Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Funduska

Adamlar seylan modsuz Jack ile EŞİT savaşmışlar. Hani Kaido'nun 3. adamı, 1 milyarlık ödüllü adam.

İkincisi karşılaştırdığımız karakterler bir tarafta her şeyini gördüğümüz Doff, diğer tarafta daha nerdeyse hiçbir şey gösterilmeyen İnu-Neko. Ona rağmen bu ikisinin yaptıkları ortada. Sana göre bu ikisinin sanki her şeyi gösterilmiş. Bu ikisi haki de bilmiyor zaten.
Dinlenerek savaşıyolar yalnız,aralıksız değil.Jack yemeden,içmeden,uyumadan dövüşüyor.

Mihawk,buggy olayını kendin de söyledin zaten,meyve faktörü var.Ülkelerini kurtaramadıkları gibi kol bacaktan da oldular,gören de büyük iş başarmışlar sanacak.Haki bilip bilmedikleri de belli değil,goygoy yapma boşa.Eldeki verilerle konuşuyorum,varsayımlarla değil.

Adamlar seylan modsuz Jack ile EŞİT savaşmışlar. Hani Kaido'nun 3. adamı, 1 milyarlık ödüllü adam.

İkincisi karşılaştırdığımız karakterler bir tarafta her şeyini gördüğümüz Doff, diğer tarafta daha nerdeyse hiçbir şey gösterilmeyen İnu-Neko. Ona rağmen bu ikisinin yaptıkları ortada. Sana göre bu ikisinin sanki her şeyi gösterilmiş. Bu ikisi haki de bilmiyor zaten.
Şimdi eşit de savaşmamışlar, o kadar da değil :D orası savaş alanı, bunlar 12şer saat uyurken Jack uyumadan 5 gün 5 gece kapışmış bunlarla. Oraya koydum da uçurmaya da gerek yok :D

Dof'u küçümsemiyorum Kata çok güçlü bence. Luffy Katayı gücü ile değil iradesiyle yenmiş gibi bir durum vardı. O yüzden bu fikirdeyim. Dof ile Aokiji karşılaşmasını görmüştük ve Kata reyiz de Amirale yakın bir seviyede bence.En azından Fujitora ya yakındır diye düşünüyorum.
Dof bence de ortalamanın üstü bir karakter.
Şu anlık luffy dışında bizim tayfadan dofu yenecek kimse yok. Kata haki konusunda baya sağlam ama bir amiral kadar dayanıklılığa ve meyve gücüne sahip olmadığı için amiral seviyesini daha yüksek görüyorum.

Luffy, Doflada düz haliyle haki kapıştırdı. Bakıyoruz Luffynin, Katayla tokuşturup çığırdığı en az 3-4 sahne var. Dofta 1 tane bile yok. Demek ki neymiş? Kimin B.hakisi daha iyi? Birde arada 100 bölüm var aşağı yukarı. Ve 2 arc.
Hani o g4 daha az haki harcıyor olabilir çünkü kimse çok harcıyor demedi falan gibi bin dereden su getirmeye gerek yok.
Doflamingo Katakuri,Lucci gibi yumruk yumruğa dövüşen yakın mesafe dövüşçüsü değil hiçbir zaman da olmadı en azından onlar kadar.Bir tek h.haki çarpışması var onun da ne olduğunu bilmiyoruz onun dışında benzeri bir sahne var mı yok.Bitik hali üzerine luffy yumruklar atıyor o var.Kata belki daha iyidir ama bunu gösterecek birşey yok demek istiyorum.Luffy'nin suratına değil de yumruğunun üstüne yumruk atmış değil.Bu el acıma olayları biliyorsun vuruş gücüyle de alakalı.Durduk yere Kata'nın kokasına çarpan luffy'nin eli acımıyor adam üzerine doğru güç uyguluyor.

@Millennium Wizard
Ben fanları dahil neredeyse herkes Ace'de haki yoktu derken, Ace'te haki vardı diye tartışmış, en nefret ettiğim karakterlerden olan Rayleigh ve Garp'ı dünyanın en güçlü 5'lisine koymuş adamım. Senin biricik Dof'una gelince haterlığımdan gücünü aşağılayacağım geldi evet.
Ayrıca şunları tekrar tekrar attırma:

Daha kimdir nedir ne gücü var belli bile olmayan denizcileri amiralliğe aday olmuşlar diye listeye sokan bendim sanırım.Sadece bu bile benim için yeterli.Başka konulardan bahsedip kendini öyle değilmiş gibi göstermene başkaları inanabilir belki ama benim için inandırıcı değil.

Karna koka meselesini geçtim şu fotoyu da atmaktan bıkmadınız.Sanki Doflamingo bu adam gibi en güçlü tekniğini gövdesine isabet ettirdi de kıyaslıyoruz çok güzel valla.Adam en güçlü tekniğiyle vursun sonra Doffy'nin isimsiz saldırıları ile kıyaslansın.Doflamingo en güçlü tekniğini yaptığında mangaka bu saldırıya maruz kalmaması için şu ana kadar gördüğümüz en büyük vuruş gücüne sahip kkg ile kırdı saldırıyı.Kısacası bunu görmemize Oda senaryosu sağolsun izin vermedi.Tahminimce kafes kapanma senaryosu sekteye uğrayacaktı ki kkg ile dövüşü bitirmeyi seçti.

Doflamingo Katakuri,Lucci gibi yumruk yumruğa dövüşen yakın mesafe dövüşçüsü değil hiçbir zaman da olmadı en azından onlar kadar.Bir tek h.haki çarpışması var onun da ne olduğunu bilmiyoruz onun dışında benzeri bir sahne var mı yok.Bitik hali üzerine luffy yumruklar atıyor o var.Kata belki daha iyidir ama bunu gösterecek birşey yok demek istiyorum.Luffy'nin suratına değil de yumruğunun üstüne yumruk atmış değil.Bu el acıma olayları biliyorsun vuruş gücüyle de alakalı.Durduk yere Kata'nın kokasına çarpan luffy'nin eli acımıyor adam üzerine doğru güç uyguluyor.

Daha ismi cismi,gücü bile belli olmayan denizcileri amiralliğe aday olmuşlar diye listeye sokan bendim sanırım.Sadece bu bile benim için yeterli.Başka konulardan bahsedip kendini öyle değilmiş gibi göstermene başkaları inanabilir belki ama benim için inandırıcı değil.

Karna koka meselesini geçtim şu fotoyu da atmaktan bıkmadınız.Sanki Doflamingo bu adam gibi en güçlü tekniğini gövdesine isabet ettirdi de kıyaslıyoruz çok güzel valla.Adam en güçlü tekniğiyle vursun sonra Doffy'nin isimsiz saldırıları ile kıyaslansın.Doflamingo en güçlü tekniğini yaptığında mangaka bu saldırıya maruz kalmaması için şu ana kadar gördüğümüz en büyük vuruş gücüne sahip kkg ile kırdı saldırıyı.Kısacası bunu görmemize Oda senaryosu sağolsun izin vermedi.Tahminimce kafes kapanma senaryosu sekteye uğrayacaktı ki kkg ile dövüşü bitirmeyi seçti.
Armament basılı uyanış saldırısıyla vuruyor la orada Luffy'e attığım 2. resimde? Bildiğin Kata ile aynı nitelikte saldırısı :D
Ayrıca isimsiz Koramiraller demişsin, amiralleri güce göre seçiyorlar, hayvan gibi güçlü olmasalar niye koysunlar bu adamla kadını? Ciddi misin trollüyor musun MW'ciğim.

Dinlenerek savaşıyolar yalnız,aralıksız değil.Jack yemeden,içmeden,uyumadan dövüşüyor.

Mihawk,buggy olayını kendin de söyledin zaten,meyve faktörü var.Ülkelerini kurtaramadıkları gibi kol bacaktan da oldular,gören de büyük iş başarmışlar sanacak.Haki bilip bilmedikleri de belli değil,goygoy yapma boşa.Eldeki verilerle konuşuyorum,varsayımlarla değil.
Neyse zaten sonuna geldik. Roger gemisindeki her adamı Buggy seviyesine indirgeyen birisine ne laf anlatmakla uğraşacam. Kaido arkında görürüz, o zaman hatırlarsak konuşuruz yine.

İkincisi goygoy falan? Yani yazdığıma pişman oldum şimdi.

Şimdi eşit de savaşmamışlar, o kadar da değil :D orası savaş alanı, bunlar 12şer saat uyurken Jack uyumadan 5 gün 5 gece kapışmış bunlarla. Oraya koydum da uçurmaya da gerek yok :D
Eşit derken, ikisinin ayrı ayrı savaştığı belli zaten. O her türlü anlaşılır diye yazmıştım. Süre açısından bakarsak Jack için büyük başarı zaten. :D

Neyse zaten sonuna geldik. Roger gemisindeki her adamı Buggy seviyesine indirgeyen birisine ne laf anlatmakla uğraşacam. Kaido arkında görürüz, o zaman hatırlarsak konuşuruz yine.

Eşit derken, ikisinin ayrı ayrı savaştığı belli zaten. O her türlü anlaşılır diye yazmıştım. Süre açısından bakarsak Jack için büyük başarı zaten. :D
Bir de bu insan yarması olacak Jack, buradan ayrılıp, gidip Amirallerden sopa yiyip bir daha geliyor. Bu nasıl bir insan yarmalığıdır, çiğ süt emmişliktir? Kalk git köyüne, elin filiyle ne işin var :D

Funduska

Neyse zaten sonuna geldik. Roger gemisindeki her adamı Buggy seviyesine indirgeyen birisine ne laf anlatmakla uğraşacam.
Böyle bir şey söylemedim.Roger gemisindeler kesin haki biliyolardır tarzı bir cümleye istinaden buggy gibi haki bilmeyen biri de çıkabilir gemiden dedim.
Kaido arkında görürüz, o zaman hatırlarsak konuşuruz yine.
Olur,neden olmasın.
Bu da şu cümlene cevaptı.
Sana göre bu ikisinin sanki her şeyi gösterilmiş. Bu ikisi haki de bilmiyor zaten.

Armament basılı uyanış saldırısıyla vuruyor la orada Luffy'e attığım 2. resimde? Bildiğin Kata ile aynı nitelikte saldırısı :D
Ayrıca isimsiz Koramiraller demişsin, amiralleri güce göre seçiyorlar, hayvan gibi güçlü olmasalar niye koysunlar bu adamla kadını? Ciddi misin trollüyor musun MW'ciğim.
İlk resim kendi tekmesi meyve gücü falan değil.
İkincisinde ipler sanırım bina benzeri birşeye çarpıp yoluna devam etmiş ve bitiş noktasında Luffy'e isabet edecekken Luffy son anda kaçmış ve yukarı doğru ters U çizmiş.

Kata ile aynı nitelikte bir saldırı göremedim.Çünkü güçlü mochi adı gibi adamın en güçlü saldırısı ve Doflamingo'nun en güçlü saldırısını Luffy doğrudan almıyor kkg ile karşılık veriyor.Hatta manga ve anime dahil zorlanma ve yüklenme belirtileri var ama orayı es geçiyorum kabullenmekte güçlük çekeceğinize eminim.

Bu adamlar sonuçta koramiral.Hayvan gibi güçlü de ne kadar güçlü biliyor musun ? Law da hayvan gibi güçlü onun gibi lord seviyesi adamlar olup aday olabilirler gayet yüksek ihtimal.Eğer hayvan gibi güçlü diyorsan Doflamingo nasıl biri iyi biliyor olmalısın.Dressrosa'da canavar diye kaçışıyorlardı herkese canavar demezler bu seride.En son amiraller için deniyordu.

Kısacası bilerek yada bilmeyerek taraf seçtiğini düşünüyorum ama neyse çok da önemli değil.Alpa'nın safına katıldığını zaten çoktan biliyordum. :D

Bir de bu insan yarması olacak Jack, buradan ayrılıp, gidip Amirallerden sopa yiyip bir daha geliyor. Bu nasıl bir insan yarmalığıdır, çiğ süt emmişliktir? Kalk git köyüne, elin filiyle ne işin var :D
Fil gelişine iyi çaktı yalnız :D

Böyle bir şey söylemedim.Roger gemisindeler kesin haki biliyolardır tarzı bir cümleye istinaden buggy gibi haki bilmeyen biri de çıkabilir gemiden dedim.

Olur,neden olmasın.

Bu da şu cümlene cevaptı.
Arkadaş Buggy'nin nasıl bir insan olduğu belli değil mi? Adam Roger'ın gemisinde bile hazine peşinde koşuyordu. Bu ikisini Buggy ile savunmak? İnu-Neko'nun haki bilme olasılığı bilmeme olasılığından on kat daha fazlayken, bize gösterilmedi o yüzden hakisizler diyen birisine ne denir bilemem. O zaman Kaido^da da haki yok. Adam gösterilmesine rağmen haki kullandığını görmedik.

Bir de geriye dön bak istersen. Ben kesin kullanmışlar falan demedim. Bilmelerine yönelik durumun yüksek olduğundan dem vurmuşum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık