Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@twei
Doğru da geleceği gördükten sonra bir süre görememek lazım ki dediğin olay mantıklı olsun. Böyle bir bilgi geçti mi ki?

Harbiden ha bayadır girmiyordum bu tür tartışmalara. :/

@Saitama
Sağ kol seviyesini aştı diyemeyiz. Belki Kata'dan güçlü olanlar vardır. Belki de yoktur bilemeyiz tabi.

Hep izin vermedi. K.hakisi bozulduğunda G4'e geçen Luffy'yi durduramadı. Snake man'da ise istese de durduramazdı. Luffy de geleceği görüyordu o anda. Adamlar resmen sözsüz bir biçimde konuşuyorlardı son anlarda. O durumda G4'e geçemezdi diye bir durum söz konusu olamaz.

Bir de oldukça rahat yener söylemim yanlış anlaşılmış. Son dövüşe kıyasla öyle söyledim. Yoksa Luffy kim ki Kata'yı ezecek? O mesajımda da belirtmiştim zaten yine ölümüne bir dövüş olur diye.
2 saniye sonrasını görmekle, 5 saniye sonrasını görmek aynı şey değil. Son Snakeman'e geçmeden önceki konuşmada geleceği görüp konuşuyorlar. Kata daha önde.

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/7wdth1/ch_894_misconception_about_the_final_dialogue/

Geleceği görmekten de öte, Kata ayakta Luffy karşısında G4'e geçiyor. Kılını kıpırdatmadı Kata, G4'ü göğüslemek istiyor belli. Daha önce nasıl durdurduysa en son Snakeman'e girmeden önce de öyle durdurabilirdi.

@Raiden Gördüğün (ve değiştirebildiğine göre mutlak olmayan) geleceği değiştirdiğinde yeni kollar açıyorsun. Onlara da tepki vermen gerekiyor. Burda devreye sürekli kullanım giriyor sanırım. Mesela Katakuri'nin Snakemandan karşısındaki gelişimi,
-İlk atağı görüp atlatıyor ama devamındaki sürpriz atağı yiyor (bunu yeme nedeni tekniğin kullanımına yabancı olması ve okuyucuyu biraz gazlamak olabilir :D )
-Devamındaki ikinci sürpriz atağı yemiyor karşılıyor.
-Artık hem düz hem sürprizi atlatıyor, ama ikinci sürpriz atak daha da hızlı, karşılamak zorunda kalıyor.
-Artık tekniği anladı ve düz ataktan kaçıp direk Luffy'e saldırıyor ve yere çalıyor.
-Sonrasında artık Luffy gattlinglerle falan baya hırpalıyor, ataklar çok hızlı ve kaotik, demek ki tepki süresi kritik.
-Ayrıca artık atakların içinden geçmesine izin vermeme nedeni de geri dönüp saldırabilen yumruklar. Hareket imkanını kısıtlamak istemiyor büyük ihtimalle çok hızlı rakibe karşı.

Yani bence her saniye geleceği görmek yerine belirli bi kısmını görüp kendisini üstün konuma geçirecek hamleler yapıyor. Sürekli 10-20-30 saniye ileriyi görerek gelecekte yaşamaya çalışmak ne kadar haki harcıyor belli değil. Ne kadar konsantrasyon istiyor belli değil fakat Katakuri'nin sürekli kullanımı tercih etmiyor gibi. Yani belki de darbe alacağını görüyor ama tepki veremiyor da olabilir onun da gördüğü her sahneyi çizmediği için bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık