bu yüzden sonunda yenebileceğin her yol mübahtır bana göre. WB'nin arkadan dalması ise öfkeden dolayı büyük ihtimalle. Ace ölünce adam kendini kaybetti bu yüzden normalde yapmayacağı birşey yaptı. Ha bana göre normalde öyle birşey yapsa bile beni rahatsız etmez. Adam korsan, bir korsan için rakibini en zayıf anında yakalaması kadar doğal birşey yok.
Güzel güzel. WB'nin korsan olarak anilmasi güzel. Akainuya gelen eleştirileri konuda bulabilirsin. Squardoyu elestirene bunu eleştiriyorum. Yoksa normal tabii.

WB'ye bir Isa muamelesi gösterilmesi, sırf Ace'i öldürdü diye nefrer duyulması olayı yerine böyle düşünülmesi daha iyi

Üslubumun tam olarak neresinden rahatsız oldun ? Görüşüne saygı duymadığım kısımdan bahsediyorsan o konuda aynı şekilde hatta misliyle dalga geçer üslupta yazıp duran sensin. Kör kendini görmezmiş.

2. ve 3. komutan amiral alır demekle Zoro 7. komutan seviyesi demek aynı saçmalıktır. Bu saçmalıkta saygı duyulacak ne var ? Fikir ayrılığı farklı şeydir saçmalamak farklı şeydir. Benim saçmalık içermeyen fikir ayrılıklarına saygım var tabi ki. Ama seninkilere yok.

Bu durumda yazdığın bazı şeylere ne benim ne de başkasının saygı göstermesini bekleyerek bu konuda çeşitli algı çabalarına girmeye hakkın yok. Kusura bakma :byee:
Algı çabalamasını girmişsem dedigim gibi insan olmayı becerememisim demektir.

He birde senin mantıkla gidersek Zoro'nun 3 tumen komutanı seviyesini dediğini sacma bulup göruşlerini onemsemiyorum diyebilir tek mesaj dahi yazmayabilirdim. Ama tabi algı yaptiğım icin cevap vermisimdir zaten.:)

Lütfen seni küçümsedigim mesajlarimı yonetime bildir. Onlar da gereken cezayı versin.:good:

Güzel güzel. WB'nin korsan olarak anilmasi güzel. Akainuya gelen eleştirileri konuda bulabilirsin. Squardoyu elestirene bunu eleştiriyorum. Yoksa normal tabii.

WB'ye bir Isa muamelesi gösterilmesi, sırf Ace'i öldürdü diye nefrer duyulması olayı yerine böyle düşünülmesi daha iyi
Ace'i öldürdüğü için nefret edilmesi biraz normal durum. Ace ile okuyucu veya izleyicinin empati yapması daha basit. Neredeyse her şeyini gördük Ace'ın ve ana karaktere yakın birisi. Onun dışında dediklerinde haklısın. Orası bir savaş, mertlik alanı değil. Eleştirmemiz gereken Squardo adlı çapsız.

Ace'i öldürdüğü için nefret edilmesi biraz normal durum. Ace ile okuyucu veya izleyicinin empati yapması daha basit. Neredeyse her şeyini gördük Ace'ın ve ana karaktere yakın birisi. Onun dışında dediklerinde haklısın. Orası bir savaş, mertlik alanı değil. Eleştirmemiz gereken Squardo adlı çapsız.
Hem de ne capsiz. Bu arada gel konu değişip onu konusalim. Bu Squardo Roger tarafından katledilen adamdı değil mi? Rogerin adam öldürdüğünü düşünüyor musun?

He ya. Babaya el kaldıran hain evlat.

Savaşta her şey mübahtır ifadesini pek doğru bulmasam da burada konuştuğunuz şeyler, evet, savaşta kabul edilebilir davranışlar.

Ama biz Akainu'yu Ace'i öldürdüğü ya da savaşta yaptıkları için eleştirmiyoruz sadece.
Cidden kötü biri bu adam. :of:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık