Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin tankman'e geçtikten sonra Kraker dövüşünde harcadığı tek efor krakerleri yerken harcadığı efordur. O bir dövüş değil yemek yeme yarışmasıdır :)

Eee o bayılmada darbenin etkisi daha büyük değil mi? Bundan önce Zoro kaç yerde açlıktan dolayı bayıldı da, bayılmasına ana sebep olarak açlığı görelim. O yüzden darbe etkisi varken, ben açlığa o kadar takılmam. Özet bu.

İkisinin final acıları bir mi? Hangisinin güç durumu vücuda daha fazla etki yapıyor sence? Bunu anlatmaya gerek yok herhalde. Ve o acılar birikirken, Luffy bir yandan savaşıyor. Zoro ise acıları alıyor. Hangisi daha zor sence? Yani şu örneğe girmek istemiyorum ama yine de vereyim: Spor yaparken belli bir spor yaptıktan sonra tek seferlik büyük bir ağırlığın altına girmek ile hem ağırlık kaldırıp aynı zamanda boks çalışan birini hayal et ve bunu belli bir süre yapsın. Hangisi daha zor sence.
Güzel kardeşim, Zoro'nun daha önce açlığına hiç vurgu yapılmadı değil mi? Bunda hemfikiriz. Burada ekstra bir durum, hikaye var. Nasıl kıyas yapıyorsun öncekilerle? Darbe tabii ki büyük etken ama biz diyoruz ki; sadece darbe alsaydı ya da sadece aç kalsaydı bayılmazdı. İkisi birleşince bayıldı. Hangisi büyük, hangisi küçük; ne fark eder?
Zoro da acılarını biriktirirken savaşıyor. Sınırına geliyor ama bayılmıyor. Luffy de acılarını alırken savaşıyor. Sınırına geliyor ve bayılıyor. Buradan nasıl Luffy'yi üstün çıkarıyorsun?
Üstüne Zoro, Luffy'nin acılarını da alıyor. Buna rağmen belli bir süre bayılmıyor. Aynı Zoro, şimdi açlık+darbeye bayılıyor. Gel de kıyasla şimdi.

Güzel kardeşim, Zoro'nun daha önce açlığına hiç vurgu yapılmadı değil mi? Bunda hemfikiriz. Burada ekstra bir durum, hikaye var. Nasıl kıyas yapıyorsun öncekilerle? Darbe tabii ki büyük etken ama biz diyoruz ki; sadece darbe alsaydı ya da sadece aç kalsaydı bayılmazdı. İkisi birleşince bayıldı. Hangisi büyük, hangisi küçük; ne fark eder?
Zoro da acılarını biriktirirken savaşıyor. Sınırına geliyor ama bayılmıyor. Luffy de acılarını alırken savaşıyor. Sınırına geliyor ve bayılıyor. Buradan nasıl Luffy'yi üstün çıkarıyorsun?
Üstüne Zoro, Luffy'nin acılarını da alıyor. Buna rağmen belli bir süre bayılmıyor. Aynı Zoro, şimdi açlık+darbeye bayılıyor. Gel de kıyasla şimdi.
Daha geçen örnek verdim Buggy durumuna. Buggy karşısında darbe alıp onun etkisiyle bayılmıyor mu bu adam(Kan kaybını falan hesaba katarsın herhalde). Ona rağmen nasıl sadece darbe alıp bayılmazdı diyebiliyorsun?

Valla Luffy ile Zoro aynı derece acı biriktirip savaşıyorlar diyorsan ne diyeyim.

Jack 5 gün hiç dinlenmeden gece gündüz İnu ve Neko'ya karşı savaşmış. Öyle alelade birileri de değil.

Bir darbeye bayilmis Zoro bu adamı yenecek? :D Torpilin alası olur.

Daha geçen örnek verdim Buggy durumuna. Buggy karşısında darbe alıp onun etkisiyle bayılmıyor mu bu adam(Kan kaybını falan hesaba katarsın herhalde). Ona rağmen nasıl sadece darbe alıp bayılmazdı diyebiliyorsun?

Valla Luffy ile Zoro aynı derece acı biriktirip savaşıyorlar diyorsan ne diyeyim.
O zaman ben de Mr1 dövüşünü örnek vereyim. Ne darbeler aldı. Kendi ağzıyla ölümün eşiğine geldiğini söyledi. Bayılmadığı gibi Nami'yi de sırtlanıp koştu. Bunu da kıyasa katalım mı?
Ben ne demek istiyorum biliyor musun? Bu sahneler arasında mantık yok. Kıyas yaparsan Oda'nın duruma göre farklı senaryolar çizdiğini görürsün. Herkes görür ama kimsenin işine gelmez.

O zaman ben de Mr1 dövüşünü örnek vereyim. Ne darbeler aldı. Kendi ağzıyla ölümün eşiğine geldiğini söyledi. Bayılmadığı gibi Nami'yi de sırtlanıp koştu. Bunu da kıyasa katalım mı?
Ben ne demek istiyorum biliyor musun? Bu sahneler arasında mantık yok. Kıyas yaparsan Oda'nın duruma göre farklı senaryolar çizdiğini görürsün. Herkes görür ama kimsenin işine gelmez.
Böyle örneklersek bende vereyim Zoro'nun Luffynin acılarının ufak bir kısmını yiyip nereseyse bayılacak olması fakat daha fazlasını yiyip ayakta kalması buda o zaman bir dayanıklılık kıstası olmasın herkes işine gelen tarafı ile yorumlasın

Böyle örneklersek bende vereyim Zoro'nun Luffynin acılarının ufak bir kısmını yiyip nereseyse bayılacak olması fakat daha fazlasını yiyip ayakta kalması buda o zaman bir dayanıklılık kıstası olmasın herkes işine gelen tarafı ile yorumlasın
Çok güzel işte. Demek istediğim bu. Şimdi, forumda herkes bu anlamsız tartışmaları bırakır mı sence?

Katmak istiyorsan kat yav. O beni alakadar etmez. Ama nerede kullandığın önemli. ''Zoro dayanıksız değil'' de mi ya da Zoro'nun dayanıklılığını başka karakterlerle karşılaştırmak için mi kullanacaksın falan filan. Ben beni neden alıntıladığını bile anlamış değilim hala. Ben Zoro'ya dayanıksız gibi bir şey demiyorum. Bölüm yorumlarına bakabilirsin. Dediğim şey ''Zoro'nun sizin zannettiğiniz gibi arşa çıkarılacak seviyede dayanıklığı olmadığı.''

İşte senin demek istediğin beni etkilemiyor ki. Sen neden beni alıntılayıp coştun, bilmiyorum. Bu olayı ele aldığımda benim açımdan darbenin etkisi daha büyük. Çünkü Zoro'nun önceki dönemlerinde darbeden dolayı bayılmışlığı var. Emsal bir olayı var yani. Bir de şu benim garibime gidiyor. Geçenlerde sizden birisi dedi. Eğer bir durumun öncesinde daha ağır halleri olduğunda bile o davranış gerçekleşmeyip daha az etkili olan durumda gerçekleşmişse o yeni durum senaryo/istisna gibi bir şey demişti. Ve bunun üzerine bu darbeyi/darbeden dolayı bayılmayı senaryo falan denmişti. Ama şimdi bakıyoruz; Zoro daha önce açlıktan dolayı bayılmamış, geçmişte daha ağır açlık şartlarına dayanmış ve o arkadaşların mantığına göre bu açlık olayı senaryo olması lazım. Fakat gel gör ki şu anlık o kadar değere bindi ki darbenin senaryoluğu çöpe gitti. Hayret...:)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık