Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler Sanji senelerdir bizim tayfayla geziyor. Soykırıma uğrayan Nico Robin bile bizim tayfayla takıldıktan sonra psikolojisini düzeltti. Sanji'nin yaşadığı sadece etik olmayan deneylere maruz kalmak ve aileden sevgi görmeyip çok yanlış anlaşılmak. Soykırımın şokunu üstünden atan karakter bile varken bırakın Sanji'nin psikolojisini hiçe sayayım.
Hacı sanji tayfayla senelerdir dolaşmıyor.
Dolaştıkları süre birkaç ay ve tehdit edildiği şey ise ona ilk defa sevgi gösteren ve senelerdir onu büyüten babalık yapan zeff.
Adam geçmişini tayfaya bile anlatmadı ve hep o geçmişten kaçtı. Vinsmoke adını duyunca bile tiksiniyordu adam. Bir insanın psikolojisi neden bozuk olur ?
Çünkü küçüklüğünde yaşadığın bir olay yüzünden kafan bozulur. Mesela 7 yaşındasın ve bir köpek saldırıyor sana. 30 yaşında bile olsan o küçüklüğünde yaşadığın olay yüzünden köpekten korkarsın. Sanji’nin küçüklüğünde ne yaşadığı belli ve bu adamlar onu büyüten zeff ile tehdit ediyor.
Normalde geri dönecekti sonra kelepçe ve tehdit olayı da eklenince gitmek istese gidemez kalsa geride kalan bir tayfası var.
En iyisi tayfa bensiz devam etsin ben burda kurban olarak kalayım dedi.
Tabi bu kararı doğru demiyorum ama kafası
bozuk olan ve tehdit altında yonko bölgesinde
mahsur kalmış bir kişiden ne beklenebilir ki ?
Bak ilk defa böyle ayrıntılı anlattım bir daha da anlatmam :)

Son düzenleme:

Üye silindi 1004

Hacı sanji tayfayla senelerdir dolaşmıyor.
Dolaştıkları süre birkaç ay ve tehdit edildiği şey ise ona ilk defa sevgi gösteren ve senelerdir onu büyüten babalık yapan zeff.
Adam geçmişini tayfaya bile anlatmadı ve hep o geçmişten kaçtı. Vinsmoke adını duyunca bile tiksiniyordu adam. Bir insanın psikolojisi neden bozuk olur ?
Çünkü küçüklüğünde yaşadığın bir olay yüzünden kafan bozulur. Mesela 7 yaşındasın ve bir köpek saldırıyor sana. 30 yaşında bile olsan o küçüklüğünde yaşadığın olay yüzünden köpekten korkarsın. Sanji’nin küçüklüğünde ne yaşadığı belli ve bu adamlar onu büyüten zeff ile tehdit ediyor.
Normalde geri dönecekti sonra kelepçe ve tehdit olayı da eklenince gitmek istese gidemez kalsa geride kalan bir tayfası var.
En iyisi tayfa bensiz devam etsin ben burda kurban olarak kalayım dedi.
Tabi bu kararı doğru demiyorum ama kafası
bozuk olan ve tehdit altında yonko bölgesinde
mahsur kalmış bir kişiden ne beklenebilir ki ?
Bak ilk defa böyle ayrıntılı anlattım bir daha da anlatmam :)
O zaman durum daha vahim. Nico Robin yaşadığı acıları unutuyor birkaç ay içerisinde. Sanji beyse üstünden şoku hala atamamış. Kendisi aptal bir karakter de değil aslında IQsu baya yüksek tabii bir Nico Robin seviyesine çıkamaz ama süper üçlünün en zeki Sanji güya. Bu ada böyle basit sıkıntıları tayfanın ve Zeff'in yanında aşamadıysa üzgünüm ama durum içler acısı. Bu aradan daha kötü bir sonuç çıkıyor. Sanji'nin psikolojik olarak tayfanın en zayıf karakteri. Korsan olacak psikolojik yeterliliğe de sahip değil. Çünkü baskı altında bu kadar çabuk dağılıyorsa diyebileceğim pek bir şey yok. Luffy'e duyduğu sevgiyi her fırsatta gözümüze sokuyorsunuz fakat tayfanın geri kalanının Sanji'den aşağı kalır yanı yok ki. Herkesin gözünde sıfır olan Usopp bile Luffy'nin hayalleri için adam indirmiş birisi. Sanji genel hatlarıyla duygusal olarak çok zayıf bir karakter ve bu sinir bozucu. Usopp'u tolere edemeyenler varken Sanji gibi fiziksel olarak üstün birini tolere edemememiz çok normal değil mi?

O zaman durum daha vahim. Nico Robin yaşadığı acıları unutuyor birkaç ay içerisinde. Sanji beyse üstünden şoku hala atamamış. Kendisi aptal bir karakter de değil aslında IQsu baya yüksek tabii bir Nico Robin seviyesine çıkamaz ama süper üçlünün en zeki Sanji güya. Bu ada böyle basit sıkıntıları tayfanın ve Zeff'in yanında aşamadıysa üzgünüm ama durum içler acısı. Bu aradan daha kötü bir sonuç çıkıyor. Sanji'nin psikolojik olarak tayfanın en zayıf karakteri. Korsan olacak psikolojik yeterliliğe de sahip değil. Çünkü baskı altında bu kadar çabuk dağılıyorsa diyebileceğim pek bir şey yok. Luffy'e duyduğu sevgiyi her fırsatta gözümüze sokuyorsunuz fakat tayfanın geri kalanının Sanji'den aşağı kalır yanı yok ki. Herkesin gözünde sıfır olan Usopp bile Luffy'nin hayalleri için adam indirmiş birisi. Sanji genel hatlarıyla duygusal olarak çok zayıf bir karakter ve bu sinir bozucu. Usopp'u tolere edemeyenler varken Sanji gibi fiziksel olarak üstün birini tolere edemememiz çok normal değil mi?
Hacım ben ne diyorum sen ne diyorsun :)
Ussop luffy için adam indirdi diyorsun bana şaka gibi.
Bunun aptallıkla alakası bile yok.
Ben sana ne dedim 7 yaşında yaşadığın bir olayı eğer psikolojin bozulduysa 30 yaşında bile etkisini yaşarsın ve sen bana aylar içinde neden hala unutamadı diyorsun. Robin’de hala unutmadı kimse o acıları unutamaz. Luffy’nin bile yarası hala sızlıyor.
Sanji’nin duygusal bir karakter olması onu kötü yapmaz. Luffy bile sanji’ye “acı çeken kişi ben değilim sensin” diyorken ve sanji’yi anlıyorken biz hala sanji’yi anlayamiyoruz.

Nico Robin olayları unutmuş olsa amacı kayıp yüzyılı öğrenmek olmazdı.

Olayları unutmak diye bir şey yoktur zaten. Travmaları kabullenmek ve reddetmek vardır. Sanji reddederken Nico Robin gerçekten Luffy sayesinde olayları kabullenmeyi öğreniyor. Nami gibi. Hachi’yi affetmesi gibi. Unutmazsınız yani. Kişiliğiniz ve agresyon durumunuza göre reddeder ya da kabul edersiniz.

Luffy sadece istisna bir karakter. Çünkü dümdüz bir adam :) Tek amacı KK olmak, KK olduktan sonra ee şimdi napsam diyerek intihar bile edebilir. Bu denli düz bir karakter. Bu yüzden gözlerinin önünde abisi öldükten sonra bile kısa sürede kendini toparlayıp antremanlara başlayıp yüzü gülüyor yeniden. Ama bu unuttu demek değil. İnsanların uzun yıllar sonra anca kabul edebileceği bir şeyi 1-2 günde kabullenebiliyor.

Üye silindi 1004

İyi de Manga'larda vücudunu çok geliştirmiş kaslı elemanların da vücudu kaya gibi sert oluyor , kılıç kesmiyor felan. Bu adamlar için de çıplak savaşmıyor mu diyeceğiz? Luffy'nin bedeni özel ama hala daha çıplak savaşıyor. Zira bahsettiğin kurşun b.hakili olursa o da doğrudan vücuduna zarar verir. Zehirli ok attın mı zehirlenir. Zehir adama karşı doğrudan yumruk felan atamıyordu mesela.

Bir kimsenin silahla birlikte savaştığını savunmak için benim ölçütüm savaştığı şey zarar aldığında kendisinin zarar almamasıdır. Senin ölçütün ne anlayamadım. Ama bana güzel bir mantık kurarsan kabul ederim.
Benim ölçütüm özel güç olması. Şeytan meyveleri özel güce girer sonuçta meyve gücü de bu evrende yedikten sonra çoğu meyve kullanıcısın savaş gücü oluyor. Özel güçleri var sonuçta bu karakterin. Özel gücü olduktan sonra onun kullandığı şey yumruk olmuyor benim için özel gücü oluyor. Ki hangi animeye, çizgi romana ya filme baksan çıplak ellerini kullansa bile özel güçlerini kullanarak dövüşüyor diye geçer.

Benim ölçütüm özel güç olması. Şeytan meyveleri özel güce girer sonuçta meyve gücü de bu evrende yedikten sonra çoğu meyve kullanıcısın savaş gücü oluyor. Özel güçleri var sonuçta bu karakterin. Özel gücü olduktan sonra onun kullandığı şey yumruk olmuyor benim için özel gücü oluyor. Ki hangi animeye, çizgi romana ya filme baksan çıplak ellerini kullansa bile özel güçlerini kullanarak dövüşüyor diye geçer.
Luffy o yüzden mi zırh giydiğin de ya da eline silah aldığında seviniyor? Luffy Magellan ile savaşırken Mr 3. Galdino eline mumdan silahlar yaptığında şimdi onunla dövüşebilirsin diyordu mesela.:D Silah kavramı benim mantığımda bu oluyor.

Thor'un özel gücü var ama silahı çekici bildiğim. Hulk tamamen çıplak dövüşen bir karakter.

Kaptan America'nın silahı kalkanı. Thanos'un bile silahı eldiveni yahu.:D

Gel bırak vazgeç bu sevdadan hacı. Örnekler apaçık önümüzde.

Üye silindi 1004

Luffy o yüzden mi zırh giydiğin de ya da eline silah aldığında seviniyor? Luffy Magellan ile savaşırken Mr 3. Galdino eline mumdan silahlar yaptığında şimdi onunla dövüşebilirsin diyordu mesela.:D Silah kavramı benim mantığımda bu oluyor.

Thor'un özel gücü var ama silahı çekici bildiğim. Hulk tamamen çıplak dövüşen bir karakter.

Kaptan America'nın silahı kalkanı. Thanos'un bile silahı eldiveni yahu.:D

Gel bırak vazgeç bu sevdadan hacı. Örnekler apaçık önümüzde.
Superman? Captain Marvel? Hulk? Çıplak elle dövüşüyorlar fakat özel güçlerinden dolayı. Yani hiçbir yerde bunlar için abi adamlar çıplak elle dövüşüyor denmez. Özel güçlerini kullanıyor denir. Sen uzatıyorsun kelime oyunu yapıyorsun. Dövüşürken özel gücünü kullanıyor bu kadar basit. Özel gücü olmayan adama silahsız muammelesi yapmak ne bileyim anlamsız.

Superman? Captain Marvel? Hulk? Çıplak elle dövüşüyorlar fakat özel güçlerinden dolayı. Yani hiçbir yerde bunlar için abi adamlar çıplak elle dövüşüyor denmez. Özel güçlerini kullanıyor denir. Sen uzatıyorsun kelime oyunu yapıyorsun. Dövüşürken özel gücünü kullanıyor bu kadar basit. Özel gücü olmayan adama silahsız muammelesi yapmak ne bileyim anlamsız.
Özel gücü olması çıplak dövüştüğü gerçeğini değiştirmiyor. Senin anlayamadığın kısım burası. Superman'in vücudu bile zarar aldığında zarar görüyor. Bu çıplak dövüştüğünü kanıtlamak için yeterli bir veri.

İron Man çıplak dövüşmüyor mesela. Zira zırhı zarar alsa bile yenisini giyinebilir. Superman'in yenisini giyinecek bir bedeni yok.

Üye silindi 1004

Özel gücü olması çıplak dövüştüğü gerçeğini değiştirmiyor. Senin anlayamadığın kısım burası. Superman'in vücudu bile zarar aldığında zarar görüyor. Bu çıplak dövüştüğünü kanıtlamak için yeterli bir veri.

İron Man çıplak dövüşmüyor mesela. Zira zırhı zarar alsa bile yenisini giyinebilir. Superman'in yenisini giyinecek bir bedeni yok.
Dövüşürken kullandıkları arasında çıplak el yok işte. Dövüş gücü ne oluyor özel gücün olunca özel gücün. Karakterin dövüşürken kullandığı şey özel gücü oluyor elleri olmuyor. Sana göre hala ellerini kullanıyor ortama ya da bulunduğu dünyaya göre güçlerini. O sana göre ellerini kullanmış oluyor. Fakat dövüşürken kullandığı şey şeytan meyvesi, özel gücü oluyor işte. Hani senin bakış açın tümüyle kişisel.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 31)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık