Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Luffy olur, unutulur.

Zoro olur, ilerde handikap olur ,senaryo olur.
Tamam da Zoro iyileşmezse handikap olur denmiyor mu? Luffy et ve süt yedi, uyudu sonra iyileşmedi mi? O zaman onlara da bakmamız gerekmiyor mu?

Nedense dayanıklılık konusunda zaman atlaması öncesi Luffy hep acı içinde dövüştü deniliyor da, sanki Zoro ve Sanji keyif içinde dövüşüyorlardı. Adamlar rakiplerinin her ataklarını vücutlarında hissettiler. Luffy'nin durumuyla pek bir farkı yoktu.

Son düzenleme:
Tamam da Zoro iyileşmezse handikap olur denmiyor mu? Luffy et ve süt yedi, uyudu sonra iyileşmedi mi? O zaman onlara da bakmamız gerekmiyor mu?

Nedense dayanıklılık konusunda zaman atlaması öncesi Luffy hep acı içinde dövüştü deniliyor da, sanki Zoro ve Sanji keyif içinde dövüşüyorlardı. Adamlar rakiplerinin her ataklarını vücutlarında hissettiler. Luffy'nin durumuyla pek bir farkı yoktu.
Burdakilerin hepsi peş peşe olan şeyler. O arada hiç et yemedi ya da iyileştirilmedi. Arada kısa kestirdiği oldu sadece. Tüm bunların hepsini kısa sürede yemek yemeyle ve 3 saatlik uyku ile atlattığını varsayalım ki olabilir bu yine de direncini gosterir. Ama bundan sonrasinda Luffy, Katakuri gibi bir adama karşı savaştı. Neredeyse dövüşlerinin ilk yarısı boyunca tek taraflı dayak yedi. Sonrasında midenin bir kısmını bıraktı yine de devam etti üstüne 3 saat daha. Bunun son 40 dakkası Snake man modunda. Atakların şiddetini sen hatırla. Zoro bir darbe aldı, bayıldı. Üstüne yarasına bakım yapıldı. Uykusunu çekti. Final savaşına da belki de günler var. Öyle bir yara handikap olarak kalabiliyorsa belki de olaya bakış açınızı biraz degiştirmelisiniz.

Ben bayılmasını beklemiyordum. Bırak bayilmayi üstüne Gyukimaru'ya döner kılıcı da alır sonra kadınla beraber giderler yarayı kadın sarar diyordum.

Son düzenleme:
Yani bir açıklama ya da istek nasıl saptırılır bunun örneğisin oysa ki ben görür görmez Kıroko çıkmış diye seni etiketledim. Yazıklar olsun hep bi fesatlık hep bir fırsat kollama :( ayrıca kuşların tipi de Kanjuro çizmiş gibi.. :(
Bu arada alıntın bana gelmedi lan nerede etiketledin? Onu bile becerememişsin :/

Burdakilerin hepsi peş peşe olan şeyler. O arada hiç et yemedi ya da iyileştirilmedi. Arada kısa kestirdiği oldu sadece. Tüm bunların hepsini kısa sürede yemek yemeyle ve 3 saatlik uyku ile atlattığını varsayalım ki olabilir bu yine de direncini gosterir. Ama bundan sonrasinda Luffy, Katakuri gibi bir adama karşı savaştı. Neredeyse dövüşlerinin ilk yarısı boyunca tek taraflı dayak yedi. Sonrasında midenin bir kısmını bıraktı yine de devam etti üstüne 3 saat daha. Bunun son 40 dakkası Snake man modunda. Atakların şiddetini sen hatırla. Zoro bir darbe aldı, bayıldı. Üstüne yarasına bakım yapıldı. Uykusunu çekti. Final savaşına da belki de günler var. Öyle bir yara handikap olarak kalabiliyorsa belki de olaya bakış açınızı biraz degiştirmelisiniz.
Öyle bir yara handikap yapmaz da, olay örgüsünün nasıl olacağı belli bile değil. Luffy kaçtığı anda zaten olaylar daha çok karışacak sence 9 gün hiçbir şey yapmadan bekleyecek mi? Ayrıca kaç saat aç kaldığını yazmadın bile. Sence Luffy o kadarlık acıkma ile o hale gelecek birisi mi? Senaryo diyenlere laf yapıyorsunuz da; sırf dayanıklılık konusunda değil, birçok konuda Oda sırf hikaye ilerlesin diye karakterleri benzer durumlara sokabiliyor.

Ayrıca cidden dayanıklılık konusunda Zoro'yu diğer yaptıklarını es geçip, bu olay üzerinden gidecek isek bence bakış açısını değiştirmesi gereken ben değilim. Bana daha çok tayfadan kimsenin Luffy'ye hiçbir konuda yakın olmasını istemiyormuşsun gibi geliyor :D

Öyle bir yara handikap kalmaz da, olay örgüsünün nasıl olacağı belli bile değil. Luffy kaçtığı anda zaten olaylar daha çok karışacak sence 9 gün hiçbir şey yapmadan bekleyecek mi? Ayrıca kaç saat aç kaldığını yazmadın bile. Sence Luffy o kadarlık acıkma ile o hale gelecek birisi mi? Senaryo diyenlere laf yapıyorsunuz da sırf dayanıklılık konusunda değil, birçok konuda Oda sırf hikaye ilerlesin diye karakterleri benzer durumlara sokabiliyor.

Ayrıca cidden dayanıklılık konusunda Zoro'yu diğer yaptıklarını es geçip, bu olay üzerinden gideceksen bence sen bakış açını değiştirmelisin. Bana daha çok tayfadan kimsenin Luffy'ye hiçbir konuda yakın olmasını istemiyormuşsun gibi geliyor :D
Yo zamanında abartıp , bazı karakterleri ezip şu an bahsettikleri senaryo etkisini o ara hiç düşünmemiş olanlara karşı olabildiğince ders verici şekilde yazıp anlamalarını sağlamaya çalışıyorum. İster istemez de hatırlanıyordur.:D O yüzden bu kadar sessiz buralar. Denilebilecek bir şey yok çünkü.:D

Ben de bunu olabildiğince hatırlatmaya çalışırım. Bokunu da çıkaracağım gibi duruyor.:(

Yo zamanında abartıp , bazı karakterleri ezip şu an bahsettikleri senaryo etkisini o ara hiç düşünmemiş olanlara karşı olabildiğince ders verici şekilde yazıp anlamalarını sağlamaya çalışıyorum. İster istemez de hatırlanıyordur.:D O yüzden bu kadar sessiz buralar. Denilebilecek bir şey yok çünkü.:D

Ben de bunu olabildiğince hatırlatmaya çalışırım. Bokunu da çıkaracağım gibi duruyor.:(
Tamamdır, o zaman :D Umarım fazla abartma olmaz, sonrasında iş iyice kısır döngüye girecek.

Bayılmasın bende beklemiyordum köprücük samuray şerefsizce sırıtınca dedim kesin zehir koydu bu ama öyle çıkmaz
Zoro bu kızı düşürsün bence Robin tashigi hep fasafiso:fool:

Funduska

Gerçekten öyle mi düşünüyorsun, bana laf mı çarpıyorsun onu anlamadım. Bana diyorsan şöyle cevap vereyim. Tottland'dan beri bırakmayı düşünüyorum. Ama başlayalı kaç sene geçtiği için bir türlü kıyamıyordum. Bu bardağı taşıran son damla oldu yani.
Ya niye laf çarpıtayım tadım kaçık zaten,nasıl laf çarpıttığımı düşündüğünü de anlamadım.Çok açık ve net bir cümle yaźmıştım halbuki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık