Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilemiyorum. Fujitora üstüne yer çekimi uygulayınca suratı suratı hemen değişiyordu Mingo'nun. Korktuğundan değil elbette ama ciddi durumlarda tavrı halı başka oluyor adamın. Şimdi Mingo'nun karşısında kendisini balık kılçığı gibi ayıklayacak bir Kaido, öldürme niyetiyle Mingo'nun karşısında dikilse durum yine aynı olur muydu ? Wb'nin rage mod açıp kıpkırmızı olduğu sahneyi düşün mesela. Ya da Kaido'nun böyle bir sahnesi olduğunu.. Hani ben gömmek için demiyorum ama köksal normaldir yani. Bu adamlardan korkmayanda sıkıntı vardır. Neyse ilerleyen zamanlarda Kaido'nun psikopata bağladığı bir sahne olursa bakarız yine duruma.
Yerçekimi sahnesi neredeydi mangada animede öyle birşeyler görmüştüm sadece.

Ciddi hali başka olacak elbette de demek istediğim çekincesi olur ama korkusu olmaz korkusu olsa dünyaca ünlü korsan olamaz bu adamlar zaten.Kaido üzerine yürürse kkgye kafa atması gibi sonuna dek dövüşür korkusundan pes etmez yani onu demek istiyorum.Ama Kaido gibi adama da öylece bulaşmaz amiraller gibi.Amirallere tekme atıyor arkasındakini umursamıyor falan Kaido elbette böyle olmaz.Sırf Doflamingo'nun tavırlarından bile amiral yonkou arası inanılmaz güç farkı olduğu anlaşılabilir.Çünkü Doffy seride herşeyin bilgi olarak tam anlamıyla farkında olan nadir karakterdi.Ana karakter sürprizdi onun için bunun nedenini de biliyorsunuz.Px bile bilinmiyorken açıklamasını bizzat yapan adam amiral- yonkou arasındaki farkı çok net biliyordur ve tekmesini de ona göre atıyordur.Kaidoya savaşı başlatan olarak tekme attığını düşünmek zor mesela.O açıdan Doffy ezilecek karakter değil belli bir seviyenin üstünde olan bir isim.

Gördüğümüz Kaido ki daha hiçbir şey görmedik Mf'deki Wb'yi her türlü alırdı. Her türlü. Bu diğer yonkouların için de geçerli. Şimdi aramızdaki fikir ayrılığı buradan kaynaklanıyor zaten. Mf'deki Wb'nin ne diğer yonkoular kadar savunması ne de haki gücü vardı Mf'de. Bu sebeple diğer yonkoular kadar güçlü değildi diye yorumluyorum. Saldırı gücüne gelince. Diyelim ki Wb'nin saldırı gücü diğer yonkoulardan yüksek. Wb'nin saldırı gücü yüksek demek diğer yonkouların saldırı gücü amiral seviyesinde demek olmadığına göre.. Yani Wb sağlıklı olsa ve savunma yapsa idi amiral seviyesinde mi bir savunması olacaktı ? Korsan kralla denk dövüşebilen bir haki seviyesi ile ? Dimi ?
Bu durumda Akainu'nun karşısında kendisinin meyvesiyle aşamayacağı savunma gücüne sahip ya da ciddi hasarlar veremeyeceği savunmalara sahip ama diğer yandan kendisinden daha büyük bir saldırı gücüne sahip rakipler olacaktı Kaido-Bm-Shanks.. Sen sürekli darbe yersen ne kadar dayanıklı olursan ol kaybedersin. En bunun örneği idi. Aynı şekilde sen karşında savunmasına çok zarar veremediğin rakiplerle karşılaşır ve bu rakipler senden büyük saldırı gücüne sahipse yine yenilirsin. İki yemezsin 6-7 yer bitersin :bilmem:
İlk paragrafın sonunun bağlantısı nasıl la ? Bağlantıyı kuramadım şu an.:/

2. paragrafına katılıyorum orası öyle zaten.Bana göre de yonkolar amirallerden genel olarak saldırıda da savunmada da iyilerdir.Ama önemli olan bu farkın ne kadar olduğu ? İşte ben o farkı çok görmüyorum ve mf WB'yi Kaido,Shanks'tan aşağıda görmüyorum.Bu da zaten yorum farkımızın nedeni.Gerçi burayı da şimdilik çok kurcalamıyım.Asıl dikkat çekmek istediğim nokta ilk mesajda belirttiğim gibi amiraller ve G4 Luffy arasındaki farkın sandığımızdan daha fazla olması kısmıydı.

İlk gelen çeviride keşke azıcık daha güçlü olsaydın diyordu Kaidou.Yani Dof'un güçlü olduğunu kendisi de görmüş gayet iyi biliyor tek lafı keşke biraz daha güçlü olsaydın da yenilmeseydin şeklinde.Ama orada da işin iç yüzünü bilmiyor tabii iki kişi dalınması gamma atılmalar falan ama bu da çok önemli değil.Dediği gibi daha güçlü olsaydı bunlara rağmen yenilmeyebilirdi.

Burada hakaret yok tam olarak övmekte diyemeyiz hakkını vermek var adamın gücü konusunda.
Yahu Shichilerin içinde ''güçsüz'' denilebilecek kimse yok bunu diyenlere mangaka bile kızıyor böyle denmesine.

Kaido seviyesinde olan insanlar ''Yonkou'' diyebileceğimiz kişiler diğer kişilere güçlü bile olsalar ''zayıf'' diyebilirler. Çünkü o karakterler önüne gelen herkesi eziyorlar. Yeni Dünyayı yönetiyorlar ve hiç kimse de gelip ''Lan sen napıyon, hadi naş'' diyemediği için ve Dof gibi adamlar bu adamlara çalıştığı için böyle şeyler demeleri gayet normal. Yeri geldiği zaman bu adamlardan zayıf olabilecek bir karakter bile bunlara zayıf diyebiliyor. Bu tabi geçmişle de ilgisi var fakat zirve WB'yi görmüş bir Crocodile WB'nin MF de ki halini görünce ''Senin gibi zayıf bir adama mı yenilmişim'' diyor Squardo'dan kılıç yediği zaman. Çünkü geçmişte WB o vaziyette değildi bunu WB ve Marco da onaylıyor zaten.

Yani demem o ki bu karakterlerin diğerlerini küçük görmesi gayet normal fakat onlardan zayıflar mıdır? Tabi ki de zayıflardır Luffy'nin halinden göründüğü gibi. Fakat Shichibukai dediğimiz karakterler tecrübeleriyle Luffy gibi çaylakların önüne geçebilirler bu gibi durumlarda. Yani zayıflıkları, tecrübeleri, çeşitli meyve yetenekleriyle bu adamları zayıflatabilirler. Fakat bu yenmeye yeter mi bence yetmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yerçekimi sahnesi neredeydi mangada animede öyle birşeyler görmüştüm sadece.

Ciddi hali başka olacak elbette de demek istediğim çekincesi olur ama korkusu olmaz korkusu olsa dünyaca ünlü korsan olamaz bu adamlar zaten.Kaido üzerine yürürse kkgye kafa atması gibi sonuna dek dövüşür korkusundan pes etmez yani onu demek istiyorum.Ama Kaido gibi adama da öylece bulaşmaz amiraller gibi.Amirallere tekme atıyor arkasındakini umursamıyor falan Kaido elbette böyle olmaz.Sırf Doflamingo'nun tavırlarından bile amiral yonkou arası inanılmaz güç farkı olduğu anlaşılabilir.Çünkü Doffy seride herşeyin bilgi olarak tam anlamıyla farkında olan nadir karakterdi.Ana karakter sürprizdi onun için bunun nedenini de biliyorsunuz.Px bile bilinmiyorken açıklamasını bizzat yapan adam amiral- yonkou arasındaki farkı çok net biliyordur ve tekmesini de ona göre atıyordur.Kaidoya savaşı başlatan olarak tekme attığını düşünmek zor mesela.O açıdan Doffy ezilecek karakter değil belli bir seviyenin üstünde olan bir isim.
Reyise saygılar :sapkali:

İlk paragrafın sonunun bağlantısı nasıl la ? Bağlantıyı kuramadım şu an.:/

2. paragrafına katılıyorum orası öyle zaten.Bana göre de yonkolar amirallerden genel olarak saldırıda da savunmada da iyilerdir.Ama önemli olan bu farkın ne kadar olduğu ? İşte ben o farkı çok görmüyorum ve mf WB'yi Kaido,Shanks'tan aşağıda görmüyorum.Bu da zaten yorum farkımızın nedeni.Gerçi burayı da şimdilik çok kurcalamıyım.Asıl dikkat çekmek istediğim nokta ilk mesajda belirttiğim gibi amiraller ve G4 Luffy arasındaki farkın sandığımızdan daha fazla olması kısmıydı.
Boşver ben de işteyim çok dikkat kesilemiyorum konuya.

Şöyle diyim. G4 ve amiral arasındaki dayanıklılık farkı 100 ise G4 ve amiral arasındaki saldırı farkı 50 dir.

Arc ilerledikçe somut verilerle daha sağlıklı değerlendiririz.

Dikkat edilmesi gereken noktlar var.

1.Element amiralleri Logia savunması yapıyor, bir benzerini de Kata yapmıştı. Kuzan, Wb'nin bisentoyu sapladığı noktayı elemente çevirip hasar almamıştı amirallerin savunması Logia savunması dediğimiz olay.

2.Bildiğimiz gibi logai kullanıcıları meyve aktifken koka filan basamıyor şimdi bu adamlar Logia savunması gibi çok sağlam bir argümanı kullanmayıp kendimize koka basalım demezler. Zaten meyve tabanlılar H. haki beklemeyin element amirallerinden.

3.Özellikle Bm de gördükki element tabanlı saldırılar bunlara işlemiyor devasa şimşek yedi hasar almadı, minyatür Güneş üzerinde saatlerce seyahat etti bişey olmuyor. Kısaca ateşmiş, magmaymış,elektikmiş,buzmuş kolay kolay işlemiyor bunlara.

Kaido'ya bakma sen Wb hariç kimi övmüş şimdiye kadar? Fuji'yi görse bu vasıfsız nasıl amiral olmuş derdi. :D
Fuji'yi görünce ben de bu vasıfsız nasıl amiral olmuş diyorum. Onu karıştırmayalım şimdi :oleyo:

Adam Beyazsakal hariç kimseyi övmedi çünkü başka övmeye değecek kimse yoktu. Doffy ise Kaidou için çok alt seviyelerde. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık