Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dövüşerek değil de yardım ederek geçiniyorlar uzun süredir onlar. Örneğin Balıkadam Adası, Nami, Chopper, Robin, Usopp ne yaptı, yani BAA'daki çöpler ile zamanında bastıkları Enies Lobby askerleri/çöplerinden bi farkı var mıydı dövüştükleri balıkadamların.

Punk Hazard, koşturmacanın tillahı oldu, bedenler değişildi, güçsüzler güçlü bedenlere kondu vs bi ton şey. Dressrosa'da Nami Chopper vs gemiden inmiş miydi ya Lola denen karıyı halleden Brooktu sanki :S Büyük kaos baş gösterdiğinde nerdelerdi yolda BM gemisini atlattılar ama savaşan, Sanji CC ve savunan Chopper. Dressrosa, Robin aksiyonda yer aldı ordan oraya koşturdu falan. Usopp nişan aldı vurdu vs. Zou? Topkek, Nami elinde Bigmomın vivre kartı olmadan ayartan ormandan sağ çıkamazdı. Brook Bigmom olayına girmek istemiyorum, oyuncak olarak kullandı reyizi resmen. Ki bu arc yine tayfanın güçsüz kesiminde azalmaya gidildi Dressrosa'da olduğu gibi, bu sefer Robin ve Usopp yok.

Dövüşe karıştıklarında karşılarına çok güçlü birisini getirmemeye çalışıyor ki birisi gelirse genelde paket oluyorlar zaten. Ha mangakanın başka bir amacı vardır ellerine garip güçler veriri bi şekilde hayatta sürelerini birileri yardıma gelene kadar uzatmaya çalışır. Kilit olaylardaki müdahalelerini göz ardı edemeyiz ama bu arkadaşların güçlü olmasını gerektirecek bişey yok çünkü mangaka onları bizim istediğimiz şekilde güçlü yapmak yerine Luffy kozunu kullanıp devasa bir filo emirlerine verebiliyor ki içindeki kaptanlar halihazırda oldukça güçlü.
Valla çok güzel yazmışsın üstüne ne yazsam bilemedim. Zaman atlamasından sonra sürekli güçlü müttefikler kazanarak ilerliyor grup. Monster trio dışındakilerin güçleri düşünüldüğünde belki de olması gereken şey budur. Yine de bu beni rahatsız ediyor ya. Tamam geleceğin korsanlar kralının inanılmaz güçlü mittefikleri var. Adam her yaş,cinsiyet,ırktan güçlü dostlar edinebiliyor ve bu dostların gücü düşünüldüğünde beşinci imparator yakıştırması çok da uçuk kaçmıyor eyvallah.

Eyvallah da asıl çekirdek kısım, birlikte yolculuk ettiği arkadaşlarının bu kadar aciz kalması üzücü. Hani bundan sonra yardım eden, arka planda kalan kişiler olarak devam edecekler belki de sizin dediğiniz gibi. Bu da, shounen mantığına göre, artık hiç doğru düzgün de gelişemeyecekleri anlamına geliyor. Çünkü ne kadar dövüş o kadar köfte gibi oluyor bu serilerde. Lakin şu anki halleriyle dövüşe girerlerse paket olacakları da açık. Bilemiyorum. Bakalım Oda üstat bu karakterlerin gelişimini nasıl sağlayacak.

Yani sonuçta vücudundan geçiyor. İç organları da mı dayanıklı arkadaş? Hadi vücudun dışı sağlam olsun, o halde önden girip arkadan çıkmasın. Ben hiç takılmam zaten normalde. Aklıma bile gelmez ama burada yazılınca düşündüm işte.
@Mr.Bushido
Perspektif diye bir şey var. Vücudundan geçmiyor yanlışlıkla çarpışmadan dolayı slashı oluşturmuş çarpışma esnasında kılıcı kesiyor sonra oradan yükselerek kafanın üstüne çıkıyor. Slashın kestiği yerde adamdan kan çıkan yer oluyor.

Kılıcın nasıl kesildiğinde bak. Yukarı çıkan bir ivmeyle kesilmiş.

@Mr.Bushido
Perspektif diye bir şey var. Vücudundan geçmiyor yanlışlıkla çarpışmadan dolayı slashı oluşturmuş çarpışma esnasında kılıcı kesiyor sonra oradan yükselerek kafanın üstüne çıkıyor. Slashın kestiği yerde adamdan kan çıkan yer oluyor.

Kılıcın nasıl kesildiğinde bak. Yukarı çıkan bir ivmeyle kesilmiş.
Slash da attı yani. Anlıyorum. :flaugh: Kılıcın kesildiği ivmeyi fark edip hala nasıl Luffy kesti diyebiliyorsun? Luffy'nin eline bakarsan kılıcı düz tuttuğunu görürsün. O ivmeyle kılıcı kestikten ve kılıç kafanın üstüne çıktıktan sonra arkadaki adamı yumruklamasının imkanı yok. Zaten Luffy'nin koluna bakarsan kılıcın kesilme açısı kadar bir yükselme olmadığını göreceksin. Hatta kolundaki yükselme sonlarda artıyor. Kılıcı kesmiş olsaydı başlarda artması gerekiyordu.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık