Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nope tam olarak öyle değil. Gerekli koşullar sağlanırsa herkes her şeyi yapabilir manasında bir cümleydi aslında.
Biraz altında da söylediğim gibi Roger yapınca bad ass Dof yapınca kötü adam pislik vesaire durumlar oluşuyorsa burda bir yanlış var demektir.
Dof bunları yaşamadan önce psikopatik davranışlar gösteriyor Rosi'nin aksine. Flashbacklerde bunu gördük.

Nope tam olarak öyle değil. Gerekli koşullar sağlanırsa herkes her şeyi yapabilir manasında bir cümleydi aslında.
Biraz altında da söylediğim gibi Roger yapınca bad ass Dof yapınca kötü adam pislik vesaire durumlar oluşuyorsa burda bir yanlış var demektir.
Kime göre neye göre gerekli şartlar? Rosi'de yaşadı bir çoğunu ama Dof gibi olmadı.

Dof bunları yaşamadan önce psikopatik davranışlar gösteriyor Rosi'nin aksine. Flashbacklerde bunu gördük.
O konuda herhangi bir itirazım yok fakat oradan da şu içeriğe dönüyor olay.
Dof'un savaşla ilgili sözünü hatırlayalım;
Savaş görmemiş çocuklar ile savaşı tatmış çocuklar arasında kavram farkı oluyor. Ha buradan da Roci'yi gömdüğüm düşünülmesin. Ben Dof'un da gözünden bakıyorum olaya.
Kime göre neye göre gerekli şartlar? Rosi'de yaşadı bir çoğunu ama Dof gibi olmadı.
Genel olarak ele alacaksak doğruluk payı var. Fakat zaten onun için Dof her türlü pisliği yapıyor. Yani temel olarak Roci'nin yapması gereken bir durum yok kendi açımdan.

Ekmek düşmanı Law işte ne beklersin. Roci sevenleri anlamıyorum. Mezarında ters dönmesi lazım. Ceaser uyuşturucu yapar, law 6 ay yanında takılır. Acıklı geçmişe rağmen gider Ceaser için adam yapar. Çocuklar umrumda olmaz. Bege ile ittifak yaparlar, Sanji gibi sapık çocukları umursamaz. Roci diye hikaye okurlar. İnsan ailesine ihanet eder mi? Git denizcilik yapacaksan başka yerde yap. Kan bağı olmasa Dof onu alır mıydı?
Çok doğru bir noktaya değindin.Law madem o kadar iyi bir adam orada büyütülen çocuklar neden umrunda olmadı.Chopper gibiler görünce kurtardı.Sana birşey diyeyim mi esasında Law Doffy'den birkaç farklı yönü dışında aynı tarz bir korsan.Dikkat ederseniz Law Doffy'i kışkırtıyor aynısını sonra Doffy yapıyor.Law küçükken yanına geldiğinde aynı kendi çocukluğunu görüyor vs Law aslına bakarsan çok farklı karakterde birisi değil.Roci o açıdan başarısız oldu sözde bir çocuğu kurtaracaktı ama bir ölüm cerrahı yarattı.

Şimdi bunları genel söylüyorum.İnsanlar Doflamingo derin karakter değil diyorlar.Neymiş efendim beni kutsallıktan attılar herkesi yok edeceğim deniyor.Alakası yok.

En başta çevrenin de etkisiyle kutsal iken bir kere onların zihniyetine bürünüyor onlardan çok etkileniyor.Sonra bir miktar içinde de kötü bir taraf var.

Peki sonra ne oluyor babanın aptallığıyla bu pislik zengin elit kesimden inanılmaz bir nefret duymaya başlıyor.Onları siliyor defterden intikam arzuluyor.Fakirleşiyor ve bundan sonra da kutsal olduğu için sıradan halk bunlara aklın almayacağı inanılmaz işkenceler yapıyor.Gösterilmeyen gözün kör olduğu vs teorileri vardı mesela.

Ne oluyor bütün alt sınıf - orta sınıf elit kesim tüm zümrelere olan inancını kaybediyor.Hepsini görmüş geçirmiş şekilde.Hepsini cezalandırmak gerektiğini düşünüyor ve başlıyor dünyaya kaos yaymaya.İşkence eden sıradan halk ölsün artık umrunda olmuyor silah satmaya başlıyor aynı zamanda kutsallardan alınacak intikamın da temellerini atıyor.

Yani demek istediğim karakter derin değil derken burada sırf kutsal mantalitesiyle sıradan halkı ona iyi davranmalarına rağmen hor gören birinden bu noktaya gelmiyor.Her kesimden tekme yiyor ve sonra çeteleşiyor kendi ailesini kurup ideallerine yöneliyor tüm korsanlardan farklı amaç ediniyor.Kaos getiren oluyor resmen.

Savaş görmemiş çocuklar ile savaşı tatmış çocuklar arasında kavram farkı oluyor. Ha buradan da Roci'yi gömdüğüm düşünülmesin. Ben Dof'un da gözünden bakıyorum olaya.

Genel olarak ele alacaksak doğruluk payı var. Fakat zaten onun için Dof her türlü pisliği yapıyor. Yani temel olarak Roci'nin yapması gereken bir durum yok kendi açımdan.
Dof tüm pisliği kendisi için yapıyor, Rosi için yaptığı bir şey yok. Babasının kellesini Kutsal olabilmek için aldı, Rosi'yi kurtarmak için yapmadı en basitinden. Kardeşi kaybolunca Dof'un, Rosi'yi aradığını da hatıtlamıyorum.

Ne demek istediğini gerçekten anlamadım, Dof ile Rosi aynı ailenin çocukları, aralarındaki yaş farkı da 1.5. Aynı çevrede, aynı ortamda büyoyorlar. Bazen doğa, tabiatı canavar olanları yaratıyor, bunlarında durdurulması gerekiyor.

Dof tüm pisliği kendisi için yapıyor, Rosi için yaptığı bir şey yok. Babasının kellesini Kutsal olabilmek için aldı, Rosi'yi kurtarmak için yapmadı en basitinden. Kardeşi kaybolunca Dof'un, Rosi'yi aradığını da hatıtlamıyorum.
Babasının kellesini kutsal almak için aldı diyebiliriz fakat arka planda annesinin ölümü, kendilerinin yakılmak istemesi gibi nedenlerde kaplıyor.

Roci konusunda bende hatırlamıyorum fakat son ana kadar aklına öldürmeyi koysa da tekrar aileye dönmesi konusunda şeyler söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık