Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öğrettiğin öğrencinin anladığı kadardır asdkldf
Bu şey gibi oldu, üni de arkadaş hocaya bir soru sormuştu. Adamın cevabı şöyleydi. " Ben çok iyi biliyorum ama sizin gibi hiç bilmeyene nasıl anlatacağım, ama çok iyi biliyorum. Bunu bir düşüneyim, bilmeyene nasıl anlatılır diye, sonra anlatırım." Böyle bir anımdır. Mihawk ve Ray böyle yapmış mıdır? @Raiden Twei zaten pusuda bekliyor. :D

Kata Luffy'nin kaçabilmesine sinir olduğundan soğukkanlılığını yitirmişti. Saplayamamasının önemli bir sebebi oydu. Daha sonra Luffy'ye hakkını verdi adam. Haki çeşitlerinde üstünlük hala Kata'daydı. Luffy'nin K. hakisi biraz gelişti ama hala Kata'dan geride şu anda bile. Dövüş eşit şartlarda gitse saplayamaz derdim ama üstünlük Kata'daydı.
Sebebi fark etmiyor. Sonuçta mızrakla zarar verebilecek güçte değilmiş işte.

İhtiyaç oldu mu sen söyle bakalım ? Ayrıca shicilerin yarısını Luffy aldı Mihawk dışında çok şey bekleme onlardan. Komutan dengi anca olurlar
Ben bir şey beklediğim için değil zaten de sen kendinle çelişiyorsun, farkında değilsin. Senin uğraşıp bulduğun sayfada shicbukailer hassas dengenin unsurları olarak gösterilmiş. Ama sen bunu şimdi hiçe sayıyorsun ya da onlar önemli değil o kadar diyorsun. Ee madem denge o kadar hassas shiciler nasıl önemli olmuyor o kadar ? :rolleyes: Kendi attığın sayfadan kendi istediğine başkalarını inandırıp kendi istemediğini hakir görebiliyorsun. Bir gariplik yok mu bu işte ? :)

Ben bir şey beklediğim için değil zaten de sen kendinle çalışıyorsun, farkında değilsin. Senin uğraşıp bulduğun sayfada shicbukailer hassas dengenin unsurları olarak gösterilmiş. Ama sen bunu şimdi hiçe sayıyorsun ya da onlar önemli değil o kadar diyorsun. Ee madem denge o kadar hassas shiciler nasıl önemli olmuyor o kadar ? :rolleyes: Kendi attığın sayfadan kendi istediğine başkalarını inandırıp kendi istemediğini hakir görebiliyorsun. Bir gariplik yok mu bu işte ? :)
Ya nasıl hiç ediyorum ? Sen dofu amiral ve imparator seviyesinde görüyorsan bişey diyemem ben onlar komutanlarla anca eşleşir diyorum .

Ya nasıl hiç ediyorum ? Sen dofu amiral ve imparator seviyesinde görüyorsan bişey diyemem ben onlar komutanlarla anca eşleşir diyorum .
Önemli olan eşleşmeleri, rakip gücü karşılayabilmeleri değil mi zaten ? Bir şey soracam. Sen yonkou diyince sadece Kaido, sadece Bigmam mı anlıyorsun yoksa bunları tayfalarıyla mı değerlendiriyorsun ?

Tayfaları müttefikleri 7 cedleri= marine
Durum gerçekten kötü o zaman desene :)

Bak sana şöyle izah etmeye çalışayım. Shicilerin yonkouları karşılamasına gerek yoktur. Zira yonkouları karşılayacak güç amiraller ve filo amiralidir. Lakin yonkouları karşılamıyorlar diye bu güç önemsiz görülemez. Shicbukailerin genel seviyelerine bakıldığında bu oluşum yonkou komutanlarını karşılamak için vardır ve bu çok ciddi derecede önemli bir güçtür. Olası bir savaşta dengeleri büyük ölçüde değiştirecek bir roldür. Heh işte böyle bir durumda Jinbe, Hancock ve Teach Marine için savaşmadı. Mingo Mf'nin yarısını gülerek ve Croco'yu adamı yapmaya çalışarak geçirdi. Mihawk sadece çöpleri kesti, Shanks geldiğinde denizcileri yüz üstü bırakıp gitti; kimse de gıkını çıkarıp "yahu nereye" demedi. Yani adam akıllı savaştı diyebileceğimiz bir Kuma bir de Moria vardı. 7'den 2 kişi. Sen bu hassas dengede 7 kişiden 5 kişiyi yanında sayamıyorsan zaten ortada "denge" diyebileceğin bir güç unsuru yoktur. Anladın mı ? Anladığını farz ederek devam ediyorum.

Yukarıda bahsettiğim dengede shicbukaileri denge unsurunda bir kefeye koyamıyorsan elinde sadece 5 koramiral+3 amiral+filo amirali kalır. Bu güç ise 4 yonkou+7 ceddini karşılamaya yetmez. Ayrıntılı tablo oluşturmakla uğraşamıcam ama yonkou denkliği sağlayabilmek için denizciler+hükümet denklemi kurulmuştur. Sadece denizciler değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık