Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu gun Shounen Jump aldim bolumu Japoncasindan okumak icin. Japoncasinda Sanji, Germanin kotu unu yuzunden odulumu yukseltmisler diye uzuluyor ama Turkce ceviride Beni Germanin ismiyle lanetlediler diyor. Japoncasinda `ジェルマの悪名で上がったんだ` demis. Buradaki 悪名(あくみょう)kotu isim, yada lanetli isim gibi birsey.Aslinda Turkce ve Japoncanin mantigi ayni oldugundan ingilizceye cevirince garip duruyor. Odulun yukselmesi turkce ve japoncada normal kullanilan yukselmek. Ama ingilizcede yukselmenin cok fazla anlami var.
Türkçesi çok alakasızmış gerçekten. Kötü şöhret demek o kelime. Lanet falan değil. Bir de yükselmiş işte daha başka ne anlama gelebilir ki?

YAWWW arkadaş sizin animeyi yorumlama anlayışınıza hastayım :artiz::artiz: luffy kaçmışmış falan mış filan mış.. tam bir bütün olarak değerlendirin okuyun şu mangayı... lufyy, jinbei destek olacam dediği vakit.'' yesss tamm dır bizde girecegiz' diyor. jinbei ısrar ediyor ve gidiyor. anlayın artık yaw. luffy büyük bir potansiyele sahip şuanda gücüde muazzam adamın. gömmeyin luffy adam nerden nereye geldi.. koskoca ray san bile kizaru ile toplasan heralde 5-10 dk(tam hatırlamıyorum) tuttuktan sonra nasıl yoruluyor. sanki luffy bana ölümsüzmüş gibi yorum yapmayın. mangayı akışında izleyin yaww rica ederim. boş boş sallamayın.

YAWWW arkadaş sizin animeyi yorumlama anlayışınıza hastayım :artiz::artiz: luffy kaçmışmış falan mış filan mış.. tam bir bütün olarak değerlendirin okuyun şu mangayı... lufyy, jinbei destek olacam dediği vakit.'' yesss tamm dır bizde girecegiz' diyor. jinbei ısrar ediyor ve gidiyor. anlayın artık yaw. luffy büyük bir potansiyele sahip şuanda gücüde muazzam adamın. gömmeyin luffy adam nerden nereye geldi.. koskoca ray san bile kizaru ile toplasan heralde 5-10 dk(tam hatırlamıyorum) tuttuktan sonra nasıl yoruluyor. sanki luffy bana ölümsüzmüş gibi yorum yapmayın. mangayı akışında izleyin yaww rica ederim. boş boş sallamayın.
Bu yorum gerçek mi ? Yoksa espri mi yaptın ? Yoksa 7 saattir çalıştığım için beynim bana oyun mu oynuyor ? Öncelikle manga izlenmiyor okunuyor. Luffy ana karakter olduğu için potansiyeli büyük kimse bunu reddetmiyor. Neyse gerisini forum cevaplar :D

Luffy ve Jimbei meselesi baya bir tartışma konusu oldu yanlız Luffy tayfa toplarken Usopp ve Robin hariç diğer tüm nakamayı zorla tayfaya eklemiştir. Usopp tayfaya katıldı çünkü Luffy ve Zoro'yu güçlü gördüğü içindi. Tek başına denize açılması cesaret ister o Ussop'ta olmayan birşey, Robin olayını da herkes biliyor. Luffy kafasına koyduğu kişileri zorla yada onu kendisine borçlu hissetirerek nakama yapıyordu. 2y geçtikten sonra fishman adasında Jimbei'ye de tayfaya katılması için teklif etti. Jimbei teklifin bile benim için büyük bir onurdur fakat şimdilik katılamam, yapmam gerekenler var dedi. Onları hallettikten sonra tekrar teklifin geçerli ise kesinlikle katılacağım. Ordaki sahne de ben zaten şaşırdım. Luffy nasıl olurda Jimbei'in sözüne tamam der beklediğimiz Luffy değil diye düşündüm. Burda Luffy Jimbei'yi geride bırakma mevzusunda kimse Luffy'ı suçlayamaz çünkü Jimbei'yin yapmak istediği şeylere Luffy ses etmiyor. Saygı duyuyor ve Luffy kimseye saygı duymayan bir ana karakter olmasına rağmen Jimbei onun için bir ayrıcalık.

Zeus ruhundan bir parça BM'nin. Kağıt parçası bir kişinin yaşam enerjisini temsil ediyor ve her zaman onun olduğu yönü gösteriyor bu seride. BM, Zeus'u eliyle koymuş gibi bulabilir bence. Tayfanın peşinde olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık