Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu databook bilgisini kabul ediyorsanız Mihawk mevzusunu da kabul ediyorsunuz o zaman Shanks'ten güçlüsünü beklemesini ve diğer bilgileri.Gerçi sen ikisini de kabulleniyordun diye hatırlıyorum ama genel olarak kabullenme durumu öyle mi ?
Başından beri kabul ediyorum ben bu bilgileri. Durduk yere niye "Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyor." desinler ki Mihawk'ın kartında? Mis gibi gerçek bilgi işte. İnkar edebilecek bir argümana sahip değilm. Ha yine Luffy-Zoro bilgisi kadar net değil. Mihawk belki de başka bir sebepten dolayı Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyordur? Lakin mantıklı olan yorum ikisinin de aynı seviyelerde olduğudur diyerek eyvallah dedim ben.

Başından beri kabul ediyorum ben bu bilgileri. Durduk yere niye "Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyor." desinler ki Mihawk'ın kartında? Mis gibi gerçek bilgi işte. İnkar edebilecek bir argümana sahip değilm.
Diğerleri sahip herhalde öyleyse ama biz göremedik o argümanları burada Zoro geride diye netleşti diyenler Mihawk konusunda Oda'nın elinden çıkmamış diyorlar.Bu ne yaman çelişkidir diyen pek göremedim.

İkisini de kabul ediyorsan aradaki çelişkiyi de kabul etmen lazım. Gerisi beni ilgilendirmez :gamyon:
Evvela şunu netleştirelim. Mihawk, Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyormuş, Shanks'tan güçlü birisini değil. Kendisini yenen adam Shanks'ı da yenebilir mantığında büyük ihtimalle. O bilgiden sen dışında kimse Mihawk>Shanks çıkarımı yapmadı. Belki de Mihawk'ın içinde eziklik var. Ondan dolayı Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyor? Al sana çıkarım. Dahası bunlar Luffy'yi ilgilendiren bir durum değil. Luffy en az Wb seviyesi olacak zaten. Büyük ihtimalle o seviyeyi de aşacak. Lakin bunlar da önemli değil. Önemli olan Zoro'nun güç olarak Luffy'nin gerisinde olduğunun net bir şekilde yazılmasıdır. Burası net bilgidir. Önemli olan da budur.

Yani çelişki senin çıkarımlarında var. Benlik bir sıkıntı yok ortada.

@Millennium Wizard
O, onların problemi aga. :/ Benim tartıştığım adam ilk bilgiler geldiğinde büyük bir coşkuyla çıkarımlar yaparken " Gücü kaptanından sonra ikinci sırada gelir." yazan son derece net bir bilgiyi görmezden gelirse orada duracaksın işte. :/ Ben nasıl yıllarca Shanks>Mihawk dememe rağmen yanıldığımı kabul ediyorsam o da kabul edecek. (Mantıklı sayılabilecek bir çıkarım üzerinde kabul ettim hem de. Luffy-Zoro gibi net bir bilgi olmamasına rağmen) O yüzden evirip çevirmenin manası yok.

Son düzenleme:
Diğerleri sahip herhalde öyleyse ama biz göremedik o argümanları burada Zoro geride diye netleşti diyenler Mihawk konusunda Oda'nın elinden çıkmamış diyorlar.Bu ne yaman çelişkidir diyen pek göremedim.
Mihawk bilgileri hala bir şeyi netlige kavusturmadı. O kadar tartıştık konuda düello sayılarından tut kılıç yeteneği üzerine olup olmayacağı üzerine. Yani öncesinden ayrı bir şey görmedik. Bu card bilgileri var olan şeylerin bir farklı şekilde anlatımı yorumu gibi duruyor.

Luffy> Zoro netti. Onun açıklaması oldu.

Mihawk'ın unvandan dolayı kılıç tekniği konusunda zaten en iyi olduğu her zaman kabul edildi. Hala daha Mihawk Shanks münasebeti nasıl oldu belli değil.

Şu an için Mihawk> Shanks demek ve de Zoro Yonkou++ seviyeye gelecek felan bunlar çok hayali ütopik duran şeyler. Bu çok ortada. Luffy'nin bile o seviyeyi nasıl aşacağı tartışılıyor. Seri sonu Big Mom'dwn çok ötede bir güce mi sahip olacak, Kaido'yu net aşacak mı gibi sorular var. Durum böyleyken böyle konuşmak absürt duruyor.

Çok net bir şekilde seriyi okurken karakterlerin bizler üzerinde yarattığı etkiler vardır. Genel anlamda seviyeler hissettirilir. Bunları arka plana atmayın.

Ünvanına rağmen buradaki bir çok isim forumun neredeyse çoğunluğu belli başlı kişiler haricinde hiçbiri Mihawk> Shanks demedi bile. Bu da genel kanıyı ortaya koyuyor.

Mihawk bilgileri hala bir şeyi netlige kavusturmadı. O kadar tartıştık konuda düello sayılarından tut kılıç yeteneği üzerine olup olmayacağı üzerine. Yani öncesinden ayrı bir şey görmedik. Bu card bilgileri var olan şeylerin bir farklı şekilde anlatımı yorumu gibi duruyor.

Luffy> Zoro netti. Onun açıklaması oldu.

Mihawk'ın unvandan dolayı kılıç tekniği konusunda zaten en iyi olduğu her zaman kabul edildi. Hala daha Mihawk Shanks münasebeti nasıl oldu belli değil.

Şu an için Mihawk> Shanks demek ve de Zoro Yonkou++ seviyeye gelecek felan bunlar çok hayali ütopik duran şeyler. Bu çok ortada. Luffy'nin bile o seviyeyi nasıl aşacağı tartışılıyor. Seri sonu Big Mom'dwn çok ötede bir güce mi sahip olacak, Kaido'yu net aşacak mı gibi sorular var. Durum böyleyken böyle konuşmak absürt duruyor.
Luffy-Zoro bilgisi net bilgi, Mihawk-Shanks bilgisi ise sadece bir çıkarım. Aradaki farkı herkes biliyor zaten. Ben buna rağmen eyvallah dedim. Mihawk ile Shanks aynı seviyenin adamlarıdır demek mantıklı geldi bana çünkü. Yanılma ihtimalim var mı? Evet, var. Yalnız Zoro'nun kart bilgilerinde ise yanılacak hiçbir şey yok. Kabak gibi ortada her şey.

Luffy ve Zoro kart bilgisinden sonra bazı Zoro fanları

"Gücü kaptanından sonra ikinci sırada gelir."

Sonrasında :
Biraz daha zorlarsanız kabul ettirebilirsiniz belki kart bilgilerini değiştirmişler falan derseniz daha inandırıcı olabilir mesela.

Son düzenleme:
Bir de Robin biliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Güllük Gülistanlık bir durum yok, mücadeleden çıkılmış sonuçta. Ve nakamalari için endişeleniyorlar.
Tabi canım mücadeleden çıktılar orası öyle ama o kavramı şey için kullandım hani millet ayakta ve zoro komaya girdi resmen ve nami zoro’nun yaşadığı şeyeleri bilmediği halde neden zoro’ya dayanıklı desin orası benim kafamı kurcalayan etken.

Evvela şunu netleştirelim. Mihawk, Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyormuş, Shanks'tan güçlü birisini değil. Kendisini yenen adam Shanks'ı da yenebilir mantığında büyük ihtimalle. O bilgiden sen dışında kimse Mihawk>Shanks çıkarımı yapmadı. Belki de Mihawk'ın içinde eziklik var. Ondan dolayı Shanks'ı geçebilecek birisini bekliyor? Al sana çıkarım. Dahası bunlar Luffy'yi ilgilendiren bir durum değil. Luffy en az Wb seviyesi olacak zaten. Büyük ihtimalle o seviyeyi de aşacak. Lakin bunlar da önemli değil. Önemli olan Zoro'nun güç olarak Luffy'nin gerisinde olduğunun net bir şekilde yazılmasıdır. Burası net bilgidir. Önemli olan da budur.
Shanks'tan daha güçlü birini arıyor ve Shanks kılıç ustası olduğu halde ünvan Mihawk'ta. Gayet Mihawk>Shanks çıkabilir.

Luffy'nin Wb seviyesini tek başına aşabilmesi mümkün değil. En az sağ kol seviyesinde bir yardım alması lazım :hhh:

Bir araba düşün 500 hp. Rakibi 700 hp. 500, 700'ü geçemez ama nos takviyesi ile geciyor. İşte sizin Luffy en güçlü mantığınızı bu. Ama bilmiyorsunuz ki o nos yani destek olmasa Luffy hala 500 Hp. 700 hp'yi yardımla geçince +700 Hp seviyesine çıkmıyor. Siz bu mantıkla bi' 10 yıl daha uyutun kendinizi :fool::byee:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık