Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya şimdi bunlar bahane değil.Soru tekniğini 1 dakikada çözen adam bu.Nizami kılıç tutup savurmasını mı öğrenemeyecek ? Eski kardeşleri ikisi de eline ne bulduysa kullanıp yetişkin dövüyordu.Sabo kullanıyordu Ace de meyve yokken kullanıyordu galiba.

Hani bu seviyelerde kalsa tamam kullanmasın.Ancak dikkat edersen üst ligde ya kılıç ya silah şart.Wb bisento kullanıyor Roger kılıç kullanıyor.Teach yine silah kullanıyor kılıç gelse şaşmam.İlla ki eşitlik durumunda etkisi oluyor demek en ufak hatayla kazanma durumunda.
Garp kullanmıyor. Bakalım göreceğiz artık.

Bu arada dediğim yeri buldum. 2018'deki röportajlarda söylemiş. Bunu bana biri söylemişti oradan hatırlıyordum.

Edit:

Luffy dreams of becoming the Pirate King, but what does that mean?

On one hand, Luffy believes that the Pirate King is “the person with the most freedom in the world.” On the other hand, Luffy always acts on behalf of others. He thinks it’s cool to help the people in front of him. If he can make other people feel better, he’ll be happy himself. And then, those he helped will return the favor. I believe that this samurai spirit—having a chivalrous heart that beats for others—should be passed down to future generations.

Kaynak:https://edomonogatari.wordpress.com/2018/07/24/yomiuri-oda/

Garp kullanmıyor. Bakalım göreceğiz artık.

Bu arada dediğim yeri buldum. 2018'deki röportajlarda söylemiş. Bunu bana biri söylemişti oradan hatırlıyordum.

Edit:

Luffy dreams of becoming the Pirate King, but what does that mean?

On one hand, Luffy believes that the Pirate King is “the person with the most freedom in the world.” On the other hand, Luffy always acts on behalf of others. He thinks it’s cool to help the people in front of him. If he can make other people feel better, he’ll be happy himself. And then, those he helped will return the favor. I believe that this samurai spirit—having a chivalrous heart that beats for others—should be passed down to future generations.

Kaynak:https://edomonogatari.wordpress.com/2018/07/24/yomiuri-oda/
En güçlü savaşçı ruhu diyebilir daha da öte diyebilir ama samuray ile uzaktan yakından alakası olmadan samuray ruhu demesi saçma bana göre.Neyse...

Oda'nın Samuray ruhuna bakış açısı da belli oluyor orada.
Burada Luffy onurlu biri olduğu için samuray ruhu demiş. Ama sadece onur ve iyilik yetmiyor onu diyorum. Yani kılıcın yolu diye o yüzden yazıyorum. Çünkü Kılıcı hazinesi olarak görmek, kılıca duyulan saygı. Mesela Zoro'nun kırılan kılıcına saygı gösterip,mezar yapması. Ama Luffy'nin kılıcın kınını fırlatıp, kullanmadığı halde kılıcı sağa sola sallaması ki bu saygısızlıktır.

Burada Luffy onurlu biri olduğu için samuray ruhu demiş. Ama sadece onur ve iyilik yetmiyor onu diyorum. Yani kılıcın yolu diye o yüzden yazıyorum. Çünkü Kılıcı hazinesi olarak görmek, kılıca duyulan saygı. Mesela Zoro'nun kırılan kılıcına saygı gösterip,mezar yapması. Ama Luffy'nin kılıcın kınını fırlatıp, kullanmadığı halde kılıcı sağa sola sallaması ki bu saygısızlıktır.
Serinin yazarı ve çizeri sen değilsin neyseki , senin ne düşündüğün seriyi pek etkilemiyor ;)

Orada onurla alakalı bir şey görmedim. Neyse boş ver.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık