Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
La Bluno 800 küsür dorukideyken Sanji'yi billur geçe geçe dövdü.30 küsür bölüm sonra nerdeyse 3 katı dorukideki adamı normal tekmeleriyle ağlatıyordu.Sanki tutarlılık abidesi bir seri takip ediyorsunuz.

Kişinin etkisi >>>>>>>> Kılıcın kalitesinin etkisi bu da inkar edilemez.
Valla aradaki durum herkesin kendi takdiri. Ama kılıç etkisi hiç yabana atılacak bir durum değil. Mihawk karşısında Zoro'nun diğer iki kılıcı kırılırken isimli kılıcın kırılmaması kişi etkisiyle nasıl açıklanır bilemem. Ya da Zoro, Ryuma'nın kılıcını alır almaz attığı ilk kesişte eskiye nazaran belirgin bir fark oluşturmuşsa bu aradaki fark kişi etkisi ile nasıl açıklanır, onu da bilemem. Ve seri bitmeye yaklaşmışken, haki gibi dövüşe etki edecek bir sürü kavram ve durum dövüşlerde kullanılmaya başlamışken biz hala Zoro hangi kılıcı alacak diye soruyorsak, bu durumu kişi etkisi ile hiç açıklayamam. Gibi gibi.

En azından bu arc vasıfsız komutan olmayacak galiba. Güçlerini görmesek de sevdim ben hepsini. Başta tipini beğenmediğim queen’i bile karakterinden dolayı sevdim.

King koca big mom tayfasını tek başına ülke dışında tutuyor.
Queen hapishaneyle ilgileniyor. Luffy’nin iradesini kırmakla meşgul.
Jack zaten garibim heryere o koşturuyor:D yakında dalar gene birilerine.

Hepsi meşgul. Ailesi katledilirken oturup meyve suyu içen biri yok aralarında.

Katakuri-Luffy anime dövüşünü bitirdim. İyiydi baya iyiydi beklentimin üstüne çıkmışlar. O yüzden beğendim. Tabi şu dövüşü mesela Mad yapsaydı Keltoş vs Borosu düşününce bu dövüşte ne yaparlardı acaba desemde gayet iyi yapmış Toei isteyince sende yapabiliyorsun demek. Yalnız animeden izleyince tekrar anlıyorsun Katakuri ne dövmüşsün be. Öyle böyle dövmemiş. Resmen Koca Ana sorusunu sorduğunda bu dövüş o zaman geldiğinde bitecek der gibi. Oda bu dövüşü çok iyi çizip kurgulamış ama Luffy yendi gibi göstermesi saçmalık olmuş. Bu karşılaşmanın hakkı en fazla berabere ki beraberlik bile Katakuri açısından bir yenilgidir. Belki de Oda aslında bu mesajı vermiştir ;) Şu anlaşıldı ki tekrardan Katakuri Dofun falan baya üstünde Dof Bound man karşısında mala bağlarken Katakuri daha hızlı olan Yılan Adamı çözüp hemen karşılık verip onu da dövüyor resmen. Bence bu amiral seviyesi net. Queenin ödülü yüksek olsa da Katakuri ile kıyaslamayacağım asıl o konu için Kingi bekliyorum. Göstereceği şeyler benim açımdan sağ kol-amiral seviye görüşümü güçlendireceğini düşünüyorum. Bekleyip görelim ama karakter konusunda Adamkuri kere Katadam zirve budur adamlıkta.

Mama korsanlarında bir taraf en büyük çocuk kaptan olur, bir taraf en güçlüsü olur diyor.
En büyük kız ve en büyük oğlan Wano'da. Bi ihtimal ölürlerse Mama ile beraber en büyük Kata kalır. Her iki tarafında gönlü olur gibi eğer tüm tayfa bu şekilde bölünürse. Oluşum tuhaf olacak.

Yav dalga geçmeyin biraz mantıklı olun. :D Tamam sal Napoleon'u kendi başına herkesi kessin.Sonuçta ananın ruhundan yapıldı malzemesi güçlü.Ana hiçbirşey yapmasın tek başına halletsin.

Senin dediğin şekilde olsa Mihawk her kılıcın yoru gibi olabileceğini söylemezdi.Bu lafından kılıcın ne olduğunun kişiler arasında fark yaratmadığı anlaşılıyor.Ruh,haki,irade ve diğer parametreler bunlar kişiler arasında fark yaratıyor.

Kişinin etkisi >>>>>>>> Kılıcın kalitesinin etkisi bu da inkar edilemez. :)
Her kılıç Yoru olabilir derken kastettiği ne onu irdelemek lazım. Çizik konusuna gidiyor bu konu. Evet çizik olmasın diye kaplıyorlar bu anlamda Yoru gibi olabilir. Diğer anlamda zaten olamaz. Yoksa ne diye bir hiyerarşi var. Onun dışında bak yine diyorum. Orada yazan bu. Sen ister uzmanlık de ister başka bir şey de.

Orda da kılıç çekmekle ilgisi yok :) Kılıcı hızlı çekse yerinde kalır. Kılıcı hızlı çekmesiyle hareket etmesi arasında bir bağlantı yok ki. 23. saniyeye bakalım:

İster shishi son son ister rashomon olsun tekniklerde ileriye doğru bir hareket söz konusu. Mr 1, Kuma, Px gibi düşmanlar karşısındaki örneklere bak. Saldırıdan sonra hep rakibin arkasına geçiyor Zoro. Sadece Kuma'da arkasına geçmiyor onda da Kuma Zoronun saldırısını gözlem haki ile görüp kendini geriye doğru attığı için. Velhasıl hareket olmasa böyle bir durum olmaz Zoro'da. Sanji örneğini de atayım. 2:42'den sonra bakalım:

Sanji Zoro yan yana. Ama Zoro Px'in işini Sanji'den daha önce bitiriyor.

Velhasıl burada kıyas ne Luffy ne Sanji. Lakin hız konusunda iyi durumda olan Sanji bile kimi yerlerde Zoro'nun gerisinde kalmış, Zoro kısa mesafelerde patlayıcı gücünden kaynaklı yüksek hızlar göstermiş ise Law gibi yavaş bir karakter bu konuda Zoro'nun önüne koyulamaz.
Genel olarak söylediğin şeylerde bir sıkıntım yok fakat o yıkıcı gücün Zoro'nun bireysel hızından değil tekniğin içeriğinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. O bir anda ışınlanma gibi görünen rakibin arkasına geçme durumu sahneye estetik katmak amacıyla çoğu kılıç dövüşü için çizilir. O ani yer değiştirme durumu karakteri göründüğünden hızlı olduğunu düşünmemize sebep oluyor.

Demek istediğim hızından ziyade tekniğin içeriği gücün çıktığı yer. Sanji nasıl eline kılıç versen o hıza rağmen öyle kesişler yapamayacak bir karakter ise Zoro Sanjiye kıyasla daha yavaş olmasına rağmen o kesişleri çıkarabiliyor.

Demem o ki o sahnelerde Zoro'nun hızından ziyade yaptığı teknik ön planda. Tabi bu benim manga yorumlama şeklim. Başkası başka şekilde de o sahneleri yorumlayabilir.:sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık