Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı klasik yorumumu atıyorum.
Dof Luffyden handikaplıydı.Luffy1-0 önde başladı vsye.Fakat g4 ile öyle bir ezdi ki Luffy,Dof varlık bile gösteremedi.4-1kazandı yani önde başladığı savaşı :D.
Fakat 1 v 1de Dof kazanan taraf olurdu büyük ihtimalle.Daha güçlü olduğundan değil g4ün süresini kulanamadığı için Luffy adam akıllı yani toyluktan.

Eğer ki o atak Dof'un yeteneği ile bastırılmasaydı çok daha kötü bir durumda olacaktı Luffy'e göre. Ama Mangaka bunu dengeleme yoluna gidiyor... Dof'a iyileştirtiriyor yeteneği ile.. Luffy ise başından beri çok daha fazla efor harcamış durumda geliyor oraya. Yani Mangaka arc'ın başından beri dövüşün sadece Luffy ve Dof arasında gerçekleşmeyeceğini bildiği için baştan beri bir denge politası güttü..

Karakterlerin her ikisine de birbirlerinin kötü darbeler aldıklarını ve neredeyse ikisinin de durumunun birbirinden çok da iyi durumda olmadığını belirtecek şekilde diyalog koymuş. Ama sadece bir Dof yaralanmış gibi yorum atılıyor.:S

Her şeyi geçtim Dof karşısında 20 küsür dakka g4 kullanan Luffy, Katakuri karşısında 2 saat kadar g4 kullanıyor.
Diyorum ya tek dof görülüyor,oda mesajı vermiş anlayan anlar,ikiside kötü haldeydi,bırak 2 saat g4 ü bir darbe daha vursa bitecekti olay,bu taşınma olayı odaya kadar gitmiş ki adam açıklama yapmak zorunda kalmış bence,yoksa oda ne zaman bu tarz açıklama yaptı?benim bildiğim hiç yok,adamda bıkmış mesajı gene vermiş,anlayan anlar

Çünkü onları yerken haki basıyor :( Ayrıca yumruk yemiş suratına yumruk yedikten sonra estetik mi yapsin istiyorsun ne istiyorsun :S

Kibri diline vurmasına engel fakat karakterlerin düşüncelerine hakimiz. Bu tekniğin bir adı vardı @amaneden bilir, karakterlerin düşünceleriyle yazma biçimi gibi bişey. Mesela Doflamingo kibirli olmasına rağmen Luffy'den G4 yumruğu yediğinde kendi kafasında geçen düşünceleri yazıyor ya mangaka, oha bu nasıl güç, yok artık sert ama hala lastik mi wtf, gibi. Yani kibir dilini kesse de gamma knifetan sonra bahsedilen, manyak handikap denilen acizliğini düşüncelerinden bile dile getirmiyor Doffy. Adam Law'ı önemsemiyor bile la gamma knife üzerine, al ulan ben de organlarımı dikerim deyip hiçbir şey olmamış gibi kalkan Doffy değil mi :D Handikap dediğin tek dişi kalmış canavar...
Amaneden ne anlar ya.

Diyorum ya tek dof görülüyor,oda mesajı vermiş anlayan anlar,ikiside kötü haldeydi,bırak 2 saat g4 ü bir darbe daha vursa bitecekti olay,bu taşınma olayı odaya kadar gitmiş ki adam açıklama yapmak zorunda kalmış bence,yoksa oda ne zaman bu tarz açıklama yaptı?benim bildiğim hiç yok,adamda bıkmış mesajı gene vermiş,anlayan anlar
Bir darbe daha vursa bitecekmiş diyorsun da 2 dakika falan veremezdi çünkü Luffy dressrosada kullandığı g4 formunda çok daha fazla haki ve efor harcadı o yüzden hemen tükendi yerleri yaladı zaten.Süreyi burada orantıla bakalım anlamı kalıyor mu yada fark ediyor mu diyelim ? Adam mesafeyi kullanıp hızlanarak son hız g4 vuruşu yapıyor bunun bisküvi askerlere vururken ile aynı olması mümkün olmadığı için 2 dakika bulamadı.Çok daha fazla yoruldu enerji ve haki harcadı.Çünkü kafes kapanacaktı herşeyiyle vurması lazımdı. Dört bir yandan ipler vuruyor üstüne ve kaçıyor da ayrıca. O yüzden ay iki dakika daha olsaydı diye birşey yok kafesten önce tamamen yüklenip o sonucu aldı zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık