Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Neye göre kime göre.Kardeşim bu bir manga adam Kidin kolunu almakdan geri durmuyor yada Zoronun gözünü kör etmekten.Kafasındaki plana göre güç seviyesini ayarlıyor.Yarın birgün Sanji güçlenecekse bu herzamanki gibi bacakları üzerine olucak Zoro güçlenecekse kılıç yönünden güçlenecek.Bak kör amirele gözünü alıp adamın amirel ediyor.Kuzanın bacağını alıyor ama bu Kuzanı eski halinden daha güçsüz etmiyecek şekilde oluyor.Anlıyacağın Sanji şuana kadar hep Luffy gibi dövüşsede gücü bu olacaktı.Yakında diye birine kafa atmasına gerek yok 180 derece bacağını açıp tekmede atıyor.Yani yok ona onu versek bundan bunu alsak durumu hikaye.

Tüm dof taraftarlarına sormak istedigim bir soru var

Doff vs luffyde

Gerçekten luffy torpil geçildigini mi düşünüyorlar ?

Zoro'nun sadece son saldırısına bakmıyorum. Daz Bones Zoro'yu böyle bir kere uçuruyor ise, Zoro da aynı şekilde üç kere tutup yere çarpıyor. (Bu sefer bilgilerim taze.) Daz Bones çelik olduğu için çok işlemiyor ama Zoro çelik olmamasına rağmen, bu saldırıdan evi kaldırıp, pek yara almadan çıkıyor. Dediğim gibi, One Piece evreninde taş kolay parçalanıyor. Ama çeliği tutup yere çarpmak o kadar kolay da değil.

Daz Bones Zoro'yu paramparça ediyor ama şu şekilde. Zoro Daz Bones'un elini çevirdiği saldırıya kadar ciddi hasar almıyor. Daz Bones onunla vurduktan sonra, fırsat bu fırsat geçiriyor da geçiriyor. Yani Zoro'ya hasarı bir kez değil, çok seferde ancak veriyor. (Önceden de hasar vermişti, ama bunların yanında esamesi okunacak bir miktar değil.)

Iste bu yüzden Zoro'nun saldırı gücü daha fazla. Demiri kılıçla fırlatmasından ve Daz Bones'un saldırılarının görünüşte güzel, ama One Piece evrenine göre ancak taş kesen, birine ciddi hasar vermek için üç dört darbe üst üste vurmayı gerektiren saldırılar olduğu için.

Daz Bones gibi Zoro da çelik olsaydı, bu saldırılar ile Zoro'ya dokunamazdı bile. Ama Zoro kendi saldırıları ile en azından ittirip yere çarpabiliyor.

Dalga geçiyordum zaten. :ehe: Japon mitolojisi veya herhangi bir şey tartıştığında sana bir şeyler katmış oluyor da, vs tartışmasının can sıkıntısı gidermek haricinde pek bir işlevi yok. Genelde onu bile yapamayıp başka yerlere kayıyor zaten. :D
Zoro'nun ittirip yere çarptığı saldırılarda adam hiç tepki vermiyor ki sanki adam bir şeyleri karşılamaya çalışmış da yapamamış gibi yorum yapmışsın. Adam bir kaç sahne önce Daz'a atak yapıyor adam olduğu yerde bekleyerek ataklarını. Sen bazı noktalarda Daz için ''Fırsat bu fırsat deyip geçiriyor'' diye yorum yapıyorsun ama o sahneyi niye düzgünce anlatmıyorsun? Orada Zoro'nun egale olduğunu falan :D

Fakat Zoro'ya gelince iş ittirip yere çarpabiliyor diyorsun. Fakat Zoro bir saldırıdan sonra sürekli saldırılarını niye komboluyor acaba? Normal de bir atak yapıp durması azım halbuki ama kesemeyeceği tahmin ediyor ki peş peşe hemen hemen her saldırısını yapıyor. :D

Yani Daz bir şey yapmayım tüm saldırıları yedikten sonra ayağa kalkıp ''Sana daha öncesinde de söylemiştim'' tarzında konuşuyor. Yani önceden söylediği ne yaparsa yapsın onu kesemeyeceğini söylemesinden bahsediyorum. Fakat sen bunu Zoro'nun lehine çevirip yerden yere vurdu gibi yorumluyorsun :D

Zoronun bile ''Çizik bile yok'' dediği noktada böyle bir yorum yapmak ne kadar doğru bilemedim çünkü adam zaten saldırılara kafa atıyor yere çarpsa ne olur çarpmasa ne olur? Sen bunlar üzerinden çelik diye yüceltiyorsun Daz'ı ama Zoro çarptı diyerek Zoroyu daha da yüceltmeye kalkıyorsun :D
Adam diyor ki ''Bana hiç bir şey olmaz'' yani Zoro'nun her hangi bir saldırı gücü yok ki orada. Kılıçla yere çarpması Daz'ın Zoro'yu doğraması kadar değerli değil yani. Hani diyorsun ya ''Ancak taş kesen birine zarar vermek için 3-4 atak yapan'' diye. Daz ilk saldırılarda Zoro'yu pert ediyor malesef ilk düzgün darbede kan revan içinde kalan Zoro değil de Dazmış gibi yorumlamışsın yine istediğin gibi. :D

Bir şey daha demişsin ''Zoro da çelik olsa dokunamazdı'' diye bunu bilemeyiz malesef. Daz seni kesecek onlarca saldırım var diyor. Zoro'ya karşı tüm yeteneklerini kullanıp kullanmadığı da belli değil adamın sürekli bir şeyler çıkartıp duruyordu meyvesinden.

Son düzenleme:
Tüm dof taraftarlarına sormak istedigim bir soru var

Doff vs luffyde

Gerçekten luffy torpil geçildigini mi düşünüyorlar ?
Objektif olarak hayır.Ama saçma dövüştü ya Luffy kafes saçmalığı olmasa çok rahat alırdı.Ki Lawla birlikte Dofun ip ameliyatı saçmalığı olmasa adam akıllı terlemeden almıştılar

Objektif olarak hayır.Ama saçma dövüştü ya Luffy kafes saçmalığı olmasa çok rahat alırdı.Ki Lawla birlikte Dofun ip ameliyatı saçmalığı olmasa adam akıllı terlemeden almıştılar
Dediklerine katılıyorum

Ama daha dof vs’sine luffye torpil geçildigi iddaa eden varsa daha fazla sebeb daha fazla açıllana yapabilirim gece mi buna ayırıcam artık bu konudan çok sıkıldım sinir oluyorum

Ben iddia ediyorum reyiz.Geceni harcayıp ikna et beni.
İddia edilecek bir şey yok aslında kafes olayı olmasa 1 v 1 'de işi sonuna kadar götürebilecekti Luffy nasılsa zaman sıkıntısı yok g4 belki dövüşün son raddesinde yani Doflamingo sadece uyanış açtığında açacaktı sonrasında olan olacaktı bu kadar ama ODA'nın para kazanması gerek ve bölümlerinde sakız gibi uzaması gerek nokta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık