Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haki kullanmadı değil kullanmış olabilir. Logia savunması veya K. haki'nin şuan ki gördüğümüz gücü olabilir. Böyle olasılıklar mevcut.
Aka sahnesini diyorum ben.Hakisi varda Aka'yı neden hazırlıksız yakaladığı anda hakili saldırı yapmadı ?

MF deki karakterlere göre de 2 yı öncesi haki kullandıkları kesin olarak emare görememiştik. Bunların için de Dof ve Mihawk vardı. Pek çok karakter de çıkacak. Muhtemelen Moria falan bile haki biliyor olarak gelecek ve bunu 2 yılda öğrenmiş olmayacaklar bu az çok belli bir olay.
Dof-Mihawk ve Croco'nun olayı aynı değil.Croco'nun hakisi varsa bunu gösterebileceği bir ortam vardı.O da Luffy dövüşü.Ama göstermedi,gösteremedi.Dof ve Mihawk'ın mfye kadar ciddi bir dövüşlerini görmedik ama konumları gereği Croco'dan daha güçlü oldukları ve hakili olduklarını düşünmekte tutarsız bir şey yok bence.

Bak sizin olayınız bu ''Bir kere Luffy'e yenildi Id'ye hapsedildi o gücünde o karakter'' diye düşünüyorsunuz. Adam Luffy'e nasıl yenildi? Adamı tekledi adam geri geldi. Çöle gömdü, Robin çıkardı, Kuruttu havadan su damladı kurtuldu. Yetmedi antisi olayı çıktı onda bile yenilmedi. Daha sonrasında zehirledi öldürecekken yine panzehir verdi kurtuldu. Adama kaç tane yardım geldi arada sayılamaz bile Pell geldi iyileştirdi vb. bu adamın orada yenilmesi gerekiyordu ilk önce bunu anlamanız gerekli. Orası bir geçişti çünkü o adamın gücü de o değildi. Yenilmiş olabilir ama gücünün o olmadığı MF de belli oluyor. Bu kanca yere çarpılırken kırılırken Mihawk'ın saldırısını püskürtüyor. Sizin tabirinizle düz yumrukla yıkılan adam Jozu'nun saldırısını karşılayınca karşı atak yapmak için hazırlanıyor. Ki o saldırıya bak Jozu arkadan geliyor ve o hızla gelen adamı fark edip dönüyor adam.
Ne farkeder ki ? Hadi Alabasta dövüşünde 3-1 Croco önde olsun.Yine aşağı yukarı Alabasta Luffy'le aynı seviyede oluyorlar.O zamanki Luffy çok mu güçlüydü ? Mihawk'ın saldırısına da dediğim gibi çok takılmıyorum.Alt tarafı bir kanca ve kılıç tokuşturdular tüm olay o.Jozu'nun saldırısını farketmesi de çok önemli değil.Sonuçta o ataktan kurtuluyor,sıyrılıyor gibi bir durum yok.Direk yiyor yumruğu.

İtibar dieyip duruyorsunuz hala ne diyeyim size. Oda'nın hata yaptığını anlaması normal çünkü adam geçmişte WB'ye meydan okumuş biri onu yedirdiğine pişman olmuş olacak ki böyle bir hatayı düzeltmiş sonrasında. Yukarıda Oda'nın dediği şey'den de bu az çok belli oluyor zaten.
Bende zaten bunu diyorum.Yeni dünya görmüş,WB'nin karşısına çıkmış bir adamın gsiz Luffy'e yenilmesinin saçma bir şey olduğunu anladı ve mf de itibarını vermeye çalıştı Oda.Tüm olay bu.Oda Croco'ya kaybettirdiği itibarı mf de Dof,Mihawk gibi isimlerle muhattap ederek kazandırmaya çalıştı.Croco'yu 2y sonra gördüğümüzde atıyorum seviyesi komutan seviyesi olsun.2y önce o seviyede değildi.2y sonra o seviyeye ulaşmış olur.Aynı şekilde haki kullanıyor olursa 2y önce değil tıpkı Smoker gibi 2y sonra öğrendiğini kabul ederim.Ha en başından beri haki kullanabildiği bilgisi verilirse eyvallah kabul ederim ama o bilgi gelene kadar biraz önce dediğim gibi düşünürüm.

O zaman sana şunu sorayım Shanks'dan falan özür dileyen Mihawk Luffy'i öldürmek için saldırıyor. Karşısına Daz çıkıyor onu kesiyor da Crocodile gelince niye geçemiyor bu adamı? Cevap belli dimi ama size göre Mangaka Crocodile'ı harcatmadı. İşte bu yüzden mantıklı bir cevabınız yok seri içinde siz Mangaka gibi düşünmeye kalkıyorsunuz. Kendinizi onun yerine koyuyorsunuz ama malesef Mangaka sizin gibi düşünmüyor.
İşte bu yüzden mantıklı bir cevabınız yok demişsin.Neden mantıklı değil hacı ? Mantıklı değil diyorsun ama arkasında bir açıklama yok.Bak dediğim şu.

''Oda Croco'nun itibarını mf de vermeye çalışırken bunu Mihawk Dof gibi isimlerle karşılaştırarak yaptı.E haliyle o isimler üzerinden Croco'ya itibarını kazandırmaya çalıştırırken yine o isimlerin Croco'ya dayak atmasına izin veremezdi.''

Şu yazdığım mantıklı bir cevap değilse neden mantıklı değil onu söyle.

Evet objektiflikten bahsettim. Bence çoğu kişi forumda objektif değil içlerinde bende olabilirm bazı yerleri yanlış veya farklı yorumlayabilirim. Bazılarına göre aşırı fanımdır belki de. Bazılarına göre objektif yorumluyorumdur bu değişebilir herkese göre. Fakat Crocodile'ıN MF de yaptıklarını görmeyenler bunu sadece ''Mangaka'nın itibarı'' oalrak görenler bence objektif değil. Çünkü bu seri doğrudan Mangaka'nın elinden çıkıyor. O zaman herkes ''Mangakanın itibarını'' elde etsin ve bu şeyleri yapsın MF de. Çaylaklar için hele de Luffy için ezilirsin gibi şeyler deniliyorken. Size göre bir çaylağa yenilmiş olan adam oraya hiç bir yere güvenmeden gidiyor ve oradan elini kolunu sallayarak çıkıyor.
Objektiflik nedir ? Tarafsız,yansız bir yorum yapma değil mi ? Bir insan neden yanlı bir yorum yapar ? Mangaya göre konuşacaksak ya bir karakteri seviyordur onu olduğundan fazla gösterir ya da ondan nefret ediyordur o karakteri olduğundan eksik gösterir.İki ihtimal var yani.Ben diyorum ki Croco'yu ne severim ne de sevmem.O zaman nötr olduğum bir karakteri neden gömmeye çalışayım ? En fazla mangayı iyi okumamışsın dersin ki o da sana göre olur.Objektiflik hakkında bir yorum yapamazsın.Yapıyorsan da sen fan,hater gibi gözükürsün hacı.Niyetin o olmasa bile.

Shichiler hükümete güvenip savaşa geliyorlar. Wb korsanları ittifaklarıyla beraber geliyorken bu adam orada ne Shichi olarak ne de WB korsanlarının müttefiki olarak geliyor. İkisine de düşman olarak orada bulunuyor. Buna rağmen bu adama hiç bir şey olmuyor. Bunlar mangada geçen şeyler. Dof ortaklık teklif ettiğinde ''ID de kaldığında aklın başına gelmiştir diye düşünüyorum'' dediğinde adam ''Aklım başımda olsaydı burada olur muydum?'' diyor. Bu laf zaten her şeyi açıklıyor. Aklı başında olan biri iki tarafında kendisine düşman olduğu bir ortama dalar mı? Bunlardan biri WB hem de adamın arada Sengoku'ya söyledikleri, Akainu'ya yaptığı atağı falan söylemiyorum bile.
Burdan bir güç çıkarımı yapamazsın ki hacı.Mr.3'te,Daz'da ne hükümet ne WB yandaşıydı ama o savaştan sağ çıktılar.Şimdi buna bakarak övelim mi onları ? Croco her ne kadar iki taraftan olmasa da WB tarafına daha yakın olup hükümete karşı savaştığı da bir gerçek.Peki hükümet tarafında nitelikli adam olarak kim var ? 4 amiral+shiciler.Croco zaten Aka'ya bir saldırısı dışında hiçbir amiralle muhattap olmadı.Aynı şekilde shicilerle de ciddi bir dövüşe girmedi.Yani burdan Croco'yu övecek bir veri yok.

Fakat bunu ciddi yazıyorum 2 yıl sonrası çoğu kişi şaşıracak bu adamın yaptıklarından sonra. O zamanda bu topluluğa benzer kişileri burada görmek istiyorum.
2y sonra daha güçlü gözükeceğini bende söylüyorum zaten.Ben mf Croco için yazıyorum.

Croco'nun mfdeki seviyesi ne sence ? Cidden merak ediyorum.Bir kere Alabasta'da Luffy'e yenilip ID'ye kapatıldığını düşünürsek mfye kadar kk potansiyelli Luffy'den daha fazla gelişmiş olamaz bana göre.Hadi eşit seviyede gelişmişlerdir diyelim.O yüzden mf Croco=mf Luffy desek bile Dof'un ciddi bir dövüşte Croco'ya karşı zorlanacağını gerçekten düşünüyor musun ? Dof vs Croco değil de Dof vs mf Luffy olarak düşün.Nasıl bir dövüş olurdu,kim ne kadar zorlanırdı ? Luffy'nin 2ylık eğitimle bile Dressrosa'da Dof'u tam anlamıyla yenemediğini düşünürsek Croco'nun Dof'u yenmesini geçtim zorlayacağını bile düşünmüyorum.Mihawk demişsin.Hadi en kötü ihtimali düşünüp Mihawk=Dof diyelim yine aynı senaryo olur.Croco bu isimleri ciddi bir şekilde nasıl zorlasın o zamanki haliyle ?
Yalnız şu kısma cevap vermemişsin.Şuna cevap versen kafamızdaki güç dengesini daha iyi anlardık.

Aka sahnesini diyorum ben.Hakisi varda Aka'yı neden hazırlıksız yakaladığı anda hakili saldırı yapmadı ?

Dof-Mihawk ve Croco'nun olayı aynı değil.Croco'nun hakisi varsa bunu gösterebileceği bir ortam vardı.O da Luffy dövüşü.Ama göstermedi,gösteremedi.Dof ve Mihawk'ın mfye kadar ciddi bir dövüşlerini görmedik ama konumları gereği Croco'dan daha güçlü oldukları ve hakili olduklarını düşünmekte tutarsız bir şey yok bence.

Ne farkeder ki ? Hadi Alabasta dövüşünde 3-1 Croco önde olsun.Yine aşağı yukarı Alabasta Luffy'le aynı seviyede oluyorlar.O zamanki Luffy çok mu güçlüydü ? Mihawk'ın saldırısına da dediğim gibi çok takılmıyorum.Alt tarafı bir kanca ve kılıç tokuşturdular tüm olay o.Jozu'nun saldırısını farketmesi de çok önemli değil.Sonuçta o ataktan kurtuluyor,sıyrılıyor gibi bir durum yok.Direk yiyor yumruğu.

Bende zaten bunu diyorum.Yeni dünya görmüş,WB'nin karşısına çıkmış bir adamın gsiz Luffy'e yenilmesinin saçma bir şey olduğunu anladı ve mf de itibarını vermeye çalıştı Oda.Tüm olay bu.Oda Croco'ya kaybettirdiği itibarı mf de Dof,Mihawk gibi isimlerle muhattap ederek kazandırmaya çalıştı.Croco'yu 2y sonra gördüğümüzde atıyorum seviyesi komutan seviyesi olsun.2y önce o seviyede değildi.2y sonra o seviyeye ulaşmış olur.Aynı şekilde haki kullanıyor olursa 2y önce değil tıpkı Smoker gibi 2y sonra öğrendiğini kabul ederim.Ha en başından beri haki kullanabildiği bilgisi verilirse eyvallah kabul ederim ama o bilgi gelene kadar biraz önce dediğim gibi düşünürüm.

İşte bu yüzden mantıklı bir cevabınız yok demişsin.Neden mantıklı değil hacı ? Mantıklı değil diyorsun ama arkasında bir açıklama yok.Bak dediğim şu.

''Oda Croco'nun itibarını mf de vermeye çalışırken bunu Mihawk Dof gibi isimlerle karşılaştırarak yaptı.E haliyle o isimler üzerinden Croco'ya itibarını kazandırmaya çalıştırırken yine o isimlerin Croco'ya dayak atmasına izin veremezdi.''

Şu yazdığım mantıklı bir cevap değilse neden mantıklı değil onu söyle.

Objektiflik nedir ? Tarafsız,yansız bir yorum yapma değil mi ? Bir insan neden yanlı bir yorum yapar ? Mangaya göre konuşacaksak ya bir karakteri seviyordur onu olduğundan fazla gösterir ya da ondan nefret ediyordur o karakteri olduğundan eksik gösterir.İki ihtimal var yani.Ben diyorum ki Croco'yu ne severim ne de sevmem.O zaman nötr olduğum bir karakteri neden gömmeye çalışayım ? En fazla mangayı iyi okumamışsın dersin ki o da sana göre olur.Objektiflik hakkında bir yorum yapamazsın.Yapıyorsan da sen fan,hater gibi gözükürsün hacı.Niyetin o olmasa bile.

Burdan bir güç çıkarımı yapamazsın ki hacı.Mr.3'te,Daz'da ne hükümet ne WB yandaşıydı ama o savaştan sağ çıktılar.Şimdi buna bakarak övelim mi onları ? Croco her ne kadar iki taraftan olmasa da WB tarafına daha yakın olup hükümete karşı savaştığı da bir gerçek.Peki hükümet tarafında nitelikli adam olarak kim var ? 4 amiral+shiciler.Croco zaten Aka'ya bir saldırısı dışında hiçbir amiralle muhattap olmadı.Aynı şekilde shicilerle de ciddi bir dövüşe girmedi.Yani burdan Croco'yu övecek bir veri yok.

2y sonra daha güçlü gözükeceğini bende söylüyorum zaten.Ben mf Croco için yazıyorum.

Yalnız şu kısma cevap vermemişsin.Şuna cevap versen kafamızdaki güç dengesini daha iyi anlardık.
Sen kendin vermişsin zaten bunun cevabını eğer Mangaka bu karakterlerin karşısına koyuyorsa bu adamı ve bunlar karşısında hiç bir sorun yaşatmıyorsa o seviyede veya yakındır. Luffy sadece Mihawk'dan kaçarken Crocodile çok net bir biçimde durdurabiliyor. Eğer orada Dof Luffy'e dalsa tıpkı nasıl Crocodile Mihawk'ı durduruyor aynı şekilde Dof'u da durdururdu ki kendine bulaştığı saldırı sonrası ona cevap verebilecek güçte birisi kendisi.

Vs konularına gelecek olursak 2 yıl öncesi çoğu kişi bu karakterler bir şey kullanmadı diyorlar. Bende aynısını diyorum Crocodile da bu karakterlere karşı meyve yeteneğini hemen hemen hiç kullanmadı. Dediğim gibi bu adamlar eski korsan nasıl MF de Mihawk da Dof da haki görünmüyorsa Crocodile da da görünmüyor.

Fakat bu bilmediği kesin değil. Mangaka çıkar MF de haki kullandılar. Dof ve Mihawk aynı şekilde Crocodile der. Herkes der ki ''Nasıl oluyor o ya? Öyle olsa Crocodile'ın kafası kopardı'' Adam tek bir cevap ile işin içinden çıkar. ''Logia savunması- K. haki'' bu kadar. Geçmişi içinse o zaman Luffy'i çok küçümsedi kullanmadı der. Zaten mangada pek çok yerde Crocodile Luffy'i küçümsüyor. Aynı seviye de olmadıklarını söylüyor vb.

Bu adam geçmişte zirve'ye meydan okumuş ona sadece meyve gücüyle mi ulaştı bu adam? Hadi öyle oldu kolunu falan kaybetti yüzüne boydan boya çizik aldı. Hakiyi bilmeyen bir adam değildi bu olaylardan sonra öğrenmedi mi sizce? Hele de meyve uyanışından bahseden, antik silah gibi bilgileri bilen bir adam hakiyi mi bilmiyor? Hiç mi görmemiş?

Hakinin öğrenilmeyen, geliştirilmeyen tek çeşidi Kralların hakisidir. Crocodile da bence 2 tip haki vardır kesinlikle. 2 yıl sonrası Crocodile'ı koyacağı konuma göre 3 tip bile olabilir bu. Serinin güç dengeleri yükseldi çünkü. 2 yıl öncesi bambaşka bir seri gibi şuana kıyasla.

Akainu sahnesini açıklayacak olursam Akainu'nun kesin olarak hazırlıksız yakalandığı kesin değil. Sadece böyle düşünülüyor o Akainu'nun Crocodile tarafa dönmesine bunu bağlıyor çoğu kişi. Fakat WB'nin saldırısını da Aokiji fark ediyor çok ters bir noktada gelmesine rağmen.

Zaten buna benzer bir saldırı olarak Marco ve Vista vuruyor haki ile ondan da etkilenmiyor adam.

Sen kendin vermişsin zaten bunun cevabını eğer Mangaka bu karakterlerin karşısına koyuyorsa bu adamı ve bunlar karşısında hiç bir sorun yaşatmıyorsa o seviyede veya yakındır. Luffy sadece Mihawk'dan kaçarken Crocodile çok net bir biçimde durdurabiliyor. Eğer orada Dof Luffy'e dalsa tıpkı nasıl Crocodile Mihawk'ı durduruyor aynı şekilde Dof'u da durdururdu ki kendine bulaştığı saldırı sonrası ona cevap verebilecek güçte birisi kendisi.
Durdurması onlara yakın olduğu anlamına gelmez.Durdurdu dediğin de zaten Jozu'nun Aok'u,Marco'nun da Kizaru'yu tutup bir süre dövüşebilmesi gibi bir şeyde değil.Alt tarafı Mihawk birine kılıcıyla saldırırken kancasıyla onu karşılıyor.Diğerinde Dof'un tekmesi ve Croco'nun kancası çarpışıyor o kadar.Devamı bile yok yani.

Vs konularına gelecek olursak 2 yıl öncesi çoğu kişi bu karakterler bir şey kullanmadı diyorlar. Bende aynısını diyorum Crocodile da bu karakterlere karşı meyve yeteneğini hemen hemen hiç kullanmadı. Dediğim gibi bu adamlar eski korsan nasıl MF de Mihawk da Dof da haki görünmüyorsa Crocodile da da görünmüyor.
Mihawk-Dof ve Croco'nun olayını aynı görmediğimi yukarıda açıklamıştım.Onun dışında kişisel fikre kalıyor artık.

Fakat bu bilmediği kesin değil. Mangaka çıkar MF de haki kullandılar. Dof ve Mihawk aynı şekilde Crocodile der. Herkes der ki ''Nasıl oluyor o ya? Öyle olsa Crocodile'ın kafası kopardı'' Adam tek bir cevap ile işin içinden çıkar. ''Logia savunması- K. haki'' bu kadar. Geçmişi içinse o zaman Luffy'i çok küçümsedi kullanmadı der. Zaten mangada pek çok yerde Crocodile Luffy'i küçümsüyor. Aynı seviye de olmadıklarını söylüyor vb.
Croco'nun egolu bir adam olduğu bilinen bir şey zaten.O sözü söylemesi Luffy'den üstte olduğu anlamına gelmez.Anca işte Croco'nun egolu tavırlarına bir kanıt olur.

Bu adam geçmişte zirve'ye meydan okumuş ona sadece meyve gücüyle mi ulaştı bu adam? Hadi öyle oldu kolunu falan kaybetti yüzüne boydan boya çizik aldı. Hakiyi bilmeyen bir adam değildi bu olaylardan sonra öğrenmedi mi sizce? Hele de meyve uyanışından bahseden, antik silah gibi bilgileri bilen bir adam hakiyi mi bilmiyor? Hiç mi görmemiş?
Bu konuda işte Croco buglu karakter olabilir.Hiç şaşırmam.Oda'nın daha önce yemediği b.k değil bunlar.Yani shinsekai görmüş adam Alabasta'da hakisizdi ve mfde de kullandığına dair bir şey yok.Oda ileride ''Croco'da aslında en başından beri haki vardı der'' onu kabul ederim.Bunu bir önceki mesajda da söyledim.Ama şu da var böyle bir bilgi verilirse Oda ''Sı.tı,sıvadı'' durumu olur.

Zirveye de meydan okuması onun haki kullandığına kanıt değil.Adam zaten WB'den dayak yemiş gelmiş.WB açısından ciddi bir dövüş durumu bile yok muhtemelen.

Aka'nın saldırısıyla ilgili dediklerinde olabilir tabii itiraz edemem.Oda Aka'nın orda logia savunması sayesinde kurtulduğuyla ilgili bir açıklama yapabilir ama işte Alabasta'ya bakınca 2y önce Croco'da haki var diyemiyorum.

Logia saldırılarına haki eklenip eklenemediği meçhul. @Hakili Yumruk @Sir Crocodile Bu sebeple Akainu'ya saldırdığında neden haki kullanmadı sorusu cevapsız kalır ve soru şuana kadar gördüklerimize göre de anlamsızdır. Çünkü şuana kadar gördüklerimize göre logia tabanlı saldırılara haki eklenemiyor.

Daha görmedik ama ben eklenebildiğini düşünüyorum.
Tamam ama Smoker vs Vergo'ya baktığımızda eklenenediğini görüyoruz. Smoker'ın haki bastığı nokta duman formunda olmuyor, aksine cisimleşiyordu. Başka herhangi bir logia kullanıcısından da saldırısına haki eklediğini görmedik. Şuana kadar gördüklerimiz basılamadığını gösteriyor yani.

Tamam ama Smoker vs Vergo'ya baktığımızda eklenenediğini görüyoruz. Smoker'ın haki bastığı nokta duman formunda olmuyor, aksine cisimleşiyordu. Başka herhangi bir logia kullanıcısından da saldırısına haki eklediğini görmedik. Şuana kadar gördüklerimiz basılamadığını gösteriyor yani.
Hakinin farklı çeşitleri olabilir.B.haki içinde geçerli bu.2y önce farklı kullanımlar vardı.Mfdeki karakterler kullanma gereği duymamış olabilir.Zaten haki kavramı yeni yeni oturmaya başlıyor.Amiralleri bir dahaki görüşümüzde kullanabilirler.

Hakinin farklı çeşitleri olabilir.B.haki içinde geçerli bu.2y önce farklı kullanımlar vardı.Mfdeki karakterler kullanma gereği duymamış olabilir.Zaten haki kavramı yeni yeni oturmaya başlıyor.Amiralleri bir dahaki görüşümüzde kullanabilirler.
Bu senin fikrindir bir şey diyemem o konuda. Ben şuana kadar elde olanın ne olduğunu söyledim sadece. Tartışmanızda "Croco, Akainu'ya saldırdığında neden haki basmadı?" sorusu üzerine yaptığınız tartışma kısmına dair eldeki verileri ilettim. Eldeki verilerde basılamıyor diyor. Bu durumda "Croco Akainu'ya saldırısında neden haki basmadı?" sorusunun da cevabını vermiş olduğumu düşünüyorum.

Dediğim gibi gerisi senin beklentindir. Ayrıca üst düzey kimselerden beklediğin bir şeyi alt düzey gördüğün bir kişinin neden yapmadığını ve bu sebeple hakisiz olduğunu söylemen de bir çelişki oluyor. İkincisi kendi beklentini seride örneğini henüz görmememize rağmen seriye ekleyip Croco'nun neden yapmadığını soruyorsun. :bilmem:

Bu senin fikrindir bir şey diyemem o konuda. Ben şuana kadar elde olanın ne olduğunu söyledim sadece. Tartışmanızda "Croco, Akainu'ya saldırdığında neden haki basmadı?" sorusu üzerine yaptığınız tartışma kısmına dair eldeki verileri ilettim. Eldeki verilerde basılamıyor diyor. Bu durumda "Croco Akainu'ya saldırısında neden haki basmadı?" sorusunun da cevabını vermiş olduğumu düşünüyorum.

Dediğim gibi gerisi senin beklentindir. Ayrıca üst düzey kimselerden beklediğin bir şeyi alt düzey gördüğün bir kişinin neden yapmadığını ve bu sebeple hakisiz olduğunu söylemen de bir çelişki oluyor. İkincisi kendi beklentini seride örneğini henüz görmememize rağmen seriye ekleyip Croco'nun neden yapmadığını soruyorsun. :bilmem:
"Eldeki veriler basılamıyor" demiyor.Kullanmak istediklerini biliyor muyuzda sende bu kadar emin konuşup bunu diyorsun ?

Çelişki ? Kum dediğin şeyin bir cismi yok mu ? Hadi dumanın bir formu yok onu geçelim de kum dediğin katı bir şey zaten."İstediği kadar katı olsun logiaysa haki basılamaz" diye bir kural mı var ? Ayrıca kesin bir şekilde konuşmadım.İlla her cümlenin sonuna "bence" diye ekliyeyim mi ? Ben yorum atıyorsam benim düşüncemdir zaten.

Ben sana seri içinden örnek veriyorum, sen bana basma niyetleri var mı onu bilmiyoruz diye niyet okuyorsun. Karşısındaki adamı öldürmek isteyen biri neden basabilirken basmasın ?
"Croco neden haki basmadı ?"
"Niyeti yok belki, basamadığını nereden biliyorsun ?" Böyle bir cevabı kabul eder misin, sanmıyorum.

Eğer istek, niyet okuyacaksak ttartışmanın bir manası kalmıyor. Zira istek ve niyetle istediğim şeyi istediğim yere çekebilirim.

Benim emin konuşmamın sebebi de mangaya bakarak gördüklerimi söylemem. Bana şurayı yanlış yorumluyorsun, şöyle bir sahne var atlıyorsun demen gerekiyor bence, karakterlerin niyetlerini okuman değil.

@Hakili Yumruk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık