Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daha önce bir teoride okumuştum. Luffy’nin uyanışı nasıl olacak diye. Bildiğiniz gibi Luffy g2,g3, g4 ü tek olarak kullanıyor ve her kullanışında bu teknikler zarar veriyor. Thriller Parc’ta Luffy g2 ile g3 ü aynı anda kullanmıştı ve o zaman Nami falan çok endişelenmişti diye hatırlıyorum. Eğer uyanış olursa bu teknikleri aynı anda kullanımına olanak sağlayan bir şey olabilir. Mesela g2 ile g3 ya da g4 ü kombine ederek kullanabilir. Ve uyanış sayesinde tekniklerin handikapları ortadan kaldırabilir. :üzgünüm:
Dof ve Katakuri' nin uyanışlarında her ikisinde de meyve güçlerini çevrelerindeki cansız maddelere aktarabildiklerini gördük, Doflamingo ilk defa uyanış gücünü gösterirken sadece kendi vücudunu değil çevredekileri de etkilemekten bahsediyor. Senin dediğin şeyin olması muhtemel ama ben ayrıca Luffy' nin çevresindeki yapıları lastik yapıp onları zıplayıp sekerek hızlanmak için kullanacağını düşünüyorum, aynı Bellamy gibi. Böylece daha hızlı ve daha etkili bir Bound Man ortaya çıkarıcak. :mincika:

Dof ve Katakuri' nin uyanışlarında her ikisinde de meyve güçlerini çevrelerindeki cansız maddelere aktarabildiklerini gördük, Doflamingo ilk defa uyanış gücünü gösterirken sadece kendi vücudunu değil çevredekileri de etkilemekten bahsediyor. Senin dediğin şeyin olması muhtemel ama ben ayrıca Luffy' nin çevresindeki yapıları lastik yapıp onları zıplayıp sekerek hızlanmak için kullanacağını düşünüyorum, aynı Bellamy gibi. Böylece daha hızlı ve daha etkili bir Bound Man ortaya çıkarıcak. :mincika:
Yalnız o gösterilenlerde meyvelerin özellikleri farklı. Onlar üretici. O yüzden Luffy'de o tarz bir şey görmeyiz bence. Luffy ilerde g5'ide açarsa o zaman şöyle olur uaynışla: Bir kolda g2, bir kolda g3, bir bacakta g4, bir bacakta da g5. İstediği formu istediği anda kullanabilecek yani. Alttatik videoadaki elemanın yaptığı gibi istediği forma anında geçebilecek. Bence olsa süper olurdu :D

Tüm vücudu haki kaplamak zayıflıktır.
Kısmen katılıyorum. :good:
Yeterli gözlem hakisi olsaydı ve yeteri kadar hızlı olsaydı tüm vücudunu kaplamasına gerek kalmazdı ama diğer taraftan gözlem hakisi kötü olmasına rağmen silahlanma hakisi dünyanın en iyisi olabilir. O da bu yeteneğine güvenerek hiç uğraşmadan tüm vücudu kaplayıp keyfine bakabilir. Bu da onu zayıf biri yapmaz.

Kısmen katılıyorum. :good:
Yeterli gözlem hakisi olsaydı ve yeteri kadar hızlı olsaydı tüm vücudunu kaplamasına gerek kalmazdı ama diğer taraftan gözlem hakisi kötü olmasına rağmen silahlanma hakisi dünyanın en iyisi olabilir. O da bu yeteneğine güvenerek hiç uğraşmadan tüm vücudu kaplayıp keyfine bakabilir. Bu da onu zayıf biri yapmaz.
Hakileri arasında öyle uçurum farkı olan çıkmaz diye düşünüyorum. Ayrıca öyle bir durumda hem rakibinin saldırılarından geri kalır, hem de haki tükenen bir güç olduğu için eninde sonunda kaybetmeye mahkum olur diye düşünüyorum.

Hakileri arasında öyle uçurum farkı olan çıkmaz diye düşünüyorum. Ayrıca öyle bir durumda hem rakibinin saldırılarından geri kalır, hem de haki tükenen bir güç olduğu için eninde sonunda kaybetmeye mahkum olur diye düşünüyorum.
Enel örneği önümüzde olduğu için sadece tek bir hakide gelişme mümkün gibi geliyor bana. Belki bir süreliğine rakibin saldırısından geri kalır ama silahlanma hakisi dünyanın en iyisi ise kesinlikle rakibi daha erken tükenecektir. Yani rakibin saldırıları ona etki etmezken, onun tek bir isabetli saldırısı rakibe büyük hasar verir. Rakip mücadelenin ilk anlarında belki bu güçlü ama yavaş saldırılardan kurtulabilir ama bir süre sonra yavaşlayacak ve isabet alacaktır.

Luffy'nin karakteristik özelliklerini bir çırpıda silip attı, bu arc Sanji ye değil Luffy e gömdü aslında.
Her noktada Roger ile benzerliği anlatılıyor, ama Roger arkadaşlarını geride bırakıp ne zaman kaçmış?
Roger düşman karşısına çıktığında arkadaşları kaçsın diye düşmanın önüne atarmış kendini, peki ya Luffy?
Arkadaşını geride bırakıp geleceksin ama söz ver diyip kaçıyor, 5. yonkouymuş pehh.
O gömdüğünüz Ace bile 1000 basar Luffy e, en azından bir yonkou ile yüzleşebildi adam.
Bizim ezik Luffy yok suikastmiş bilmemneymiş karakterine uygun olmayan herşeyi yaptı.
Karamel Ana nın fotoğrafını kırmasıda ağır şerefsizlikti, Luffy e yakışmadı.
En sonunda ezik gibi arkadaşını geride bırakarak kaçtı.

Bu seriden artık bir cacık olmaz, Naruto'ya bağladılar çok şükür.
Nerde güzel bir seri varsa illa sapık mangakalar içine edecek, başladı yavaştan Oda da.
O konularda Ace ve Roger'ın çakması olabilir ancak.Yüzleşmek luffynin işine geldiği zaman yaptığı birşeydir.Bunun korsan krallık anlayışı çok farklı.Kader bir yerlere getirsin de korsan kral olayım nasıl olduğum önemli değil derdinde.Plan mı var katılırım itibarımı önemsemem yeter ki ileride beni kk yapsın.

Durum şu ki Roger kendi kaderini kendisi çizerek kk olmuş bir adamdı.Ne kadar şanslı da dense tek laf için geri dönüp düşmanlarını karşısına alması böyle olduğunu gösteriyor.Luffy ise kaderin kendisini attığı sular sayesinde kk olabilecek birisi.Arada çok fark var.En basitinden şu tametabako bunu kanıtlıyor.Eğer kutuya bomba konmamış olsa Mom tayfası bizimkileri çoktan bitirecekti.Buradaki kaderin büyük müdahalesini görebiliyor muyuz ? Bu Luffy'nin kendi yaptığı birşey olsa orası ayrı ama değil.1 ay önceki olaylar bile adamın işine yarıyor işleri bu kadar yolunda giden kaç kişi var.Üstelik kendinden güçlülerle yüzleşmekten kaçınırken bu kadar yolunda giden ?

Oda Luffyi dovus disinda tam bir embesil gibi tasarlarsa olacagi bu yukarda arkadas demis luffy kaderini rastgele yasiyor diye cok hakli cunku oyunlardaki botlar gibi davraniyor zeka yok plan yok hadi dalalim yeaaa kafasinda eee bu nereye kadar boyle gidecek tabiki guclu dusmanlar karsisina cikana kadar noldu yonkou adasina girdi sonuc? plan mlan yapmadigi icin arkasina baka baka kacmak zorunda kaldi enteresan gercekten

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık