Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şuna da cevap vereyim.

Hayır tek fark isimler ve aletler değil.İki tarafı da kendi ilgi alanına giren rakipler arasında değerlendirirsen fark edersin.Mesela Zoro'yu kılıç ustaları arasında değerlendir.Kalburüstü adamlar arasında kaliteli kılıç bir tek Zoro'da mı var ? Hayır.Hatta komutan ve üstü seviyedeki kılıç ustalarının alayının kılıcının kalitesi en az Zoro'nun ki kadar olabilir.Yani olayı kılıç olarak değerlendirirsen Zoro'nun diğer güçlü kılıç ustalarına karşı bir avantajı olmuyor.Çünkü diğerlerinin kılıcı da kaliteli.

Ama Sanji ? Luffy,Sanji aynı tip dövüşçüler.Kendi bedenleriyle dövüşüyorlar.Kısacası Katakuri,Luffy,Dof,Kizaru gibi dövüşçülerin tamamı Sanji'nin ilgi alanına giriyor.Bu isimlerin hangisinde böyle beleş güç var ? Mesela diğerlerinde böyle bir suit gördük mü ? Hayır.Ya da onlara beleş güç kattığını düşündüğümüz bir şey gördük mü ? Yine hayır.

Kısacası Zoro'nun kılıç değiştirmesi ona diğer kılıç ustaları arasında avantaj sağlamaz.Zoro'da olan kaliteli kılıç diğerlerinde de var.Hatta daha 12 tane en kaliteli kılıç olduğunu düşünürsek Zoro bu kılıca sahip olanların gerisinde bile kalıyor.Ama Sanji'nin durumuna bak.Diğerlerinin suiti var da Sanji suiti alınca durumu eşitledi gibi bir durum yok.Direk aldı,giyecek güç kazanacak.

O yüzden tek fark isim ve alet değil.
Ben seri başından itibaren Zoro'nun gelişimine baktığımda pek bir farklılık görmüyorum. Zoro serinin başında komutanlarla mı karşılaştı da isimli kılıç gerekli olsun?

Zoro kılıç konusunda hep daha üst seviyedeki kılıçlara sahip olmuş. Yani yeni bir kılıca sahip olmak Zoro'ya bir güç sağlamış mı? Evet.

Sanji'nin suit konusunun altyapısı daha adam doğmadan atılmış. Yani Sanji'ye özel bir durum. O suiti kullanabilmek için Sanji gibi özel bir gene sahip olman lazım.

Zoro'nun kılıçlarını bilmiyorum, En Üstün 12 kılıçtan var mı Zoro'da, yoksa hiç hoş bir şey değil. Bir an önce birinden edinmeli:rolleyes:

Zoro'nun kılıçlarını bilmiyorum, En Üstün 12 kılıçtan var mı Zoro'da, yoksa hiç hoş bir şey değil. Bir an önce birinden edinmeli:rolleyes:
Büyük ihtimal sırayla ona da gelecek. Power up şeklinde alacak bunları. Ne kadar ekmek o kadar köfte ise ne kadar dereceli iyi kılıç o kadar güç gibi olacak Zoro'nun muhabbeti. Ama ben üçünü de en iyi 12'den yapabileceğini hiç sanmıyorum.:D

Belki.

İsimli kılıçların farklı bir şeyi çıkacak bence, normal kılıçlardan farklı olarak.

Düşüncem biraz şu şekilde: Bana göre isimli kılıçlara zarar vermek için yine en az onun kadar güçlü bir kılıç kullanmak zorundasın ya da haki öğrenmek durumundasın.

Aynı logia şeytan meyvesi ve haki gibi düşün. Eğer haki kullanmazsan logialara zarar veremiyorsun. Aynı şekilde isimli kılıçları logia gibi düşünürsek isimsiz kılıçlar da logilara vurmaya çalışan hakisiz insanlar oluyor. Yani o kılıca zarar vermek için ya sen de hakiye sahip olacaksın yoksa isimsiz kılıçla istediğin kadar vurmaya çalış, bir anlamı kalmıyor. O yüzden iki yıl öncesinde Zoro'nun dövüşlerinde kılıçları zarar görmemiş olabilir ve o yüzden haki kullanan kılıç ustası karşısında bu fb gösterilmiş olabilir. Aksi takdirde iki yıllık aradan sonra BAA'da da Zoro kılıç ustasıyla karşılaştı fakat böyle bir fb görmedik.
İsimli kılıca zarar vermek için illa dediğin 2 ihtimalin olması gerekmiyor bence.Yani isimsiz bir kılıçla isimli bir kılıca üstünlük sağlayabilirsin.Burda temel etken ''sertlik''.Mesela yamulmuyorsam Luffy 2y önce hakisiz olmasına rağmen korun birinin hakili savunmasını parçalamıştı.Neden hakisiz olmasına rağmen hakili savunmaya üstünlük sağladı ? Çünkü kendi saldırı gücü o savunma gücünün üstündeydi.Kılıç ustalarının durumu da benzer.

Mesela 2 kişi düşün.Birinin isimli(kaliteli) kılıcı diğerinin isimsiz kılıcı olsun.Kaliteli kılıcın sertliği 5k,isimsiz kılıcın sertliği 2k olsun.Bir de aynı 2 kişi b.haki kullanıyor olsun.İsimli kılıcı olan kişinin b.hakisi 1k sertlikte,isimsiz kılıca sahip olan kişinin b.hakisi 7k sertlikte olsun.

Şimdi bunlar kılıçlarını b.hakiyle kaplasalar total sertlikleri ne olur ? Kaliteli kılıca sahip olan 5+1=6k sertliğe ulaşır.İsimsiz kılıca sahip olan da 2+7=9k sertliğe sahip olur.Yani üstün olan taraf isimsiz kılıca sahip olan kişi oluyor gördüğün gibi.Bu zaten Mihawk'ın ''Her kılıç kokutou olabilir'' lafıyla bağdaşıyor.

O yüzden sadece kılıç olarak bakma.Toplam sertlik falan önemli.

BAA'da o fbyi görmememizin nedeni Pica'nın b.haki kullanıcısı ve 2y sonra Zoro'nun karşılaştığı en sert adam olmasından kaynaklı muhtemelen.

Büyük ihtimal sırayla ona da gelecek. Power up şeklinde alacak bunları. Ne kadar ekmek o kadar köfte ise ne kadar dereceli iyi kılıç o kadar güç gibi olacak Zoro'nun muhabbeti. Ama ben üçünü de en iyi 12'den yapabileceğini hiç sanmıyorum.:D
Benim gönlümden geçen 12-21 ve 50'den birer tane olsa iyi olur.

Hatta Mihawm öldürülse, Kokutou Yoru Zoro'ya kalsa;)

İsimli kılıca zarar vermek için illa dediğin 2 ihtimalin olması gerekmiyor bence.Yani isimsiz bir kılıçla isimli bir kılıca üstünlük sağlayabilirsin.Burda temel etken ''sertlik''.Mesela yamulmuyorsam Luffy 2y önce hakisiz olmasına rağmen korun birinin hakili savunmasını parçalamıştı.Neden hakisiz olmasına rağmen hakili savunmaya üstünlük sağladı ? Çünkü kendi saldırı gücü o savunma gücünün üstündeydi.Kılıç ustalarının durumu da benzer.

Mesela 2 kişi düşün.Birinin isimli(kaliteli) kılıcı diğerinin isimsiz kılıcı olsun.Kaliteli kılıcın sertliği 5k,isimsiz kılıcın sertliği 2k olsun.Bir de aynı 2 kişi b.haki kullanıyor olsun.İsimli kılıcı olan kişinin b.hakisi 1k sertlikte,isimsiz kılıca sahip olan kişinin b.hakisi 7k sertlikte olsun.

Şimdi bunlar kılıçlarını b.hakiyle kaplasalar total sertlikleri ne olur ? Kaliteli kılıca sahip olan 5+1=6k sertliğe ulaşır.İsimsiz kılıca sahip olan da 2+7=9k sertliğe sahip olur.Yani üstün olan taraf isimsiz kılıca sahip olan kişi oluyor gördüğün gibi.Bu zaten Mihawk'ın ''Her kılıç kokutou olabilir'' lafıyla bağdaşıyor.

O yüzden sadece kılıç olarak bakma.Toplam sertlik falan önemli.

BAA'da o fbyi görmememizin nedeni Pica'nın b.haki kullanıcısı ve 2y sonra Zoro'nun karşılaştığı en sert adam olmasından kaynaklı muhtemelen.
İşte o mantıkla bakarsan olay benim dediğim noktaya geliyor.

O 2 kişiyi haki bilmeyen birisi olarak düşün. 2k kılıç sertliğine sahip olan birisi karşıdaki isimli kılıca zarar verebilir mi, isimli kılıcın sertliğini aşabilir mi? Aşamaz.

Zoro'nun Pica karşısında elinde tuttuğu kılıç yanlış hatırlamıyorsam Kuina'dan aldığı kılıç. Yani seri başından beri onda olan kılıç. Eğer isimsiz kılıçlar o kılıca zarar veriyor olsaydı, o kılıcın delik deşik olması lazım gelirdi.

Ben seri başından itibaren Zoro'nun gelişimine baktığımda pek bir farklılık görmüyorum. Zoro serinin başında komutanlarla mı karşılaştı da isimli kılıç gerekli olsun?

Zoro kılıç konusunda hep daha üst seviyedeki kılıçlara sahip olmuş. Yani yeni bir kılıca sahip olmak Zoro'ya bir güç sağlamış mı? Evet.

Sanji'nin suit konusunun altyapısı daha adam doğmadan atılmış. Yani Sanji'ye özel bir durum. O suiti kullanabilmek için Sanji gibi özel bir gene sahip olman lazım.
Kaliteli kılıç Zoro'ya güç sağlamıyor demiyorum ki.Aksine önceki mesajımda kılıcın kalitesinin güçte önemli olduğunu söyledim.Sanji'nin özel bir gene sahip olması onu meşru kılmıyor ama.O özel geni bile laboratuvar sonucu değil mi ? Yani yine beleş.

Benim dediğim şu.Zoro'nun daha kaliteli bir kılıç alması onu diğer kılıç ustalarının önüne geçirmiyor.Mesela en kaliteli 12 kılıç var di mi ? Ama Zoro'da yok.O zaman Zoro o 12 kılıca sahip olanların arasında geride bile kalıyor.Olaya sadece ''kılıç'' olarak bakılırsa.

Ama Sanji'nin durumu öyle değil.Sanji suiti alınca kendi rakipleri arasında öne geçmiş oluyor.Çünkü direk rakiplerinde olmayan ama kendinde olan bir güç almış oluyor.

Bak ya da şöyle diyeyim.Zoro'nun kaliteli kılıca sahip olması da Sanji'nin suit alması da beleş güçtür.Ama fark şu.Biri o gücü alınca rakiplerine avantaj sağlamış olmuyor ama diğeri avantaj sağlamış oluyor.

Benim gönlümden geçen 12-21 ve 50'den birer tane olsa iyi olur.

Hatta Mihawm öldürülse, Kokutou Yoru Zoro'ya kalsa;)
Bana kalırsa bir tane 12'den diğer ikisi en iyi 24'ten olacak. Zaten Kuina'nın yadigarı en iyi 24'ten. Ryuma'nım ki en iyi 24'ten. Sonuncusu da ya en iyi 24'ten olacak ya da en iyi 12'den. Zaten absürt bir şey olacak bu şekilde bile. Millet bir tanesiyle ne seviyelere geliyor. Zoro'da 3 tane böyle olacak.:D

Oda az değil. O yüzden baştan beri Zoro'ya 3 kılıç stili verdi. :D

İşte o mantıkla bakarsan olay benim dediğim noktaya geliyor.

O 2 kişiyi haki bilmeyen birisi olarak düşün. 2k kılıç sertliğine sahip olan birisi karşıdaki isimli kılıca zarar verebilir mi, isimli kılıcın sertliğini aşabilir mi? Aşamaz.

Zoro'nun Pica karşısında elinde tuttuğu kılıç yanlış hatırlamıyorsam Kuina'dan aldığı kılıç. Yani seri başından beri onda olan kılıç. Eğer isimsiz kılıçlar o kılıca zarar veriyor olsaydı, o kılıcın delik deşik olması lazım gelirdi.
Evet aynı şeyi diyoruz o zaman.

Burda problem yok o zaman ama ilk mesajına dönersek dediğim gibi fazla detaylı düşünmüş oluyorsun.O sahne hakkında o kadar düşünmeye gerek yok bence.

Bana kalırsa bir tane 12'den diğer ikisi en iyi 24'ten olacak. Zaten Kuina'nın yadigarı en iyi 24'ten. Ryuma'nım ki en iyi 24'ten. Sonuncusu da ya en iyi 24'ten olacak ya da en iyi 12'den. Zaten absürt bir şey olacak bu şekilde bile. Millet bir tanesiyle ne seviyelere geliyor. Zoro'da 3 tane böyle olacak.:D

Oda az değil. O yüzden baştan beri Zoro'ya 3 kılıç stili verdi. :D
Üç türden birer tane olsa daha iyi olurmuş gibi ama neyse. Bu arada 24 mü 21 mi kılıç, ben 21 biliyordum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık